בוקר טוב אליהו וחג חירות שמח!

10 באפריל, 2017

חג שמח וברוכים הבאים לקוראינו החדשים מכל קצוות הקשת הפוליטית, השותפים למאבק על כבוד האדם העובד וחרותו!
מה יותר מעבדות לחרות מאשר המאבק על הזכות להילחם למען חרותם, זכויותיהם, שכרם ובטחונם של עובדות ועובדים? וכך גם סיסמאת הקמפיין שלנו: "מנהיגה שנלחמת בשבילך". הסיסמא של ש"ס: "מי שמאמין לא מפחד".
כך תתגייסו, תעזרו ותתנדבו. 
סדרה חדשה: "בוקר טוב אליהו, מזל שיש בחירות!"
יפה בסיני אבל לא חבל על החיים? הנכד של יו"ר ההסתדרות המיתולוגי יצחק בן אהרון בקמפיין שלנו, דוברי רוסית: הפיצו את הריאיון של יורי מועד AIG לחבריכם, ומחמאה מעידן עמדי.

 

 

זו ססמת הקמפיין שלנו לראשות ההסתדרות. מוזמנים להפיץ בוואטסאפ ובפייסבוק

 

חג שמח חברות וחברים!

 

הרבה קוראים חדשים יש לעיתון סופשבוע שלי בערב החג הזה – אז ברוכים הבאים שותפים יקרים לדרך מכל קצוות הקשת הפוליטית, מנהיגות ומנהיגי עובדיםם שנאבקים יחד למען המשימה החשובה מכולן, שערב חג הפסח מתחדדת עוד יותר: כבוד האדם העובד וחרותו.

 

וכמובן חג פסח שמח, רגוע ואביבי, חברות וחברים אהובים. בין הבישולים (ליל הסדר אצלי) מאחלת שיהא זה חג של חרות, ושל שחרור מכל סוג של שיעבוד. שנמשיך במסע המשותף ליצירת חברה הגונה וצודקת יותר. שנזכור שעבדים היינוו לפרעה במצריים ולכן אל לנו להיות משועבדים עוד, ואל לנו לשעבד אחרים. אםם אתם בהכנות אחרונות, אז מאחלת לכם שיצא טעים ושיהיה מוצלח, ואם אתםם קוראים אותי ברגע זה תרימו את הראש מהסמרטפון/המחשב ותשאלו אם אפשר לעזור במשהו. תגידו ששלי שלחה אתכם. תאכלו ותנוחו ותהנו מהמשפחות שלכם,, כי מייד אחרי החג מחכה לנו הרבה עבודה. אז הרבה שמחה ובריאות, חג אביבב שמח!

 

נתחיל בהכי אקטואלי. כן, מקסים בסיני, אבל לא חבל על החיים? הנה ראיון מהבוקר, בתוכנית הבוקר של ערוץ 10 עם אור הלר ומאיה זיו – על הנעשהה בסוריה, על החלטת הממשלה להושיט סיוע הומניטרי, על הפיגועים הקטלניים של דעאש במצריים, ועל כמה מטעה ומבלבל היופי הפסטורלי של חופי סיני. לצפייה הקליקו:

 

 

מחמאה מעידן עמדי המוכשר, מה רע:

 

 

"מנהיגה שנלחמת בשבילך" זה הסלוגן שילווה את הקמפיין שלנו בבחירות לראשות ההסתדרות. אז כמה מלים על החזון והמטרות שלי, וגם בקשת התגייסות,, התנדבות ועזרה – כמו שאתם יודעים לעשות באופן מחמם לב על פני השנים. איך אפשר לעזור? פירוט בהמשך: 

 

ב23 במאי אבקש מיותר מחצי מליון מכם, שתתנו לי את הזכות להילחם בשבילכם. וכבר כעת אבקש מכם (לא רק חברי הסתדרות!) לבוא ולסייע ולהתגייס ולהתנדב כדי להיות שותפים לניצחון ולהיות משקל נגד למנגנון מפוצץ במשאביםם ובכסף (הכסף שלכם) שעומד מולנו. שתעניקו לי את הזכות להילחם על כך שלאא תוזנחו, שלא תופקרו, שתתפרנסו בכבוד. שדמי החבר שרבים מכם משלמיםם להסתדרות מידי חודש בחודשו יפסיקו לשרת שכבות שומן של עסקנים, ויוחזרוו אליכם ולמענכם.

 

שיו"רית ההסתדרות לא תהיה חברה של שר האוצר ושל ההנהלה, אלא חברה שלכם. שלא נשלים עם המגפה של עובדי דור ב' שהופקרו לנפשם כאילוו היו אנשים סוג ב'. שנשים ירוויחו שכר שווה לגברים, בלי גמגומים ותרוצים. שיהיהה לכם בטחון תעסוקתי ותוכלו לתכנן את חייכם. שחוץ מלעבוד יהיה לכם גם פנאיי הגיוני למשפחה.

 

שהבית ברחוב ארלוזורוב שמשמש היום לעסקנות ולהנצחת כוח שעובר בירושה מגבר לגבר, ויהיה הבית שלכם. שתוכלו לקבל בו גב, והגנה, וסיועע משפטי, והעצמה. שהוא יהיה מלא במנהיגי עובדים שהעובדים רוצים בהם ובחרוו בהם, ולא בעסקנים. שהארגון החברתי החשוב במדינה יתנהל בשקיפות מלאהה ובאחריות כלפי הציבור, ולא בסידורי ג'ובים, קומבינות, ישיבות סגורות ותקציביםם סודיים. שההפקרה, וההזנחה, והעריצות, וההתנשאות, והיעדר השקיפות,, והשרירותיות, והאדישות, והשחיתות - יפסקו.

 

אז תנו לי להיות העובדת שלכם. לעבוד בשבילכם. להילחם בשבילכם כמו שאני יודעת. הנה כמה דברים שתוכלו לעשות:
 

*בליל הסדר בררו מי בשולחן הסדר חבר/ת הסתדרות. תסבירו שאלה בחירות חשובות, ארציות. שזה ארגון חברתי עם פוטנציאל אדיר שיכול להוציא המוניםם מעבדות לחרות אם רק ימלא את ייעודו. שכנעו אותם שזה חשוב. שיבואו להצביע. שיצרו אתנו קשר ושימלאו את טופס ההתנדבות. אנחנו נחזור אליהם.

*את תמונות הקמפיין שמופיעות כאן לאורך הטקסט הפיצו בוואטסאפ ושימו אצלכם בפייסבוק, הנראות והבולטות חשובות, במיוחד מול המודעות הממומנותת האינסופיות שלהם. שוב – אצלם זה בכסף ובכפייה, אצלנו זה מרצון חופשי.

 

 

*רשמו לפניכם את 23 במאי, קחו בו יום חופש, ותודיעו לנו על כך בטופס ההתנדבות. נזדקק לאלפי מתנדבים ביום הזה. אם אתם יכולים להתנדב יחד עםם  הרכב שלכם, ציינו זאת בטופס.

*בואו תתנדבו במטה המרכזי או תצטרפו לקבוצות שעובדות ברחבי הארץ. תרמו לנו את הזמן ואת הכישרון שלכם. מלאו את טופס התנדבות, ואנחנו כבר נמצא משהו שתאהבו לעשות.

בואו עזרו לי לנצח כדי שאוכל להילחם בשבילכם.

 

כאן ראיון נרחב ליעקב אילון ב"וואלה" על שורה של נושאים – על כך שמגיע לעובדים שילחמו בשבילם באמת, מה קורה לעובדים ולמנהיגיהם אל מול מנגנון צר ומושחת שאין בו בכלל נציגות של עובדים, על דור ב' ושאר הדורות הזנוחים, על ההסכם עם ש"ס, על האיומים וההתנהלות הכוחנית של ניסנקורן אל מול התמיכה הגדולה והאמיתית בי בשטח, על משבר השידור הציבורי וגם קצת על עניינים מדיניים ופוליטיים. הקליקו לצפיה בראיון:

 

 

מה עוד אתם יכולים לעשות? להעלות פוסטים של תמיכה! אפרסם חלק מהם כאן, את היתר נפיץ אתם ואנחנו ברשת. הנה, למשל, שני פוסטים של ועדים תומכים:

פוסט יפה לפסח על חרות מפחד. החבר'ה המצוינים האלה הם הועד של חברת ההייטק SAP, אחד מהוועדים הרבים שפועלים לניצחון שלנו בבחירות להסתדרות. שני מימין עם החולצה הירוקה מייסד ההתארגנות וראש הוועד, גד רביד, שמסביר בפשטות מה הוא רוצה: הוא רוצה הסתדרות שלא מאיימת על הוועדים שלה, ושלא פוחדת מהמעסיקים. ששומרת מקום חניה גם לעובד שבא לבקש עזרה, ולא רק לבכירים. "כי כשארגון העובדים שלך מנסה להטיל עליך מורא כמו המעסיק שלך - אתה יודע שמשהו פה לא בסדר... אז קדימה, כמוו שהתאגדנו, גם עכשיו אנחנו פועלים בצורה חוקית ומשתתפים במשחק הדמוקרטיי למען עתיד טוב יותר לעובדים בארץ ישראל. אנחנו עם שלי וביחד כולנו ננצח!" לפוסט המלא של גד הקליקו על התמונה: 

 

 

שמאלני או ימני? לא משנה. ועוד פוסט תמיכה מועד העובדים של חברת הביטוח AIG (ראש הועד הוא תומר מלול, את הפוסט כתב יורי קנייבסקי, חברר הועד) "עוף מוזר אני. שמאלני בנושאים חברתיים ימני בנושאים לאומים (יש שיגידוו שאין דבר כזה) אבל אני אומר במאבק הזה אין שמאל ואין ימין, אין דתי או חילוני, אין גבר או אישה, כולנו עובדים שמפרנסים את המשפחות שלנו, כולנו רוצים בטחון תעסוקתי במקום העבודה שלנו... אני חושב שדמי החבר שאנחנו משלמים צריכים להתחלק באופן שווה יותר בין הצרכים הלגיטימיים של הועדים למשל, תשלום לעורכי דין, רואי חשבון , יועצי פנסיה וכו' ולא לקניית מאה אחוז קואליציה. אני מאמין שהסכמים קיבוצים צריכים להיחתם כל הזמן ולא רק בקצב של 5 ליום בתקופת הבחירות. יש לי עוד המון ביקורת למנגנון הקיים אך אחסוך מכם ...
אני מאמין כדי שההסתדרות תעשה קפיצת מדרגה צריך להביא קליבר ברמה לאומית במקרה הזה אין יותר טוב משלי יחימוביץ' מנהיגה חברתית אמיתית, אולי אני לא אסכים איתה על הדעות המדיניות שלה אבל על החקיקה החברתית שלה לא ניתן לערער... אגיד כמה דברים למשמיצים שבעוד שנייה יקפצו -  הכרת התודה - מושג שמשתמשים בו במאפיה, שוטר שעושה את עבודתו לא מקבל תודה , כך גם יו"ר ההסתדרות אמור לעשות זאת מתוך אמונה ומחויבות לעבודתו ולא לחשוב על הכרת התודה שיקבל בסוף... אומץ - אומץ זה לא ! זאת האמונה בדרך, בדיוק אותה האמונה בדרך כשהקמנו את הועד, בדיוק אותה ההקרבה שאדם צריך לעשות כשהוא מאמין בדרכו ומוכן ללכת עם האמונה הזאת עד הסוף. ב23.5 אני מצביע שלי יחימוביץ'" לפוסט המלא של יורי הקליקו:

 

לדוברי רוסית: ליורי היה היום ריאיון מצוין ברדיו רקע, מוזמנים להאזין. אנא שלחו את הלינק בצירוף כמה מילים משלכם לדוברי רוסית שאתם מכירים, חבריי  הסתדרות, ובכלל.

 

 

ולמקבץ הבא אפשר לקרוא "בוקר טוב אליהו, מזל שיש בחירות!"

*בוקר טוב אליהו. מנופאים. השבוע, כשנחתם ההסכם של המנופאים, שמחתי בשבילם, אבל הרגשתי כאב. שנים הם מיטלטלים בגובה לא אנושי,, משתינים בבקבוק, נופלים אל מותם. למה, לעזאזל, יו"ר ההסתדרות היה צריך אתת אימת הבחירות להסתדרות כדי שזה יקרה? 

 

 

*בוקר טוב אליהו. חיפה כימיקלים. 1500 עובדים רועדים מפחד ועומדים בפני הכמעט נורא מכל: אבדן הפרנסה. בעלים חמדן וציני, ממשלה נירפית,, והסתדרות שנזהרת בכבודו של המעסיק ולא נקפה אצבע לרגע. מזל שהייתי בהפגנה בדימונה (מה שגרם ליו"ר ההסתדרות לצרוח על יו"ר הועד שנתפס מצטלם אתי) אחרת גם הכלום שנעשה כעת לא היה קורה. על כך בראיון ל "בוקרר טוב דרום" ברדיו דרום, עם דוד יוסוב, וכאן כתבה מ"חדשות חיפה והצפון":

 

 

*בוקר טוב אליהו. רשות השידור והתאגיד:

 

 

 

מעט מדי, מאוחר מדי, הצתה מאוחרת לקראת הבחירות להסתדרות. כתבה במבט:

 

 

*בוקר טוב אליהו. נמלים:

 

 

אז לכאן הולכים דמי החבר שאתם משלמים להסתדרות! השבוע נחשפו ההסכמים הקואליציוניים המושחתים שחתמו ניסנקורן ומנכ"ל סיעתו בני עיני. הם חילקו ג'ובים, חברות בדירקטוריונים, ועשרות תפקידים ואגפים שהומצאו, בשווי של יותר ממאה מליון שקלים, (180 מליון שקלים על פי החישוב שלנו) אך ורק בנסיון ליצור קואליציה שלא תאפשר בחירות, ולהנציח את הירושה שקיבל יור ההסתדרות. אלה סכומי עתק שבאו ישר מכיסם של העובדים החלשים ביותר, שהוזרמו בציניות לטובת דילים עם עסקני הסתדרות שאין להם שום קשר לעובדים ולייצוג עובדים. שימו לב שלא מדובר במהלך קואליציוני של שותפות במוסדות נבחרים ובסיעות פוליטיות, אלא בחלוקת שלל הקורעת את ההסתדרות עצמה ואת גופיה המקצועיים. פשוט חרפה. ידעו העובדים מעתה למה משמש כספם. ב - 23 במאי השחיתות תיפסק.

 

 

 

לפי החישוב שלנו, כאמור, ההסכמים האלה עוד הרבה יותר יקרים ממה שפורסם. לפחות 180 מליון שקלים. התבוננו היטב בטבלה שהכנו יחד עם גורמיםם מתוך בית ההסתדרות, שהזדעזעו כשראו את ההסכמים, ודעו למה משמש הכסף שלכם: 

 

 

"כל שאני מבקשת הוא שהעובדים יצביעו על פי צו מצפונם" בקשה צנועה, לא? אחרי החג יתנהל בבית המשפט המחוזי בתל אביב דיון בעתירה שלנו לשורתת צעדים בנסיון למנוע זיופים ולחצים בבחירות להסתדרות. מי שמתעניינים – הנה ההודעה המפורטת על העתירה, שמפרטת, יחד עם חוות דעת מקצועית של פרופ' יגאל דיסקין, את מסכת הלחצים המופעלים על עובדים, אבל בעיקר חושפת דווקא את מנגנון הלחצים שמפעיל המנגנון ההסתדרותי על ועדי העובדים... בהיעדר קריטריונים לגיבוי של ההסתדרות למאבק כזה או אחר, תלויים הוועדים לעיתים קרובות ב'רצונו הטוב' של העומד בראשה, בבחינת 'טובה' שהיו"ר מעניק לועדים הסרים למרותו... הפעולות שמבצעת ההסתדרות על מנת לסייע ליו"ר הנוכחי לשמר את מעמדו (אותה "מלכות" שקיבל בירושה), חורגות מכל אמת מידה מוסרית ומשפטית – ובית המשפט הנכבד יתבקש לגדוע דרך התנהלות זו, ולקבל עתירה זו שלפנינו, על מנת לאפשר קיומן של בחירות דמוקרטיות ושוויוניות בהסתדרות, ללא משוא פנים, וללא מורא." אעדכן בהמשך מה קורה עם העתירה.

 

 

אם אתם חברי הסתדרות בטח יוצא לכם לקבל כמויות של אסמסים מלוכלכים עלי. זה מכוער, זה קמפיין שלילי נמוך, הוא עולה הרבה מאוד כסףף (שוב, על חשבונכם) והוא מהווה הטרדה של ממש כי אין שום אפשרות להחזירר תשובה או לבקש להסיר. הנה כתבה על כך ב"המקום הכי חם בגיהנום":

 

וגם ב"הכל כלול" בערוץ 10:

 

 

אם אתם לא בטוויטר – זה הזמן להצטרף! פתחו חשבון, עקבו אחרי, כתבו מה שאתם חושבים. כיף שם. הנה כמה מציוצי השבוע (שמלווים לעיתים גםם בהתכתבויות מעניינות):

 

 

****

 

 

****

 

 

****

 

 

****

 

 

****

 

 

 

 

לפני סיום, הנה שוב טופס ההתנדבות:

 

 

ולסיום, זכרו שעבדים היינו בארץ מצריים, ולכן יש לנו אחריות עודפת לדאוג לא רק לחרותנו שלנו אלא לחרותם של הסובבים אותנו, מאחלת לכם חג אביב וחרות שמח, וחג פסחא שמח לידידנו הנוצרים,

 

חג שמח

 

שלכם

 

שלי