יחימוביץ': "מצער שהמפקחת על הבנקים נופלת שבי בנרטיב של כמה עשרות בכירים"

9 בספטמבר, 2016
חברת הכנסת שלי יחימוביץ' שוחחה עם גדי סוקניק בתכנית "לילה כלכלי" בערוץ 10 על המכתב שלחה למפקחת על הבנקים אחרי הדיון בבג"ץ על החוק להגבלת שכר הבכירים. מתוך דבריה:
 
גדי: "מה הקפיץ אותך כל כך במכתב של המפקחת על הבנקים שהגיע לבג"ץ וגם השתמשו בו?"
שלי: "שמתי לב במהלך הדיונים, שהשופטים מתייחסים מאוד ברצינות לאותו מכתב של המפקחת על הבנקים".
גדי: "שאת טוענת שהוא אומלל, ושיש בו טעויות ערכיות ועובדתיות".
שלי: "נכון, לדוגמא, כותבת המפקחת באותו מכתב שיותר מ-200 בכירים בבנקים ייפגעו - שזה לכשעצמו מעורר שאלה, יותר מ-200 בכירים בבנקים מרוויחים יותר מ-2.5 מליון שקלים בשנה? והנה מתברר בדיון בבית המשפט שמדובר רק בכמה עשרות, ושגם אם אתה מחבר את הבנקים ואת חברות הביטוח אתה לא עובר את הכמה עשרות. אז היו שם אי דיוקים מאוד רבים, תדרוך של הבנקים, ומאוד מצער שהמפקחת על הבנקים, שתפקידה לגונן על הציבור ולא על כמה עשרות מרוויחי שכר עתק, נופלת שבי גם בנרטיב שלהם וגם בעובדות המוטעות".
גדי: "אבל עובדה שזה לא השפיע על השופטים"
שלי: "במכתב ששלחה המפקחת למשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט ממש היה בידי השופטים והם ציטטו אותו שוב ושוב והתייחסו אליו בכובד אש רב. גם מדובר שם בהפחדה שחס וחלילה הם יברחו, בינתיים עזב הבכיר שבבנקאים ציון קינן מנכל בנק הפועלים, ואיכשהו האדמה לא רעדה ונמצא מחליף מהר מאוד. אז גם ההפחדות האלה הם חלק מהנרטיב, וכיוון שאותו נושא שלכאורה שנוי במחלוקת - זכויות העבר שלהם - ברור לחלוטין שגם הוא לא שנוי במחלוקת כי אף אחד לא רוצה בכלל לפגוע בזכויות העבר ולא התכוון לכך מלכתחילה, לכן אני חושבת שראוי התיקון הזה עד יום ראשון, שעד אז אפשר להגיש מסמכים נוספים לבית המשפט".