יחימוביץ' מספרת ביום המתולתלות הבינלאומי כיצד נכנעה לפן

23 בספטמבר, 2016

לרגל יום המתולתלות הבינלאומי, חברת הכנסת שלי יחימוביץ שוחחה עם יואב לימור וגלית גוטמן בתכנית "הבוקר של קשת" בערוץ 2 יחד עם אוריין פז, יוזמת מחאת המתולתלות. מתוך הראיון:

גלית: היום זה יום התלתלים. אני חושבת שזאת סיבה מצוינת לבדוק מה קורה עם מחאת התלתלים, אוריאן פז. שלי יחימוביץ, בוקר טוב אקס מתולתלת

שלי: לא מתראיינת על פגישת אובמה-נתניהו, לא על ברק, לא על מס על דירה שלישית, על תלתלים.

יואב: אני חייב לומר להגיד לך, אתמול נסעתי לצפון, והיה לי מלא זמן לבזבז, וכדי לא לישון על ההגה אז אתה מדבר בטלפון, אז הרמתי טלפון לעורך שלנו, והוא אמר לי 'אתה לא מאמין, שלי באה לדבר על זה, אני לא מאמין. עד שהיא לא תגיע לאולפן אני לא אאמין שזה קורה'".

שלי: האמת שאני באה לפה בשמחה, וגם אני מעריצה את אוריאן על מה שהיא עושה.

יואב: כי היא אגב, החלום שלה לדעתי, הוא לתלתל אותך מחדש.

שלי: היא כבר הציעה לי באיפור, היא שאלה אותי מתי אני חוזרת לתלתלים. אני חושבת שמעבר לסוגיה האופנתית יש כאן עניין מאוד משמעותי של סוג של צייתנות. גם נשים כמוני, אף אחד לא מפקפק בזה שאני עומדת על דעתי ושאני חזקה, ושגם נשים כמוני נכנעו ונכנעות למשטור הזה, לסידור הזה שלנו כדי שניראה ככה.

גלית: "זה קרה יותר בשנים האחרונות. בשנות ה-90 ראינו את כולן מסתובבות עם תלתלים על הראש. אני זוכרת בתיכון שלנו היינו עושות הכל כדי שהראש שלנו יהיה מלא בתלתלים".

שלי: "אז גם אני מתולתלות, למרות שאני מתכחשת לזה כבר, כי אני כבר 15 שנים עם פן. והייתי כל חיי עם תלתלים, גם בתקשורת. אבל זה קרה כשעברתי לחדשות ערוץ 2, בעצם. אף אחד לא אמר לי "שבי ותעשי פן", אבל התחילו להגיע מן אמירות כאלה "תסדרי את התלתל פה", "תסדרי את התלתל שם", "השיער שלך לא מסודר", "זה נראה לא מסודר", "רגע בואי נסדר לך". ואז את קולטת את המסר שכדי איכשהו להיות בסדר, את צריכה לעשות את המעשה הצייתני הזה ולעשות פן. והדבר כי מדהים שקרא זה שאחרי שעשיתי פן, אמר לי אורי פז, שהיה אז סמנכ"ל חברת החדשות, שכמות התלונות עליי, על התוכן, לא על המראה, פחתה, כי איכשהו היה אפשר להכיל את המסרים הקשים שלי עם פן. הרציונל שנתתי לעצמי אז היה שאני אמשיך להיות חדה ונוקבת, אבל בדבר הקטן הזה אני אכנע, אבל זאת כניעה".

...

יואב: "תסלחי לי, אבל זה מצחיק אותי".

אוריין: "תשמע, אתה לא גדל עם הבעיה הזאת".

יואב: "אני פשוט גדל במדינה שיש בה בעיות קצת אחרות"

שלי: "זה שאנחנו מתעסקים בנושא הזה, לא אומר שזאת הבעיה היחידה, אפשר גם וגם וגם וגם. אתה יכול גם לעשות כושר וגם להיות פרשן פוליטי".

אוריין: "זאת לא בעיה, זאת מתנה"

יואב: "כמה יש בקבוצת הפייסבוק שלך?"

אוריין: "כמעט 40 אלף"

יואב: "וואו, זה יוצא מנדט בכנסת. שלי, שווה לך להשקיע בהן כי זה כבר הופך להיות כוח פוליטי".

שלי: "קודם כל אני נכנסת לעמוד שלהן וזה עמוד מקסים ואני וקראת את רוב הפוסטים. זאת לא רק סוגיה של אופנה, כמו שאמרתי, זאת כן סוגיה פמיניסטית. לכן אני חושבת שאוריאן עושה דבר מדהים, היא כאילו מתעסקת בתלתלים אבל בעצם מתעסקת בחופש של נשים להיות מי שהן באמת, והמסר שלה הוא ממש ממש חשוב. אני חושבת שבמידה רבה אוריאן מצילה את כבודי האבוד ואת הכבוד של הדור שלי שנכנע לפנים, והיא מביאה משהו רענן והרבה יותר מדויק"

אוריין: "תודה שלי, אנחנו עוד מחכות לך".