"בחירתה של שלי" שלי במקום 27 ברשימת 100 המשפיעים השנה במגזין דמרקר

1 בספטמבר, 2016

במגזין כותב העיתונאי צבי זרחיה:

 

השנה גייסה ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) את כל כוחה הפוליטי והציבורי כדי לסכל את תכניתו של יו"ר מפלגתה, יצחק הרצוג, להיכנס עם המפלגה לממשלת נתניהו - והצליחה בכך. כמו כן נזקפו השנה לזכותה שני הישגים משמעותיים: פסיקת בג"ץ לביטול פסקת היציבות במתווה הגז, במאבקה נגד מונופול הגז ומחירי הגז המופקעים; וחקיקת חוק הגבלת שכר הבכירים במערכת הפיננסית, שבו שיתפה פעולה באופן מלא עם שר האוצר משה כחלון, ובעצם הביאה לידי סיום הצעת חוק פרטית שאותה הניחה לראשונה על שולחן הכנסת לפני כשמונה שנים.

 

בכנס הקיץ של הכנסת רשמה יחימוביץ' הישג נוסף: חוק מוסר תשלומים, "שוטף פלוס 30" לפיו תשלום בזמן לעסקים קטנים ובינוניים, שאותו היא מניחה שוב ושוב, קיבל תמיכה מהממשלה, עבר בקריאה ראשונה, והוא מתקדם לסיום חקיקה. בנוסף, היא היתה פעילה מאוד במאמצים לבלימת יוזמותיו של ראש הממשלה נתניהו להשתלטות על כלי תקשורת. במושב זה הפגינה נוכחות יום-יומית בוועדת חוקה, כאשר בחרה בעמדה לא פופולרית והתייצבה לצד הפרקליטים בכל הקשור לחוק נציבות הפרקליטות. "פרקליטות חזקה ואמיצה היא אינטרס ציבורי מול צמרת הפשיעה ומול פוליטיקאים ובעלי הון מושחתים", נימקה. היא שיתפה פעולה עם שרת המשפטים איילת שקד, ויש לה חלק גדול בעיצוב החוק המרוכך, כפי שעבר לבסוף.

 

בחודשים הקרובים תצטרך יחימוביץ' להחליט אם להתמודד שוב על ראשות מפלגתה הצונחת בסקרים, או להפתיע ולהודיע כי היא מתמודדת על ראשות ההסתדרות. אם תחליט לעשות זאת, תיצור בעיה גדולה ליו"ר המכהן, אבי ניסנקורן האפרורי, שקיבל את כהונתו בירושה מפטרונו, עופר עיני, ולא התמודד עד כה בבחירות. אם תבחר במסלול זה, עשויה יחימוביץ' להכניס שינויים מרחיקי לכת באחד הגופים החזקים במשק, ולהיות האישה הראשונה שתעמוד בראשו.