"בחירתה של שלי" – מגזין דמרקר בוחר את מאה המשפיעים

3 בספטמבר, 2016

השנה שחלפה – דמרקר סוקר את ההישגים שלי ומפרשן פוליטית את מה שהיה ומה שיהיה. יום הולדת ללוביסטים היחידים שאני אוהבת: לובי 99 למען הציבור, שנהגה בראשו של יאיא פינק והפך בתוך שנה גורם חשוב בעבודת הכנסת. בואו נודה: לפי הפרופיילינג שעשה המפכ"ל לדמות החשוד "הטבעי", גם אותו המשטרה היתה עוצרת בקלות סתם כך אלמלא לבש מדים. למה אני לא כועסת על מי שגנב לי את האופניים, ויאללה חבר'ה, להתפקד ולפקוד.

 

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

"משבר השבת" הוא לא באמת משבר שבת, ואין בו שום היבט עקרוני הרה גורל. עבודות תשתית נעשות בשבת בהיתר מיוחד של שר העבודה אם יש בכך צורך, וחוק שעות עבודה ומנוחה כולל מפורשות היתרים מסוג זה. זה אפילו לא הדיון על הפתיחה ההמונית (והמופרזת לדעתי, ופוגעת במאות אלפי עובדים) של עסקים בשבת. כל כולה של הסערה המדומה מתרחש בתוך ראשו המסוער של נתניהו, ושייך אך ורק לקרבות שהוא מנהל עם אויביו האמיתיים והמדומים מבית.
 

"המדינה זה אני". הטרגדיה היא שמדינה שלמה נתונה לגחמותיו של נתניהו, ומבחינתו – לעזאזל הכל. לא הספיקו להחזיר את הפסים למקום? שטויות. 250 אלף איש, רובם חיילים, ישארו בגלל זה בלי פתרונות תחבורה? שיתקעו. העיקר שישראל כץ יחטוף, יאויים, ויכנס ללחץ. שילוב הזוי של פוליטיקה קטנה עם תחושת רהב פרועה של "המדינה זה אני".

 

מאה המשפיעים. "בחירתה של שלי", כך קוראים לכתבה עלי במגזין דמרקר, שבוחר כמו בכל שנה את מאה המשפיעים בישראל. בכתבה - סקירה של חלק מההישגים שלי בשנה האחרונה - הפרלמנטריים, הפוליטיים והציבוריים – וגם פרשנות פוליטית על אחריות המפרשן. הנה הכתבה, תוכלו לקרוא אותה כאן או להקליק עליה ולקרוא את הטקסט באתר:

 

 

 

לידיעתכם, גם לכם יש לוביסטים! הבוקר הייתי ביום הולדת מרגש במיוחד. יום הולדת שנה ללובי 99, אחד הפרוייקטים החברתיים האפקטיביים והמרשימים ביותר שהיו כאן. הוא נהגה בראשו של יאיא פינק, ביום שבו נדב פרי הכתב הפוליטי של ערוץ 10 עבר לעבוד אצל תשובה. היום, באירוע, סיפר יאיא איך בשנים שעבד אתי כיו"ר מטה, ולאחר מכן בפעילות הפוליטית והחברתית הענפה שלו עצמו, נהג להתבונן מקרוב בקשרים ההדוקים בין ההון לשלטון וב"מקף שמחבר ביניהם": מאות הלוביסטים.
ביום שבו פרי עבר לתשובה והפך להיות לוביסט שלו, סיפר יאיא, "נפל לי האסימון: בואו נשתמש בכלים שלהם לטובתנו, בואו נקים ארגון שיהיה המקף בין ההמון לשלטון ולא בין ההון לשלטון, בואו נאגד יחד ישראלים רבים כי כשאנחנו ביחד אנחנו חזקים."
החלום הפך למציאות, יאיא גייס עוד שותפים, גוייסו תרומות מהציבור הרחב, גוייסה לוביסטית נפלאה עם סכין בין השיניים, לינור דויטש, וקמה תנועה חדשנית שאי אפשר שלא לחוש אותה בעבודת הכנסת: לובי שנלחם למען מי שאין להם, לצמצום פערים, לניתוק קשרי הון שלטון, לובי למען הציבור – ההיפך ממה שלוביסטים נוהגים לעשות.

הנה מקצת ההישגים של לובי 99 בשנה שחלפה: 

גם יאיא ברשימת מאה המשפיעים! מקום עשירי, יחד עם קבוצה מצומצמת של פעילים חברתיים שכל אחד בתחומו עשה ניסים ונפלאות למען הציבור. שימו לב גם לפעילי מאבק הגז, אור-לי ברלב ויוסי דורפמן:

 

 


יאיא פינק, אני, יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן ולירון דויטש

 

 

 

המפכ"ל והפרופיילינג של עצמו. שניים מחברי הטובים, אחד מאמן כושר ואחד איש עסקים, שניהם ממוצא תימני, נעצרים מידי פעם בידי שוטרים ומתושאלים ארוכות לאן פניהם מועדות, מתבקשים להראות תעודת זהות, ועוד דברים בלתי נעימים. שניהם אנשים נאים למראה, מטופחים, ושומרי חוק מושבעים. למעשה אין בהם שום דבר מחשיד. למעט צבע עורם הכהה. קוראים לזה פרופיילינג. הם משתדלים מאוד להסתובב רק בבגדים מאוד מסודרים, כי אם יצאו מהבית עם גופיה ומכנסיים קצרים, נגיד להוריד את הזבל, סיכוייהם להיתקלות גדלים. זה נורא. אין לזה סליחה וכפרה, בטח אין מקום לכך שמפכ"ל המשטרה, במקום להדגיש את חומרת התופעה ואת המאבק בה, יתן לה הסברים פסיכולוגיים מבולגנים.
  

אין דרך אחרת לנסח זאת, אבל על פי המפכ״ל, גם הוא עצמו עשוי להיעצר מעצר שווא אם יסתובב בלי מדים. בדיוק כמו שני החברים שלי, אולי אפילו יותר.

בניכוי מזרחים, אתיופים, ערבים ועוד, נשארו על פי הגדרות המפכ״ל רק מעטים שאין לחשוד בהם. בקיצור, אשכנזים. ורצוי שלא יהיו שזופים מדי.

 

 

 

"השאלון" עשר שאלות על דברים בלתי אקטואליים בעליל בתוכנית הבוקר  של חנוך דאום, (ברדיו תל אביב, רדיו דרום וגלי ישראל). מה הייתי מאחלת למי שגנב לי את האופניים, איזה שחקן אני אוהבת, כמה פעמים מתנשקים על הלחי, הספרים ששינו את חיי, בכמה קבוצות וואטסאפ אני חברה (רק שתיים), ועוד. להאזנה:

 

 

 

הפרחים לאריה גולן. בתוכנית הבוקר של קשת, עם גלית גוטמן ויואב לימור, ראיינו את איש הרדיו הנפלא אריה גולן לציון 50 שנות שידור ציבורי. באולפן הפתיעו אותו עם ברכות ממי שזכו לעבוד איתו לאורך השנים, גם ממני. הנה:

 

 

 

בפסטיבל "כלביב", פסטיבל לכלבים של עיריית תל אביב, תמונה שלי ושל פיצי שהוא ממש לא כלב:

 

 

שוב מזמינה ומפצירה בכם לפתוח חשבון בטוויטר, לעקוב אחרי ולסייע לי. אני מעדכנת ומגיבה שם באופן שוטף, לפעמים עונה לשאלות, ומצייצת גם על דברים רציניים וגם על כאלה שממש לא. די חדשה במדיום הזה, אבל יש לי כבר 79,898 עוקבים. אז פתחו עכשיו חשבון, רצוי מאוד עם תמונה ושם מלא (כמו בפייסבוק) ועזרו לי להגיע עוד היום ל – 80,000. הנה כמה מציוצי השבוע:


 

 

 

 

השבוע הלך לעולמו פואד, בניימין בן אליעזר, דמות יחודית בנוף הפוליטי שלנו, ואדם שתרם רבות לבטחון המדינה. תנחומי למשפחתו ולחבריו, ובעיקר השתתפות בצער וחיבוק גדול מאוד לאיילת אזולאי ולאורי דניאל, הצוות שלו, שליוו אותו שנים ארוכות במסירות רבה ביותר והיו קרובים אליו כבני משפחה. יהי זכרו ברוך.

 

ציינו השבוע שנה למותה של לייקי, לאה גבע, חברה אישית שלי, פעילה חברתית ופוליטית מדהימה ואהובה, שהלכה אתי לאורך הדרך הפוליטית שלי וחנכה אותי במסירות. לייקי היתה מזכירת סניף רחובות של מפלגת העבודה, אידיאולוגית, ביצועיסטית, ישירה וישרה. היה טקס יפה ומרשים. נזכור אותה תמיד באהבה ובגעגועים. שתי תמונות מהאירוע:


 

 

בואו לפגוש אותי מחר, בשבתרבות ברמת גן, עם אבי בטלהיים. תיאטרון רמת גן, רחוב חיבת ציון 16 בשעה 11:00.

 

זה בדיוק הזמן להתפקד ולפקוד. אתם שותפים לדרך? חזקו אותי ואת דרכנו המשותפת, תתפקדו ופקדו אחרים.  תוכלו להתפקד או לפקוד עכשיו כאן. או כתבו לנו, עם שם מלא וטלפון ל  hitpakdutshelly@gmail.com  ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות.

יהיה נחמד ויועיל אם אחרי ההתפקדות תעלו אצלכם פוסט ובו תספרו למה התפקדתם. קראו גם לחברים שלכם לעשות אותו הדבר. צרפו לפוסט גם את הלינק להתפקדות, ו/או שימו את הפוסט גם אצלי בעמוד בתגובות לפוסטים.

 

 

תודה ינאי ושבת שלום לכולכם,

 

שלכם,

 

שלי