שלי חונכת את פינת "השאלון" אצל חנוך דאום ברדיו תל אביב

31 באוגוסט, 2016
האזינו:
חברת הכנסת שלי יחימוביץ' התארחה בתכנית הבוקר של חנוך דאום, המשודרת ברדיו תל אביב, רדיו דרום וגלי ישראל, והשתתפה בפינה החדשה "השאלון". מתוך דבריה:
 
 
חנוך: "טוב אנחנו מתחילים פינה חדשה, הרעיון מאוד פשוט: כמה אפשר לשאול את אותם שאלות? הגיע הזמן לברר עם מרואיינים עוד דברים חשובים לא פחות, וגם אם הם חשובים פחות - זה בסדר. 'השאלון' - בכורה עולמית עם נשיאת הטוויטר, חברת הכנסת שלי יחימוביץ'".
 
שלי: "בוקר טוב חנוך, נשיאת הפייסבוק ושרה בכירה בטוויטר".
 
חנוך: "זה מינוי שהרצוג נתן לך, הוא אמר נשיאת הפייסבוק? אבל את יותר חזקה בטוויטר, האמת שגם בפייסבוק".
 
שלי: "אני מקבלת עליי את מינוי הנשיאות לשתי המדיות האלו".
 
חנוך: "טוב, יש לנו 10 שאלות ועוד אחת בונוס. מי הדמות שהכי אהבת בחברים?"
 
שלי: "חברים זה לא ממש הסגנון שלי, אני אוהבת יותר סדרות של מדע בידיוני, פנטזיה, זומבים וכאלה. כאילו סנדלר הכי מצחיק, הוא אדם ישר ובן אדם טוב, אבל באמת באמת אני אוהבת את ג'ואי".
 
חנוך: "הפתעת, חשבתי תלכי על פיבי. דרך אגב, את אוהבת את האישה הטובה והאנטומיה של גריי וכאלה? או רק את עמוק באדמה?"
 
שלי: "אני מאוד אוהבת טלוויזיה, ואני רואה גם את האישה הטובה".
 
חנוך: "מקום אחד בעולם לחופשה חלומית?"
 
שלי: "אני אומר משהו שעשוי להישמע פטריוטי מדי, אבל באמת שהייתי בהרבה מקומות בעולם, אבל בסוף החופשה האמיתית והכי כיף לי בחוף הים שמתחת לרחוב שלי. ממש ככה, לא בקטע פוליטי. אני פשוט גרה ברחוב מקסים - שמתחיל בשוק הכרמל ונגמר בים. לפעמים זה מדהים אותי, יש לנו את המשאב המדהים ביותר שיש, בחינם, הוא נמצא לאורך כל ערי החוף חללא הבדלים סוציו-אקונומיים, אנשים חוצים יבשות בשביל זה, לנו את הים הכי זמין בעולם".
 
חנוך: "מה היית מאחלת לאדם שגנב לך את האופניים?"
 
שלי: "קיום של גנב אופניים הוא לא קיום איום, יש גנבים הרבה יותר גרועים שלבושים יותר טוב ממנו וחיים יותר טוב ממנו. זה מבאס, אבל אפילו לא פיתחתי רגש כלפיו. גנבו לי את האופניים כמה פעמים. בפעם האחרונה זה היה במערכת הבחירות, קשרתי אותן ליד מטה הבחירות, נסעתי לדרום וכשחזרתי למחרת בבוקר לא ראיתי כלום".
 
חנוך: "את באה עכשיו לכנס פוליטי ומתנשקים על הלחי. את מתנשקת בצד אחד או בשני הצדדים?"
 
שלי: "שתדע, אצל פוליטיקאים זה תמיד שניים. אין דבר כזה, נשיקה אחת זה חוסר נימוס. האמת היא שאני כבר עשר שנים פוליטיקאית ודי נדבקתי בזה, מצאתי את עצמי מנשקת גם את הילדים פעמיים".
 
חנוך: "כמה אחוז טיפ את משאירה?"
 
שלי: "תמיד תמיד 20%, ואם צריך לעגל אז זה כדי לעגל כלפי מעלה. זה בגלל שהייתי מלצרית כשהייתי סטודנטית, מאז שהייתי מלצרית הבנתי כמה זה משמעותי. אם היית מלצר היית מבין את זה, אני משתדלת להשאיר במזומן כי אז אני יודעת שיש יותר סיכוי שזה יגיע למלצר".
 
חנוך: "שחקן הקולנוע הכי טוב בכל הזמנים?"
 
שלי: "לא יודעת, אני משנה את טעמי כל הזמן. אז כאילו ג'ק ניקולסון ומריל סטריפ אם נגיד את הקלאסי. אבל אני אוהבת את קייט וינסלט ואני מתה על ריאן גוסלינג ועכשיו אני מחליפה אותו ממש הימים האלה בטום הידלסטון שהוא מקסים. אז אין לי נאמנות לשחקן ספציפי".
 
חנוך: "מה הספר ששינה את חייך?"
 
שלי: "כשהייתי חיילת צעירה קראתי את מחברת הזהב של דוריס לסינג, שזה אחד מספרי הפמיניזם המופתיים והאייקוניים".
 
חנוך: "אני משחק אותה שקראתי אותו, אבל לא קראתי. רוני העורכת מסמסת לי שהספר הורס".
 
שלי: "אל תקרא, זה לא יעניין אותך. מה שזה עשה לי, הייתי פמיניסטית טבעית מגיל 14, ופתאום זה שם לי בצורה מסודרת ומובנית עולם ערכי והבנתי שיש עוד פמיניסטיות בעולם, לא היה כל כך אופנתי אז להיות פמיניסטית, וזה היה מאוד משמעותי בשבילי. ואולי עוד ספר - אבלבהפוך על הפוך - כשהייתי בתיכון קראתי את הספרים של איין ראנד "כמעיין המתגבר" וממש נישבתי בקסמה, ועוד בתיכון התפקחתי מהם לחלוטין, פתאום הבנתי שזאת תיאוריה מזוויעה שלא סופרת בני אדם, אני מכניסה בהפוך כי תפיסת העולם שלי הפוכה מתפיסת העולם הזאת. באיזשהו מקום היא איתגרה אותי אינטלקטואלית ואידיאולוגית וגרמה לי להיות מה שאני".
 
חנוך: "האם סודה בעיניך היא משקה לזקנים?"
 
שלי: "הבן שלי בן 25 ומכור לסודה, אז זה לא יכול להיות משקה של זקנים. אבל אני לא שותה סודה".
 
חנוך: "בכמה קבוצות וואטסאפ את חברה?"
 
שלי: "אני יוצאת מכל קבוצת וואטסאפ שמכיניסים אותי אליה, זה גדול עליי האינטנסיביות של זה. יש שתי קבוצות שאני חברה בה - המשפחה והצוות. אז כל מי שאני יוצאת מקבוצה שהוא פותח - שלא ייקח ממני באופן אישי. אני גם כותבת משהו נחמד ויוצאת, לא בטריקת דלת ולא בהיחבא".