נשיא המדינה ריבלין וח"כ יחימוביץ' מברכים את אריה גולן

21 בספטמבר, 2016

נשיא המדינה ראובן ריבלין וחברת הכנסת שלי יחימוביץ' בירכו את אריה גולן באירוע לציון 50 שנות שידור לאיש קול ישראל אריה גולן. מתוך דבריה:

 

"אני רוצה קודם כל לברך את נשיא המדינה רובי ריבלין היקר, האהוב והנכבד, שאמר כאן דברים מאוד מאוד חשובים על השידור הציבורי ועל אריה כמובן, ואת הרעייה הראשונה נחמה ריבלין, וגם את נשיא השידור הציבורי, אריה גולן, נשיא לכל דבר".

 

"אריה הוא באמת נשיא השידור הציבורי כי הוא מגלם בתוכו את כל מה שאפשר בכלל להעלות את הדעת שקשור לשידור הציבורי. אני יכולה להגיד שהוא הגבר בחיי שנמצא הכי הרבה שנים, שאני נאמנה לו באופן עקבי שנים ארוכות מאוד, מגיל מאוד צעיר. בוקר, בוקר, אין שום דבר בעולם שיגרום לי לא להאזין לאריה בבוקר. והסיבה היא שהוא מצליח להיות הכל, מצד אחד הוא נורא ממלכתי ונורא מכובד, וקולו הרועם הוא קולו של הגורל, ואי אפשר לעמוד בפניו. מצד שני יש בו את השובבות, את ההומור, את הסקרנות, את החיות הבלתי נגמרת. אני שואלת את עצמי לפעמים 'הוא לא מתעייף אף פעם? הוא לא מאבד את הסקרנות? הוא לא מאבד את ההתרגשות, את הכעס הקל, את התהייה?' השילוב הזה הוא שילוב קטלני. הייתי יכולה לחשוב, כשמדובר במראיין כל כך ממלכתי ומנומס ושומר על כבודו של המרואיין, היית מצפה שהחיים יהיו נורא קלים אצלו. ואני יכולה להבטיח לך שבכל פעם שאני עולה לשידור ואריה מראיין אותי - יש לי פרפרים בבטן. כי אני יודעת שבדרכו החביבה להפליא, והממלכתית להפליא, הוא יצליח להוציא ממני כותרות שאף אחד אחר לא יוציא, שוב ושוב אני אומרת לעצמי 'תיזהרי הפעם, תיזהרי עם אריה, הוא מסוכן', וכל פעם בסוף הריאיון אני תופסת את הראש ואומרת 'לא התכוונתי להגיד את זה'. הוא עושה את זה פי כמה וכמה יותר טוב ממראיינים שהם הרבה יותר חצופים ובוטים והרבה יותר קוראי תיגר, וכאן יש איזשהו טריק, שאני מודה שאחרי המון שנים בעיתונות ועוד עשר שנים בפוליטיקה, לא הצלחתי לפצח אותו. זה כנראה איזה סוד, פטנט, שהוא לא יגלה אותו לעולם, כן נכונו לו חיים ארוכים עם הפטנט הזה. וחוץ מזה, הוא פשוט בן אדם, וזה לא מובן מאליו. לפעמים אנחנו חיים בסביבה עוינת, או מניפולטיבית, או אינטרסנטית? נכון שיש הרבה אנשים טובים, אבל אריה הוא באמת יחיד ומיוחד, מצליח לשמור על חוט שדרה מוסרי.

 

אני זוכרת שבבחירות 1996 אריה הלך לראיין את ראש הממשלה שמעון פרס, וירון דקל ואני הלכנו לראיין את בנימין נתניהו - כי נהוג לראיין גם את ראש הממשלה וגם את יושב ראש האופוזיציה. אחר כך החלפנו חוויות, על מי לחצו יותר, ואני לא אגיד מי ניצח, אבל אני רק אגיד שאריה הצליח להוציא כותרות הרבה יותר טובות מאיתנו בשנה מאוד מאוד דרמטית. ושוב, בלי לקרוא תיגר, בלי לעשות עניין גדול, ובלי לעשות עניין מעצמו.

 

אז באמת, אריה, אני ממש אוהבת אותך, ולא פלא לשמוע מנשיא המדינה רובי ריבלין - ששיעור קומתו כשיעור קומתך - אומר את הדברים הנפלאים האלה עליך, כי לשמוע אדם יחיד ומיוחד אומר דברים כל כך נפלאים על אדם יחיד ומיוחד - זה כמעט מושלם. אז באמת, אני מאחלת לנו שנזכה ליהנות ממך וללמוד ממך עוד הרבה הרבה שנים, ושתמשיך לעצב את הבוקר שלנו ולאחריו את כל היום, ולהשפיע על סדר היום שלנו ועלינו בצורה כל כך מפליגה ונפלאה. תודה על הכל".