עכשיו זה רשמי: מתמודדת על ראשות ההסתדרות

5 בפברואר, 2017

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

בטח כבר הבנתם שזה לא הולך להיות עיתון סופשבוע שגרתי. לא רציתי לשלוח לכם אותו לפני שאוכל לומר לכם דברים מדוייקים. אחרי הרבה מאודד לבטים, שאתם הייתם עדים להם וחלק מהם, החלטתי להתמודד על כהונת יו"ר ההסתדרות. אני מבקשת מכם כעת להעניק לי את הזכות להנהיג את הארגון הזה ולחולל בו מהפך.

להפוך את הגוף הזה, שאני מאמינה בחשיבותו בכל לבי, לראש חץ חברתי רב עוצמה, אמיץ, נקי כפיים, ודמוקרטי באמת. למען תיקונו של עולם העבודה, למען הזכות הכל כך פשוטה ובסיסית להתפרנס בכבוד ולחיות בכבוד, למען החברה הישראלית כולה.

אני מבקשת להודות, מעומק הלב, לחברי ולמי שיהיה מעתה שותפי לדרך – ח"כ איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, שהעמיד לרשותי, ברוחב לב  ובנכונות ומתוך אמונה – את סיעתו בהסתדרות, הנושאת את השם המדויק "בית חברתי". שמחה על השותפות הזאת.

היום, אחרי כמה ימים לא פשוטים שבהם נעשו נסיונות כוחניים שכמו נלקחו מ"בית הקלפים" למנוע מאתנו התמודדות ופשוט לגנוב מאיתן את הסיעה שיסדד והקים בזעת אפו, כל זאת כדי להתחמק מבחירות דמוקרטיות, נחתם ביני ובינו ההסכם, ואנחנו יוצאים לדרך.

 

יותר מחצי מליון עובדים במדינת ישראל ילכו לקלפי ויבחרו באופן דמוקרטי מי  תנהיג או ינהיג אותם.

הסיכויים שלי לנצח נבדקו ביסודיות, והם גבוהים מאוד. אבל זו לא תהיה התמודדות פשוטה, והיא תיעשה בידיים חשופות ובלי אמצעים כספיים אל מול מנגנון ענק ומפוצץ בכסף.

רוח ההתנדבות, האמונה, ההתלהבות שבלב, האווירה הציבורית - מנצחים כסף ועיסקאות, ולכן אני זקוקה לכם. כדי שבסופו של יום, כמו תמיד, לא אהיה חייבת לתת דין וחשבון לשום מנגנון ולשום בעל הון, אלא לכם ורק לכם. לשרת אתכם בנאמנות, בעצמה, בחריצות ובמסירות, בלי לפחד מאיש.

 

זה חודשים ארוכים שאני מתלבטת. בראש ובראשונה משום שאני מאוד אוהבת את מה שאני עושה. וגם משום שאני מעריכה שאנחנו עומדים לפני זעזועיםם ושינויים במערכת הפוליטית, שיש לי הכוח להיות חלק משמעותי בהם ואף לעצב אותם. מצד שני, מי כמוכם יודע שסדר היום החברתי, הקרב על הזכות להתפרנס בכבוד בלי להתנצל על כך, העבודה המאורגנת והסולידריות, המאבק להקטנת הפערים ולהפסקת ניצולם של עובדים באמצעות שיטות העסקה פוגעניות ועושקות – הם הליבה של האמונה שלי.

אני מאמינה שבהעדר הזכות להתפרנס בכבוד, כל הזכויות האחרות מתגמדות ממילא, ושאלה סוגיות לאומיות גורליות לא פחות מאחרות.

הבחירות לראשות ההסתדרות יתקיימו במאי. אני מאמינה שבנסיבות הקיימות, זה המקום שבו אוכל להשפיע באופן הכי עוצמתי על גורלה של החברה הישראלית. 

אני יודעת שרבים מכם היו מעדיפים שלא אעשה את הבחירה הזאת.  מבקשת מכם שתבינו את הבחירה שלי ואת מניעיה. שתבינו שיש כאן הזדמנות מדהימה להשפיע על המדינה. שתסמכו עלי, שתישארו אתי, שבשום אופן לא תעזבו את המפלגה – אני מאוד זקוקה לכם גם בה, וכמובן ושתחזקו אותי ותעזרו לי כמו שרק אתם יודעים.

לא הולכת לשום מקום. חברה בכירה בהנהגת המפלגה, ומוסיפה להוביל בה את כל הקרבות החשובים שעל סדר יומנו.

שוב מודה לאיתן, שמעתה הוא שותף מלא שלי לדרך.

אז בואו אתי. תתגייסו. שימו לב, אם אתם רוצים לעזור בינתיים בשקט ובלי שידעו על כך במקום העבודה שלכם או בהסתדרות, ציינו זאת, ואני מתחייבת לשמור עליכם מכל משמר.

 

רוצים להתגייס ולעזור – כתבו לי או, יותר טוב, הקליקו על הטופס, הכנסו אליו, ומלאו אותו: 

 

בהצלחה לכולנו.

הכנסו גם לפוסט ברוח זאת בפייסבוק, לייקו, הגיבו, ועזרו לי ברשתות.

 

אוהבת אתכם, סומכת עליכם, מודה לכם,

שלכם,

שלי