אפילו טראמפ מגיע לכבוד הבחירות בהסתדרות!

30 באפריל, 2017

כל בית צריך מרפסת וכל מרפסת צריכה שלט: גם אתם התעצבנתם על המליונים מכספי העובדים שנשפכים על שלטי חוצות לטובת הקמפיין? יש לנו תשובה: שילוט צנוע חינם. מהמרפסת שלכם. שקל/פתק על כל פעם ששאלתם אותי אם אתם יכולים להצביע. מייד תוכלו לבדוק.
הסיפור האומלל שאינו נגמר על רשות השידור ותאגיד השידור הציבורי, למה נאמתי בכנסת את אותו נאום מלפני שלוש שנים, שיעור בתרגילים מלוכלכים ואיך הופכים את זכות השביתה למכשיר פוליטי וציני ופוגעים בה.
יום השואה, אני דור שני. על אמא שלי כמו שלא הכרתי, על אבא שלי ז"ל, והמכתב האחרון ששלחה סבתא רבתא שלי מהגטו לישראל: "נשיקה לישראל התינוק. שלום".
והפייסבוק שלי - מקום ראשון מבין הפולטיקאים ורביעי בארץ! 

 

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

בשבוע הבא יום הזכרון לחללי מערכות ישראל. כמו בכל שנה, אייצג את המדינה בטקס הממלכתי באחד מבתי העלמין הצבאיים הפזורים, לצערנו,, לאורכה ולרוחבה של הארץ. השנה אשא דברים לזכר הנופלים בבית העלמין הצבאי בנתניה, שם יתקיים טקס זכרון ממלכתי. הטקס כמובן פתוח לקהל הרחב, ואני מזמינה את תושבי נתניה והאזור שבכם, לבוא ולחלוק יחד כבוד לנופלים, ואהבה ותנחומים על הצער שאין לו קץ למשפחות השכולות. הנה הפרטים:

 

איך אני יודעת/יודע אם אני יכול/ה להצביע בבחירות להסתדרות? תנו לי פתק בקלפי על כל פעם שאני נשאלת את השאלה הזאת. אז הנה, תוך שתיי שניות תוכלו לדעת. הכנסו לאפליקציית הזכאות שהכנו בשבילכם, ובדקו במיידי אם יש לכם זכות הצבעה. זה מהיר ופשוט להפליא. אם יש לכם זכות בחירה – תוכלו גם לראות מייד איפה הקלפי הקרובה אליכם (אם כי אתם יכולים להצביע בכל קלפי). אז קדימה הקליקו כאן ובדקו:

 

ככה למשל נראית תשובה:

 

בטח שמתם לב לקמפיין שילוט החוצות הראוותני והיקר של יו"ר ההסתדרות. זה עולה מליונים. ומי משלם את זה? אתם. העובדות והעובדים.. מדמי החבר בהסתדרות שיורדים לכם מידי חודש. תחשבו על זה בכל פעם שאתם רואים שלט כזה, ואם זה המקום הראוי שאליו צריך ללכת דמי החבר. גם יורי קנייבסקי, חבר בועד העובדים של חברת הביטוח AIG ראה והתעצבן. צפו: 

 

רגע רגע, יש לנו תשובה בשביל זה. שלט מהמרפסת שלכם. אם אתם רוצים להירתם ולהיות חלק מהמהפך ב – 23 במאי, ויש לכם מרפסת – תוכלוו לתלות עליה שלט! זה מענה צנוע והולם לשלטי החוצות הבזבזניים של הצד השני, וזה הכי יפה והכי משכנע. אז הקליקו כאן, רשמו פרטים, ואנחנו כבר נדאג להכל, נבוא אליכם, ונתלה את השלט:

 

ברדיו תל אביב הבוקר, בתוכנית של שרון כידון ושי גולדן, אני מסבירה להם שיש במדינה יותר מחצי מליון בעלי זכות הצבעה להסתדרות ושחשוב מאודד לבוא ולהצביע.

 

הסיפור האומלל, הציני והחמור שאינו נגמר על פרשת רשות השידור ותאגיד השידור הציבורי. השבוע עשיתי מה שלא עשיתי בעשר שנותיי בכנסת, ופשוט קראתי, מלה במלה, את הנאום שנשאתי בהצבעות על החוקק לסגירת רשות השידור בעיצומו של צוק איתן, לפני כמעט שלוש שנים. אני לא אוהבת להיות נביאת זעם, ובטח לא רציתי שהתרחיש שלי יתגשם, אבל הוא קרה. אז הנה הנאום שלי השבוע במליאה, וכמובן בסופו התייחסויות אקטואליות מהימים האחרונים. (מזהירה שזה נאום של חצי שעה, אז או שתתיישבו עם פיצוחים או שתדלגו, אסלח לכם). לצפיה הקליקו:

 

שיעור בתרגילים מלוכלכים על חשבון העובדים ועל חשבון פגיעה בזכות השביתה. בראיון בגל"צ אצל רינו צרור אני מסבירה שהדחיה בישום החוק היא תרגיל מלוכלך שנועד לדחות פיטורים המוניים ליום שאחרי הבחירות להסתדרות. יד רוחצת יד והכל על בשרם של עובדים שחווים התעללות כבר שלוש שנים, קודם עובדי רשות השידור ואחר כך עובדי התאגיד. וגם על השביתה המדומה שאיש לא חשב שתקרה, ועל כך שיו"ר ההסתדרות הפך את זכות השביתה החשובה למכשיר ציני ופוליטי, השתמש באיום השביתה ובעובדים לצרכי קמפיין, ונתן נשק בידי מי שרוצים לחסל אותה. הקליקו על הציוץ להאזנה: 

 

 

 

ומי שהגדירה את כל הפרשה הכואבת והמקוממת הזאת הכי טוב, היתה חברת הכנסת אורלי לוי אבוקסיס, שבועדה בכנסת תמצתה זאת בהיר מהיר חד וברור. הקליקו לצפיה:

 

אני בת של שני ניצולי שואה. המשפחות של אבא שלי משה ז"ל, ואמא שלי חנה, תיבדל לחיים ארוכים – ניספו בידי הנאצים. שבט גדול ומגשג של מאות נשים, גברים וטף. המשפחה של אמא שלי הובלה מגטו ורשה לטרבלינקה ונרצחה שם, אמא שלי שהיתה ילדה קטנה מולטה דרך תעלות הביוב למקום מחבוא ולמסע יסורים חדש - אבל חייה ניצלו. לפני שאמא שלה, סבתא שלי ז"ל, נפרדה ממנה וחזרה לגטו היא לחשה לה: "אני אחזור לקחת אותך אחרי המלחמה. אל תשכחי אותנו". החלק הראשון לא קרה, את החלק השני אמא שלי דאגה לקיים והיא סיפרה וסיפרה. אבא שלי שתק. למרות שאת הדברים הנוראים שעברה אמא שלי ינקתי עם חלב אמי, תרתי משמע, יום השואה האחרון היה הפעם הראשונה שהלכתי לשמוע אותה מדברת מול קהל, וזו היתה חוויה מאוד עוצמתית, לשמוע ולראות אותה דרך אנשים זרים שמקשיבים לה מהופנטים ובעיניים דומעות.

נשיקה לישראל התינוק. זה היה ב"זכרון בסלון" בבית של קרוב משפחה שלי, שעשה סרט בעקבות מכתב משפחתי אחרון לארץ, מגטו ורשה. סבתא רבא שלי צירלה הצליחה לשלוח אותו לבנה יוסף, היחיד שהצליח להימלט לפני הכיבוש הנאצי. היא כותבת בקודים בלי להסגיר שמות: ״אהובי, החולים מתו, הבריאים עוד חיים. נשיקה לישראל התינוק. שלום״.
רק כשאמא שלי, נכדתה, בגרה ועלתה לישראל, היא ודוד יוסף גילו שישש לכל אחד מהם עוד נפש בעולם ששרדה. אמא שלי נסעה אליו לדרום תל אביב,, לבית חרושת קטן לטקסטיל שהקים, באוטובוס מרמת השופט, שם למדה עברית באולפן (לימים הפכה בעצמה למורה לעברית). בפגישה הראשונה הזאת הדוד יוסף נתן לה את המכתב, שנשמר אצלה. אצל צחי הנכד של הדוד יוסף ז״ל, פגשתי את ישראל התינוק, הוא בן 78.
 הנה המכתב, שאמא שלי העבירהה  לאחרונה ליד ושם: 

 

למחרת התראיינתי ביומן הבוקר של קול ישראל אצל אריה גולן, והזכרתי את הארוע עם אמא שלי. מייד קבלתי שני מיילים משני נצולי שואה שונים,, שכתבו לי בכאב שזה לא בסדר שלא ספרתי על אבא שלי ז"ל, ועל איזה גיבור שקט הוא היה. שניהם השתמשו בבטוי הזה. גיבור שקט. אז מי שרוצה לקרוא על אבא שלי, שהיה התגלמות הטוב שבאדם, ועל מה שעבר בחייו, מוזמן להקליק על התמונה שלי אתו:

 

כאן בתוכנית הבוקר של קשת, אצל יואב לימור ומיכל אנסקי:

 

ובערוץ 2 , חינוכית, ב"עושים סדר" עם בן כספית:

 

עוד כמה ראיונות ברדיו בכמה עניינים: ב"איפה הכסף" ברדיו ללא הפסקה עם ענת דוידוב והעורכת יעל איילון, ראיון מקיף על התוכניות שלי ליום שאחרי, על הציבורים הגדולים שהופקרו, על השימוש הציני בכספי עובדים, על ניצולי השואה העניים. כאן במהדורה המרכזית של רדיו "קול ברמה", בהגשתת משה גלסנר, הוא שואל אם החוזקה שלי במרוץ נובעת מהפופולריות שלי, ואני משיבה שאני לא זמרת פופולרית, אלא מוערכת ומוכרת בזכות השרות שלי את הציבור, כך שהרווחתי את זה בדין. וראיון עם נועם פתחי ויותר זמרי, בתוכניתת "פתחי וזמרי בעם" ברדיו דרום וברדיו "גלי ישראל", על ההתמודדות ועל הכל.. הקליקו להאזנה:

 

אתם עוד לא בטוויטר?  זה לא בסדר. אלף: כי כיף שם. בית: כי אני זקוקה לכם שם. שתגיבו, שתענו לצייצנים, שתשתתפו באופן פעיל בקמפיין שכמוו שאתם יודעים, מתנהל הרבה מאוד ברשתות החברתיות. אז קדימה, פתחו חשבון וצאו לדרך. והנה עוד כמה מציוצי השבוע: 

 

והנה עוד כמה תמונות מהארועים הרבים מאוד שהשתתפתי בהם השבוע:

 

הבוקר, בביתו של המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית, השייך מואפק טריף, בין השייך וביני ראש מועצת ירכא וואהיב חביש:

 

במטה הבחירות המרכזי שלנו, בהתייעצות אסטרטגית עם ראשות וראשי ועדים, אנשי הצוות שלנו יחד עם יעקוב חי, יור ועד המהנדסים הארצי בחברת החשמל, יו"ר ועד עובדי חברת הביטוח AIG תומר מלול, דורון דודו יו"ר ועד עובדי שע"מ,, מירי אדרי יו"ר הועד המשולב של רשות השידור, גיל אייזנשטיין קנה יו"ר ועדד ראשות מנהל מקרקעי ישראל (עם התינוק שלה), ניצה שמש יו"ר ועד האחים והאחיות בבית החולים הדסה, חנוך לבנה יו"ר ועד עובדי הבנק הבינלאומי, יוסי אוזן יו"ר ועד עובדי יוניליוור, טליה אבלסון מועד הדיילות והדיילים באל על, גד רביד יו"ר ועד עובדי חברת ההייטק סאפ, אשכול לוי יו"ר ועד עובדי טלדור, פיליפ מורגנשטרן יו"ר ועד עובדי אגד צפון, שני שבתוב יו"ר ועד העובדים הארצי ברשות האוכלוסין וההגירה, ועוד.

 

בכנס של המכון החרדי למחקרי מדיניות בנושא החשיבות של איגודי עובדים בחברה החרדית, במכון ון ליר, בירושלים:

 

באירוע זכות הקיום בכבוד באוניברסיטת תל אביב, של המועדון המשפטי לקידום אוכלוסיות מעוטות הכנסה והזמדנויות של עמותת "ידיד", בקהל גם נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, כבוד השופטת דורית ביניש:

 

במפגש מטה עם הצוות המוביל של מטה מרחב תל אביב בהסתדרות, יחד עם המועמד שלנו לראשות המרחב, חבר מועצת העיר תל אביב ראובן לדיאנסקי:

 

 

יחד עם ח"כ יגאל גואטה ראש המטה של ש"ס בבחירות להסתדרות, בפגישה עם איציק דהן יו"ר ועד המועצות הדתיות וחברות וחברי ועדים מהמועצות הדתיות בכל רחבי הארץ שהודיעו על תמיכה והתגייסו לקמפיין: 

 

עם ראשי ועדים ועובדים ממרחב ירושלים ליידי דורון דודו, יו"ר ועד עובדי המשרד להגנת הסביבה סטליאן גלבר:

 

ובאותו מפגש, עם יפת אלמו, חבר ועד האחים והאחיות בבית החולים הדסה:

 

תמונות מהבוקר: סיור וביקור בתחנת חוף הכרמל בחיפה, עם פיליפ מורגנשטרן, יו"ר ועד אגד צפון התומך ופועל במרץ, יחד עם חברי ועד ועם ברכה צימרמן, חברת ועד מאוניברסיטת חיפה, המועמדת שלנו בחיפה לראשות נעמת ומנהלת מטה הבחירות שלנו בחיפה:

 

הבוקר, במפגש מעולה בנהריה, עם שתי נשים מצויינות – רותי נחום, חברת ועד עובדי עיריית נהריה, המועמדת שלנו לראשות המרחב, ושרית מולכו חברת מועצת העיר המועמדת לראשות נעמת במרחב, חבר מועצת העיר אייל וייזר ועוד חברי וראשי ועדים:

 

שבתרבות בנתניה, עם אבי בטלהיים:

 

חמי תמיר שלנו העלתה את כל הראיון אצלה בפייסבוק, אז אם אתם רוצים לצפות הקליקו:

 

 

וזה כבר מה שיהיה, לא מה שהיה:

מזמינה אתכם מחר לפגוש אותי בשבתרבות בחולון, עם העיתונאית נחמה דואק, אשמח לראותכם! כל הפרטים כאן:

 

לסיום הנה שוב הלינק לתליית שלט:

 

שבת שלום ותודה גדולה על ההתגייסות,

 

שלכם,

 

שלי