יו"ר ועד עובדי מפעל "טלדור" תומך בשלי: "תהפוך עבור העובדים את ההסתדרות מנטל לבית חם"

20 באפריל, 2017
האזינו:

יו"ר ועד עובדי מפעל "טלדור" בבית שאן, אשכול לוי, הסביר בראיון ליעקב ברדוגו ואילאיל שחר בגלי צה"ל את תמיכתו במועמדותה של שלי לראשות ההסתדרות. מתוך הדברים:

"שחר: אז מה הביא אותך להביע תמיכה בשלי יחימוביץ'?

לוי: אני נמצא במסגרת הזאת 24 שנים כיו"ר ועד עובדים. הייתי חבר בינ"ה - בית נבחרי ההסתדרות - בתקופת עמיר פרץ ועופר עיני, וראיתי איך הדברים מתנהלים שם. דיברתי עם שלי, יצא לנו לנהל שיחה בטלפון, שמעתי את הדרך שלה, והיא גם הייתה היום במפעל שלי. ראיתי עד היא כובשת, עד כמה אכפת לה מהעובדים, מהאנשים. גם עקבתי אחריה כששיתפה פעולה בכנסת עם חה"כ אורלי לוי, אחותי, ואני מגיע מבית חברתי - ינקתי ואכלתי עניינים חברתיים... כשראיתי כמה היא דואגת לעובדים, והעבירה חוקים למען העובדים, וכשהבנתי שהיא רוצה לעזור ולהחזיר את ההסתדרות לימים הטובים, החלטתי ללכת איתה ביחד. אני מאמין שהיא תהיה אבא ואמא לעובדים ושהיא תחזיר את ההסתדרות, כך שהיא תהיה להם בית חם - ולא נטל. כי היום היא נטל על העובדים.

ברדוגו: היית חבר בית הנבחרים של ההסתדרות. מה גרם לך לעזוב את הקבוצה של אבי ניסנקורן או עופר עיני, עוד לפני שבחרת בשלי יחימוביץ'? מה גרם לך להגיד 'עם הקבוצה הזאת אני לא רוצה להמשיך'?

לוי: אני אגיד לך מה גרם לי: הבנתי שבבינ"ה יושבים עסקנים ולא יושבים ועדים - אנשים שיודעים מה באמת הבעיות של העובדים.

ברדוגו: פרט. אתה ועד עובדים, אמרת שישבת שם.

לוי: נכון, אני ועד עובדים, והייתי במיעוט שם. הרוב שם זה עסקנים.

שחר: לניסנקורן לא אכפת מהעובדים?

לוי: ניסנקורן בחור טוב, ישבתי איתו כמה פעמים... אני חושב שמי שיכול להשפיע, ואחרי שישבתי עם שלי פעמיים וראיתי את החום שהיא נותנת - היום, כשהיא הייתה בביקור, אנשים קפצו עליה בחום - ואיך שהיא כובשת אנשים, אני בטוח שהיא הכי מתאימה למקום הזה.

ברדוגו: קיבלת טלפון מניסנקורן או מאנשיו כדי להבין מה קפץ לך, מה אפשר לעשות כדי להחזיר אותך?

לוי: קיבלתי... אני גם התרעתי לפני כמה חודשים בפני ניסנקורן על כך שרואים רק את הוועדים הגדולים; את הוועדים הקטנים לא סופרים ולא אכפת מהם. הוועדים הגדולים והקטנים משלמים אותו דמי חבר, אבל לתקשורת נראה שהולכים לוועדים הגדולים ולא הולכים לאנשים קטנים, למפעלים קטנים. את זה אצל שלי אין. לשלי אכפת מכולם.

ברדוגו: אביך, דוד לוי, היה יו"ר סיעת "תכלת לבן" בהסתדרות. הוא התחיל את החיים הפוליטיים שלו כמנהיג עובדים. קיבלת ממנו איזו עצה או ברכת דרך עכשיו?

לוי: קיבלתי ברכת דרך. עצה תמיד טוב לקבל ולשמוע, מהניסיון הגדול שיש לאבא... כשהייתי יושב בבינ"ה הייתי שומע את העסקנים אומרים: 'הדרך של אבא שלך הייתה הדרך הטובה ביותר להסתדרות".

ברדוגו: שלי, לשיטתך, היא באיזשהו מקום ממשיכת דרכו של דוד לוי בהסתדרות?

לוי: כן. אני גם ראיתי את שיתוף הפעולה בין שלי ואורלי בכנסת... ואני רואה אותה בהסתדרות כמי שיכולה להמשיך את דרכו של דוד לוי ולהרים את העובד, שתהיה לו גאווה, שהעובד יילך בראש מורם. אני מאמין בה. אתה יושב קצת ורואה מי הבנאדם מולך, וכאן אתה מרגיש שיש על מי לסמוך. על שלי אפשר לסמוך בהסתדרות".

להאזנה לראיון המלא: