יחימוביץ' משבחת את כחלון: "פרק אגודות האשראי בחוק ההסדרים חשוב למאבק בריכוזיות הבנקים ולהקמת קואופרטיבים"

9 בנובמבר, 2016

ח"כ יחימוביץ' בועדת הרפורמות: "חוק ההסדרים הוא חוק שצריך לעבור מהעולם, אבל פרק אגודות האשראי הוא מבורך, הוא חלק מהמאבק בריכוזיות הבלתי נסבלת בבנקים,  ויועיל למשקי הבית ולעסקים קטנים ובינוניים. אגודות האשראי השיתופיות נחוצות כמו אוויר לנשימה בשל מחנק האשראי, אפס הריבית על פקדונות, ריבית נשך על אוברדרפט והלוואות, ועמלות מופרזות.

אני מאמינה אידיאולוגית בקואופרטיביים, ובעצמי רכשתי לפני כמה שנים, כאקט של תמיכה פוליטית,  מניה בבנק הקואופרטיבי אופק.  מדובר באגודה המחזירה את הכח לצרכן, והופכת את הלקוח גם לבעלים ושותף של הבנק. החוק יועיל לאופק ולקואופרטיבים אחרים שיבואו בעקבותיו, ואני קוראת לציבור להיות חלק מהשינוי הערכי והמבני ולרכוש מניה, כפי שאני עשיתי.

התרומה המשמעותית ביותר בחוק היא  הורדת ההון העצמי הראשוני הנדרש מ - 75 ל-3 מליון ₪, והדבר יאפשר להתארגנויות כאלה לשגשג. חלק יצליחו וחלק לא, אך מתן הפתח הוא דרמטי.  אני מברכת את שר האוצר על פריצת הדרך הזאת,  ואתמוך בסעיף"

 

אמש השתתפה יחימוביץ' באספה השנתית של בעלי המניות באופק, ופתחה אותה בדברי ברכה: "כולנו רכשנו מניה לא כהשקעה עיסקית אלא כאמירה חברתית וכחלק מהרצון לחולל שינוי, אבל בהחלט יכול להיות שבעתיד נספר לנכדנו שחוללנו גם שינוי כלכלי והשקענו עבורם באופן נבון. כעת לכו וגייסו חברים נוספים לפרוייקט החשוב הזה".