ומה עכשיו, וויסקי וסיגרים במליאה?

23 בדצמבר, 2016

ומה עכשיו, בקבוקי וויסקי וסיגרים במליאה? דרכו המעניינת של נתניהו להסביר לעמו כמה הוא בז לו. על ניתוק, היבריס וגסות רוח. הקיצוץ הרוחבי בתקציב ונזקיו האיומים – שיעור בכלכלה על מחולל העוני והפערים. למה מותר לי להגיד שבאסל גטאס צריך לשבת בכלא, ולמה אסור לי להדיח אותו. התמונה הקשה של האנס קצב משתחרר מכילאו – א' היא אורלי, א' היא אודליה. ובהזדמנות זאת עזרו למסל"ן, מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בבאר שבע.  פוסט ההתפקדות השבוע: איליה, שגילה אותי בפייסבוק. תתפקדו!

 

קול ששון וקול שמחה היו אתמול בחתונה הנהדרת של נעמה לזימי ואבי מוטהדה. הרבה חתונות אצלנו בלשכה. מזל טוב אהובים

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

במהלך ההצבעות בליל התקציב, הייתי צמאה. יצאתי במהירות, כדי לא להחמיץ הצבעה, הבנתי שאני מפספסת, ורצתי פנימה מהר, עם כוס המים בידד בטעות. מרינה, הסדרנית, התייצבה מולי בקשיחות של שב"כניקית עוד לפני שהצלחתי לחדור אפילו מטר אחד פנימה. אסור לאכול במליאה, אסור אפילו לשתות מים. וטוב שכך. תארו לעצמכם את הח"כים בולסים ולועסים, בנוסף לכל הצרות האחרות. בסוף עוד נראה בקבוקי וויסקי על השולחנות.

כל ההקדמה הזאת נועדה להסביר עד כמה זה היה מוזר וחסר תקדים לראות את ראש הממשלה בנימין נתניהו יושב שעה ארוכה בכסאו במליאה,, ואוכל בגלוי. זה עורר תחושת אי נוחות, אבל גם היה די משעשע. צייצתי כבדרך אגב את הציוץ הזה, עם סרטון קצר שצלמתי של נתניהו אוכל: 

 

בהמשך, אני מודה, זה כבר נראה פחות מצחיק, והתנהגות ראש הממשלה נעשתה יותר ויותר מוזרה:

 

כן, ממש כך. באמצע ההצבעות על תקציב המדינה, נתניהו יצא לשני צ'טים ארוכים בפייסבוק, לא מנסה אפילו לביים יציאה לשיחה חשובה כלשהי, מפגין בכוונה תחילה זחיחות ואדישות. 

 

 

ובאמת, כמה ניתוק, היבריס וגסות רוח יכול להפגין ראש ממשלה בעת הצבעות על הנושא הגדול והחשוב ביותר שיש, הצבעות שמתרחשות רק פעםם בשנתיים? הרבה. הרבה מכל ההתנהגויות האלה. ומתברר שאין גבול.

 

שיעור בכלכלה. את הנאום שלי במליאה על התקציב בחרתי לייחד לקיצוצים הרוחביים המטורפים בתקציב. זה אולי נשמע לא סקסי במיוחד, אבל זה מאוד, מאוד, מאוד חשוב. משפיע על מבנה התקציב, על הקטנת המדינה, על צמצום שרותי הבסיס, על העוני, על הפערים. אז בואו נקרא לנאום הזה שיעור קצר ופשוט בכלכלה. על משמעותם של הקיצוצים הרוחביים האדירים, ועל השפעתם הישירה על החיים שלכם. "... גבירתי היושבת ראש, חברי חברי הכנסת. הרבה דברים יש לי לומר על התקציב, אבל בחרתי לייחד את 10 הדקות שיש לי לקיצוצים הרוחביים.

כדי לא לעמוד כאן וסתם לדבר בעלמא, וכדי להביא נתונים מדויקים, עברתי בדרך לכאן בחדרו של מנהל ועדת הכספים, ידידי טמיר כהן, ויחד נברנו ברשימת הקיצוצים הרוחביים המלאה:

אוגוסט השנה – חצי מיליארד שקלים קיצוץ רוחבי. 

אוקטובר השנה –מליארד ומאתיים וחמישים מליון שקלים קיצוץ רוחבי.

דצמבר השנה – מליארד ושמונה מאות מליון שקלים קיצוץ רוחבי.

קיצוץ נוסף של מליארד ושמונה מאות מליון מחכה בועדת הכספים.

סך הכל, יקוצצו חמישה מליארד ושלוש מאות מליון שקלים מתקציב 2016. חמישה מליארד ושמונה מאות מליון שקלים!..." לטקסט של הנאום המלא הכנסו לפוסט בפייסבוק, ולצפיה ישירה הקליקו כאן:

 

המקום שאליו המיליארדים לא יועברו לעולם. תארו לעצמכם שמספר הקסם 1.8 מליארד היה עובר למשרד העבודה והרווחה. כאן אני מנמקת את אחת ההסתייגויות של המחנ"צ, ומציעה לשר העבודה  והרווחה חיים כ"ץ להצביע יחד אתנו, בעד ההסתייגות, ומונה מה היה אפשר לעשות בכסף הזה, צפו:

 

 

 

הארנונה, מענקי האיזון, ואולפן הטלוויזיה. בערוץ 2, "העולם הבוקר" עם אברי גלעד והילה קורח יחד עם יו"ר ועדת הרפורמות אלי כהן מכולנו, על התקציב, על הקיצוץ במענקי האיזון, שפוגע  אך ורק ברשויות המקומיות החלשות, ועל המחאה המאוד מוצדקת של הרשויות, כולל החזקות שמפגינות סולידריות. למה מענקי איזון? כי הבניין ברחוב הברזל בתל אביב שממנו משודרת תוכנית הבוקר משלם לעיריית תל אביב ארנונה יפה, ובדימונה אין בניין כזה.

 

בערוץ 10, לילה כלכלי עם גדי סוקניק, על הקיצוץ הרוחבי:

 

כאן לראיון עם מוטי לביא ברדיו קול חי: 

 

 

מה שקוצץ ומה שיקוצץ. כל המיליארדים שעפו כאן באוויר היו רק ל – 2016. כדי שלא נתבלבל בקשר לעתיד, הממשלה נחפזהכבר  לאשר קיצוץ, מתאבן, פתיח לשנת 2017. ראשון בסדרה. כשקראתי לשרי הממשלה להצביע נגד הקיצוץ, לא באמת חשבתי שהם יעזו לעשות את זה. אבל שני צדיקים בכל זאת נמצאו: השר לבטחון פנים גלעד ארדן, ושר העבודה והרווחה חיים כץ, שהצביעו נגד.

 

 

 

ח"כ באסל גטאס מבל"ד בילה את הלילה במעצר אחרי שהוריד מעצמו (בלית ברירה) את החסינות, שאמנם לא מנעה חקירה ומיצוי דין עמו, אבל מנעה מעצר. אני מביאה במלואו את הפוסט שהעליתי בפייסבוק בעניינו, כי חשוב לי לשטוח תזה שלמה ומנומקת.

בקשר לבאסל גטאס, ונוכח הבלבול שאני מזהה סביב הפרשה, ככה אני רואה את הדברים: אם באסל גטאס אכן הבריח פלאפונים/מסרים כתובים למחבלים –– הוא צריך לשבת בכלא. ולא, אין לי שום בעיה להגיד את זה, ממש כשם שאין ליי בעיה להגיד שחבר כנסת שאנס צריך לשבת בכלא.

זה לא אומר שחקרתי אותם במשטרה, זה לא אומר ששפטתי אותם, זה לא אומר שגזרתי את דינם. זה אומר שאני משתמשת בכוח הציבורי שיש לי כדיי להבהיר ערכית את החומרה שאני מייחסת למעשה.

מדובר בעבירה בטחונית חמורה ביותר, אולי אפילו סיוע לאויב, ששמורה לה הענישה הכבדה ביותר בספר החוקים. האיום הבטחוני המרכזי היום עלל ישראל הוא איום הטרור. מיטב המאמצים של צה"ל וכוחות הבטחון מופניםם להתמודדות עם האיום הקטלני הזה, שבהרף עין זורע מוות, כאב ופחד בקרב חפים מפשע, וגם משבש את חיינו באופן מוחלט. לא צריך להיות גאון כדי להביןן כמה מעוות ומסוכן, שח"כ מכהן ינצל את הכוח שמעניקה לו הדמוקרטיהה הישראלית, וישתמש בזכויות היתר שלו כדי לסייע לטרוריסטים.

ובו בזמן אני מתנגדת בחריפות לחוק ההדחה. מתנגדת להפעלת החוק נקודה. לכל ח"כ, על כל עברה, מכל סיבה. לייצר לחץ ציבורי שיהדוף חכים שהםם פושעים החוצה, עוד לפני שמוצו ההליכים הפליליים – כן. לגנות אותם בכל פהה – כן. לבייש אותם – כן. למרר את חייהם – כן. לשלול מהם תפקידים בכנסת – כן. לגיטימי.

להפעיל את חוק ההדחה לא ולא ולא. אוי לנו אם הכוח להדיח ח"כים יהיה בידי הח"כים עצמם. לא מאמינה לאלקין ולשותפיו לנסיונות ההדחה שהםם חשים זעם חסר גבולות או סכנה ממשית. דווקא ראיתי אותם די מרוצים ונהניםם מהאתגר החדש. לא רק את הראש של גטאס הם רוצים. מה שבאמת מלהיבב אותם זה כלי רב עצמה ואנטי דמוקרטי לשימושם האישי.

 

הדחת ח"כ היא מדרון חלקלק ומסוכן ביותר, והיא מאפשרת לרוב מקרי לבוא חשבון עם יריבים פוליטיים על פי גחמות, מצבי רוח ואג'נדה פוליטית. כבר ראינו באיזו קלות וחדווה מוכתרים כאן אנשים נורמטיביים בתואר "בוגד". בפעם הבאה, אם חלילה המכשיר הזה יופעל, עוד נקבל, בלי למצמץ, רשימת ח"כים חדשה להדחה.

בכנסת חמומת המוח וחסרת הגבולות שאנחנו חווים עכשיו, האמינו לי שזה לא יעצר בגטאס. לא מפתיע אותי שח"כ בצלאל סמוטריץ' מתנגד בתוקףף להדחה. הוא מבין שהמועדים לפורענות הם הקצוות הפוליטיים, וגם יודעע שהגלגל מסתובב לו. אם גטאס עשה את מה שמיוחס לו, הוא יטופל בידיי המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט. הוא יודח ממילא. גם בלי אלקין. והוא לאא יהיה הח"כ/השר/סגן השר/ראש הממשלה/הנשיא הראשון שהולך לכלא בבושת פנים, וממילא מורחק מהחיים הציבוריים.

רק לכם, המצביעים, יש הזכות והכוח לקבוע מי יכהן בכנסת, רק לבית המשפט יש הכוח לכלוא אדם, ולפיכך גם להרחיק אותו מהכנסת. אוי לנו אם הכוח להדיח ח"כים יהיה בידי הח"כים עצמם. לא רוצה את הכוח הזה לעצמי, לא רוצה לתת אותו ל – 119 האחרים.

 

מועצת הביטחון - יצאנו מזה (וטוב שכך) בשן ועין. נתניהו דורש מאילנה דיין תחקירים על כמה אוהבים אותו בעולם, ובינתיים מצרים מגישה הצעת החלטה להפסקת בניה גורפת בהתנחלויות, כולל הגושים, וקוראת לחזרה לקו הירוק. ולכל זה נוספת סיטואציה חסרת תקדים - אפשרות שארה"ב לראשונה לא תשתמש בזכות הוטו שלה. ישיבת קבינט דחופה, פאניקה וסחרור - עד שנשיא מצרים, אלסיסי, מתרצה ודוחה את גזר הדין. המשבר נפתר זמנית, אבל הסכנה בעינה עומדת. והמסר ברור: ישראל חייבת ליטול יוזמה ולקדם פתרון מדיני בעצמה. עד אז לא נוכל באמת לבוא במשפחת העמים, וגם לא להיות גורם רב השפעה במזרח התיכון, כפי שיכולנו להיות.

 

תמונה קשה לקורבנות. התמונה הזאת של אנס מורשע משתחרר מהכלא שנתיים בטרם סיים לרצות את העונש שגזר עליו בית המשפט, היא תמונהה קשה.  קשה בראש ובראשונה לקורבנות של קצב. אלה שאזרו עוז, התלוננו והעידו, ואלה שנשארו שותקות.
היא קשה לנפגעות תקיפה מינית בכלל, והיא קשה לי באופן אישי. הכרתי מקרוב שלוש מקורבנותיו, ליוויתי אותן, העדתי במשפט. אני יודעת אילו עינויים הן עברו, כואב לי עליהן.

לפוסט בפייסבוק הקליקו על התמונה, ולמה שפרסמתי בשעתו בתום משפטו של קצב, לפני חמש שנים, כשהתאפשר לי לפרסם את המעורבות שלי בפרשה – הקליקו  http://bit.ly/2hML5aF

א' היא אורלי, א' היא אודליה. לימים, אם אתם קוראים את הדברים שכתבתי באתר, שימו לב שמקצת הנשים בחרו להיחשף. כך, מי שתארתי אז כא' מביתת הנשיא היא אורלי רביבו, ואילו א' ממשרד התחבורה היא אודליה כרמון, שאותה אני מכירה מילדות ואל סיפורה נחשפתי ממש בזמן אמת. א' ממשרד התיירות, שהביאה להרשעה באונס, בחרה שלא להיחשף עד עצם היום הזה.

 

 

 

ואפרופו קצב, וגם כדי שלא תחשבו שאני מתעסקת רק בכלכלת מאקרו - את המכתב הכיפי הזה קבלתי אחרי תוספת תקציבית נאה שהשגתי למרכזיי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, ובפרט למסל"ן, מרכז הסיוע בבאר שבע שעושה עבודה מדהימה ומתקשה לגייס תרומות. ורק לציין שזה לא היה כסף שהושג במחטף או בקומבינות, אלא בדרך המלך. אם אתם רוצים לתרום לעבודת הקודש של מסלן,הקליקו כאן או התקשרו ל 08-6422626.

 

אם אתם עוד לא בטוויטר, פתחו חשבון עכשיו. הנה כמה מציוצי השבוע:

 

 

 

 

רוצים לפגוש אותי? בשבוע הבא, יום ה' 29.12, חמישי, 19:00, הדלקת נרות בסניף חדרה של המפלגה, לא רק נדליק נרות, אלא גם נשוחח על כל מה שקורה.

 

וחוץ מזה, מחר בשש וחצי אני בפגוש את העיתונות עם רינה מצליח על התקציב ועוד, יחד עם ח"כ רועי פולקמן. מוזמנים לצפות.

 

ועוד קצת מהחתונה של נעמה ואבי: עם ההורים המקסימים של נעמה אתי ואבי לזימי, עם הכלה היפה בעולם, וגם סרטון עם החתן שזכיתי לברכה ממנו (לא שומעים, אבל תוכלו לנחש שאלה דברים שקשורים לפוליטיקה). ובחזרה ברכה ממני לאבי - בהצלחה עם הספר החדש! התחלתי לקרוא והוא נראה מבטיח ביותר. 

 

 

לצפייה בסרטון הקליקו:

 

 

תראו מה שפייסבוק יכול לעשות. איליה רץ התפקד בגלל שנחשף לפוסטים שלי בפייסבוק. ויש עוד רבים כמוהו. כבוד לאיליה! רוצים לחזק אותי?? מסכימים אתי? רוצים לעשות עוד צעד פעיל שיגביר את ההשפעה שלכם?? תתפקדו ופקדו אחרים. תוכלו להתפקד או לפקוד עכשיו כאן. או כתבו לנו, עם שם מלא וטלפון ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות, הכתובת שלנו: hitpakdutshelly@gmail.com

יהיה נחמד ויועיל אם אחרי ההתפקדות תעלו אצלכם פוסט ובו תספרו למה התפקדתם, ותמליצו לאחרים לעשות אותו הדבר. צרפו לפוסט גם את הלינק להתפקדות, בדיוק כמו שעשה איליה, והנה הסטטוס שהעלה, טיפה מקוצר:

 

 

תודה איליה, תודה לכולכם,

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי