יחימוביץ': "השופטים נתנו גושפנקא סופית ואמרו לבכירים 'במחילה מכבודכם, השכר שלכם הולך לרדת'"

8 בספטמבר, 2016
האזינו:

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' שוחחה עם יעל דן בתכנית "עושים צהריים" בגלצ על הדיון בבית המשפט העליון בעניין חוק שכר הבכירים. מתוך דבריה:

יעל: "שלום לחברת הכנסת שלי יחימוביץ. את מרוצה? נסללה הדרך לחקיקת החוק הזה".

שלי: "בוודאי, שאני מרוצה. כמובן, הספר נכנס אל ספר החוקים. בכך מסתיים מסלול מאוד ארוך של שנים רבות – לפני יותר משבע שנים הנחתי את החוק הזה לראשונה, ומקץ שבע שנים של מאבק ממושך והכשרת לבבות בציבור, הכנסת הצביעה עליו פה אחד – קואליציה ואופוזיציה בהובלתו של שר האוצר משה כחלון, שנשבח אותו שלא נכנע ללחצים. והיום הרכב של שבעה שופטים נותן גושפנקא סופית ואומר לבכירי המערכת הבנקאית והפיננסית, לראשי חברות הביטוח והבנקים, 'אנחנו לא הולכים להתערב. במחילה מכבודכם, השכר שלכם הולך לרדת'".

יעל: "עכשיו צריך לראות שזה באמת יקרה, ואפשר לסמוך עליך שתבדקי את זה".

שלי: "זה חוק. החוק נכנס לתוקף. עד עכשיו הם נטלו לעצמם את השכר המופרע והשערורייתי הזה ברשות, והחל מעכשיו זה יהיה בלתי חוקי לקחת שכר של 2.5 מיליון שקלים - אלא אם, וזה מאוד מאוד חשוב, אלא אם תעלה את השכר הנמוך ביותר את השכר שלהם ואז תוכל להעלות לעצמך. וכבר ראינו את תוצאות המבורכים של החוק הזה, כשחברת הראל הודיעה בשבוע שעבר שהיא מעלה את שכר המינימום בחברה, כולל זה של עובדי הקבלן, ל-6,000 שקלים בחודש. יכול להיות כדי שהבכירים שלה ירוויחו יותר, וזה לא מפריע לי – אדרבה ואדרבה. אם המשק כולו נהנה ומשתכרי השכר הנמוך יוצאים מורווחים מהחוק הזה אז דייני וזה חוק מעולה".