שפע בשורות טובות, ובקשה: בואו תתנדבו ועזרו לי לנצח

31 במרץ, 2017

לכל מי שרוצה לחולל מהפך בהסתדרות, להיות חלק מהקמפיין ולסייע לי לנצח - אני זקוקה לכם. שבוע מוצלח במיוחד עבר על כוחותנו: המוני ועדים ועובדים נחשפו ברשימת האלפיים שלנו. ניצחון מוחלט ברשות השיפוט של ההסתדרות: דחתה סופית את הנסיון למנוע התמודדות שלי, ביטלה את ההסכם המושחת שעשה יו"ר ההסתדרות עם צמד הנוכלים, פסקה לנו הוצאות משפט, וקבעה גם כמה קביעות מוסריות. "פשרת" התאגיד ורשות השידור - מדינה שלמה מוכת בעיות בטחוניות וחברתיות מיטלטלת סביב זה באופן מופקר, והעובדים נרמסים. חיפה כימיקלים: כן, קשה לעמוד בפקק כשמפגינים, אבל הרבה יותר קשה ונורא להזרק לרחוב בלי פרנסה ובלי תקוה. וגם 17 שאלות ותשובות קצרות על העמדות והחזון שלי בכל מה שנוגע להנהגת ההסתדרות

 

 

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

 
מתנדבים. לפני הכל שימו לב, לכל מי שרוצה לחולל מהפך בהסתדרות, להיות חלק מהקמפיין ולסייע לי לנצח - אני זקוקה לכם. ראשית: שריינוו בלו"ז את 23 במאי, יום הבחירות, כיום חופש. אנחנו נזדקק לאלפי מתנדבים ביום הזה! בקלפיות ומחוץ להן, בדרכים, ולעוד שלל משימות. אם אתם יכולים גםם להתנדב יחד עם הרכב שלכם – ציינו זאת במפורש בטופס.
עוד התנדבויות. מעבר לזה – נשמח לקבל אתכם במטה המרכזי שלנו בתל אביב, וגם במטות המרחביים הפזורים ברחבי הארץ – למי שלא אוהב/ת להתרחק מהבית. גם ברשתות החברתיות יש לנו משימות התנדבות בשבילכם. אז מלאו את הטופס הזה – כמובן גם אם אתם לא חברי הסתדרות.
הקליקו על הטופס, הכנסו אליו ומלאו אותו. תודה!

 

שבוע מוצלח במיוחד עבר על כוחותנו, כשמסה ענקית של ראשי ועדים, חברי ועדים, והרבה מאוד עובדים במקומות שיו"ר ההסתדרות סבר בטעות שהם אתו – נחשפו ברשימת 2001 הצירים שלנו ברשימת הבית החברתי. ראשון היה יו"ר הועד האהוד, המוערץ והחזק ביותר, פנחס עידן יו"ר ועד רשות שדות התעופה, שהדהים וטרף את הקלפים כשבחר להתייצב לצדי, כך בעמוד הראשון של ידיעות אחרונות:

 

 

ופנחס עידן לגמרי לא לבד. ראשי וחברי וועדים רבים נוספים כבר עובדים אתנו במלוא המרץ ובגלוי בלי להתרגש יותר מדי מהלחצים ומהאיומים. הנה רק חלק מהשמות, ומתנצלת בפני כל השאר, גם כך זה ארוך. נפרגן לכולםם בהמשך!  חנוך ליבנה יו"ר ועד עובדי הבינלאומי, גד רביד, יו"ר ועד עובדי SAP (הייטק), שמעון עידן יו"ר ועד מקורות מרכז, פיליפ מורגנשטרן יו"ר ועד עובדי אגד צפון ועמו מאיר אסור, יו"ר הועד הארצי לשעבר ובני ברוכי מועד אגדד דרום, תומר מלול יו"ר ועד עובדי AIG (ביטוח), אשר אוחיון ואייל מור יוסף, מזכירי ועדים בנמלי אשדוד וחיפה, ניצה פרץ יו"ר ועד האחים והאחיות בהדסה, שי אלבו יו"ר האיגוד הארצי של המפקחים העירוניים, סעדיה דהאןן יו"ר ועד עובדי עוף הגליל קריית שמונהשני שבתוב, יו"ר מועצת העובדים הארצית של רשות ההגירהדודו דורון יו"ר ועד שע"ם שרותיי המחשוב ברשות המיסים,  גיל אייזנשטיין קנה, יו"ר ועד רשות מקרקעי ישראל, סטליאן גלדברג, יו"ר ועד עובדי המשרד להגנת הסביבה, רותי מונסנגו מוועד עובדי משרד הקליטה, מירי אדרי ותמנע עורב, ראשות ועדים ברשות השידור, יוסף זגורי יו"ר ועד אקדמאים בעיריית ת"א, טליה אבלסון מוועד דיילי אל על, אלי צח יו"ר ועד דיילי ארקיע וצחי וייס חבר הוועד, חברי ועדיי הרנטגנאים בבתי החולים מכל רחבי הארץ, אלי סגרון מוועד עובדי קמ"ג (וחבר מועצת העיר דימונה), וואליד חדיפי יו"ר ועד הייטקס תפרון בכרמיאל,, יעקוב חי יו"ר הועד הארצי של המהנדסים בחברת החשמל,, רוני פרץ יו"ר ועד עובדי רשת עמל. וגם... אשכול לוי, אח של ח"כ אורלי לוי אבוקסיס, שהוא יו"ר ועד עובדי מפעל טלדור בבית שאן, עיתונאית ידיעות אחרונות מירב בטיטו, חברת הכנסת לשעבר יעל דיין, והזמרת איה כורם.

 

מוזמנים להעלות פוסטים בפייסבוק על פי מיטב השראתכם, כדי לחזק אותי ולהביע את תמיכתכם. הנה למשל הפוסט שהעלה היום אביהוא בן משה, שעומד בראש רשימת הבית החברתי במרחב רמת גן בני ברק. אביהוא הוא סגן ראש עיריית רמת גן וחבר איגוד העובדים הסוציאליים:

 

"פשרת" התאגיד ורשות השידור. מדינה שלמה מוכת בעיות בטחוניות וחברתיות מיטלטלת באופן מופקר בין גחמותיו המשונות של ראש ממשלה. וזה  תוך בזיון בית משפט, שבכלל אסר עליו לעסוק בענייני תקשורת. ההסכם  הוא יצור כלאיים עקום, שכל תכליתו לאפשר המשך שליטה פוליטית על שידורי החדשות. מי שמשלמים את המחיר הם פעם עובדי רשות השידור ופעם עובדי התאגיד שפרנסת משפחותיהם ועתידם משמשים כלי במשחק ציני, והם מופקרים לנפשם באין מגן. טוב לא יצא מזה. 

 

לא פחות מקוממת התנהלותו של יו"ר ההסתדרות. הבוקר הוא התפאר לפני הועדים בכך שהוא מעמיד לרשותם יועץ משפטי ופנסיוני. וואלה? האם זה לא התפקיד הבסיסי של ההסתדרות והאם העובדים לא משלמים עבור זה דמי חבר חודש בחודשו? דבר לא ימחה את מה שעולל לעובדי רשות השידור, כששיתף פעולה עם התקדים המזעזע של סגירת מקום עבודה ופתיחת אחר תחתיו. ועכשיו, שוב, בשידור חוזר, מופקרים עובדי התאגיד. את המחיר ישלמו מאות עובדים שערב החג מושלכים ללא פרנסה. הנה ראיון על זה הבוקר אצל אריה גולן ביומן הבוקר של קול ישראל וכאן בגלי ישראל, עצם העניין, עם יאיר שרקי.

 

חיפה כימיקלים. השבוע שמעתי הרבה תלונות מאנשים שהתקשו להכנס לתל אביב ולנוע בה בגלל ההפגנה של עובדי חיפה כימיקלים בצומת עזריאלי
זה מאוד קשה ומעצבן להתקע בפקק, אבל האמינו לי, שהרבה יותר קשה ונורא להזרק לרחוב בלי פרנסה ובלי תקוה. למעשה, פיטורים אלימים כאלה זו הטראומה השניה בגודלה אחרי מות אדם קרוב ואהוב. אז קצת פרופורציות.

פשוט נשבר הלב. ואין חולק על כך שטוב שמיכל האמוניה נסגר. גם העובדים עצמם חושבים כך. הרי הם סיכנו את עצמם יותר מאחרים. אבל ארבעע שנים אנחנו יודעים שכך יהיה. ששני מפעלי חיפה כימיקלים, בדרום ובצפון, ועוד כמה וכמה מפעלים – זקוקים לפתרון חלופי. 1500 עובדים, פועלים שעובדים בעבודה פיסית קשה, מפרנסי משפחות, הופקרו שנים על ידי הממשלה, הבעלים, ובעיקר על ידי מי שהיה אמור לדאוג להם יותר מכל: יו"ר ההסתדרות, ששכח מהם כליל, ונזכר בהם בציניות ערב הבחירות. לפוסט המלא הקליקו על התמונה:

 

וכאן ראיון על חיפה כימיקלים ברדיו צפון, אצל ליאת רון, בתוכניתה "לא דופקת חשבון".

 

17 שאלות ותשובות קצרות על העמדות והחזון שלי בכל מה שנוגע לההנהגת ההסתדרות. השאלות דמרקריות באפיין (הפגנת חוסר חיבה לעצם רעיון העבודה המאורגנת) אבל השתדלתי לא להתרגז ולהשיב באופן ענייני. ממליצה לקרוא, כי אני מניחה שרבים מכם, במיוחד מי שפועלים למען ההיבחרות שלי בשטח,  נשאלים לא מעט שאלות על העמדות שלי. אז הנה:

 

הנה מקבץ של עוד כמה ראיונות ברדיו, מוזמנים להאזין למה שמעניין אתכם:  בגל"צ, ביומן הערב אצל ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו: על כךך שלראשונה מפלגה חרדית תומכת באשה, על ריבוי השביתות לכבוד הבחירותת להסתדרות, על החטא שלא ימחה ליור ההסתדרות של סגירת רשות השידור, על שוביניזם. ברשת מורשת, עם דוד חכם ויניר קוזין, על הקואליציה עם ש"ס ויתרונותיה בשטח ועל תמיכתו של פנחס עידן, על חולשתו של יור ההסתדרות שהביאה לויתורים מפליגים למעסיקים, על ההזנחה של קבוצות עובדים וההצתה המאוחרת עכשיו, ועל ההזיה ברעיון שפעם שניה ישראל תלך לבחירות בגלל כלי תקשורת. ברדיו קול ברמה עם נעם זיגמןעל הבחירות להסתדרות, ההסכם עם ש"ס ורשות השידור. בקול חי, "חמישי בשניים", עם יוסי אליטוב ואריה ארליך, שמאוד מתעניינים  בטיב השותפות עם ש"ס. וכאן ראיון ארוך בפודקאסט "הראשונות לזהות", של טל שניידר ונילי אושרוב על הקמפיין, על שחיקת שכר השכירים ומנגד על מצוקת העצמאים ובעלי העסקים הקטנים והבינוניים, על פמיניזם, על ש"ס, על העלאת גיל הפרישה לנשים, וגם על אהבתי לפנטסיה וסיינס פיקשן.

 

הבטחתי עוד בשורות טובות ולכן אקיים. נצחנו ניצחון מוחלט ברשות השיפוט של ההסתדרות, שדחתה סופית את הנסיון לפסול את ההתמודדות שלי לראשות ההסתדרות בראש סיעת בית חברתי. ראש רשותת השיפוט עו"ד שמואל אוסלנדר כותב: "מינויה של יחימוביץ' לראשות הסיעהה נעשה כדין, ההסכם שנעשה בין ניסנקורן ובין יואל ובנלולו שהבטיח להם שכר ותגמולים כספיים בסך כמה מיליוני ש"ח בטל ומבוטל; יחימוביץ וכבל יקבלו הוצאות משפט בסך 20 אלף שקלים".  זו החלטה דרמטית שאינה מותירה ולו מקום קל לספק מי פעל בידיים נקיות ובתום לב ומי ניסה בדרכי מרמה וקנייה בכסף למנוע בחירות דמוקרטיות בכל מחיר.  אני ממש שמחה בשביל איתן על כך שהוכח שכל מעשיו היו בניקיון כפיים, ומודה לעורכי הדין המוכשרים שמייצגים אותנו, איתן לירז ואיתן ברוש. הנה ההודעה המלאה.

 

עוד נפסק שהעדויות שלי ושל כבל במהלך הדיונים היו מדויקות ואמינות, שההסכם שנכרת עם סיעת עוגן בהסתדרות, בראשות אבי ניסנקורן (במסגרתו הובטחו מיליוני שקלים ע"י ההסתדרות לשניים) בטל וחסר כל תוקף. על ההסכם ביני ובין איתן נכתב שאין בו הוראות חריגות או יוצאות דופן, שמדובר בהסכם פוליטי מתון למדי הן בלשונו, הן בתוכנו והן במשמעותו, ושאין  מוזכרת כלל בהסכם התמודדות או מועמדות לראשות המפלגה. בסיכומו של פסק הדין, דוחה הבורר את הטענות שהועלו נגדנו, ופוסק לטובתנו הוצאות משפט של 20,000 ₪.   

 

שריפות בשדה. הנה ראיון על זה אצל רינו צרור בגל"צ, וגם בהרחבה על ריבוי השביתות במשק, תוצאה של הזנחה ארוכת שנים ואפס מעשה של יור ההסתדרות כלפי הרבה מאוד קבוצות של עובדים. כעת בלחץ הבחירות, יש נסיון בהול לכבות את השריפות שפרצו בשדה היבש ממים. דור ב' בנמלים ובכלל, חיפה כימיקלים, הנהגים השכירים של אגד, רשות השידור, ועוד היד נטויה.

 

 

 

 

 

הנה כאן ראיון בערוץ הכנסת אצל אודליה דהן כחילה מיד אחרי קבלת ההחלטה, וגם על השביתות, וגם בהרחבה על דוח בנק ישראל ששב וחושף פערים גדולים בין עוני ועושר, והמשך עלית מחירי הדיור:

 

ושוב, לסיום – טופס ההתנדבות, הקליקו עליו ומלאו אותו ותבוא עליכם הברכה:

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי