"התמיכה האדירה שגבאי קיבל בסיבוב הראשון מוכיחה שהמפלגה מעוניינת בהתחדשות"

7 ביולי, 2017

שלי השתתפה בצוותא עם אבי גבאי במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה במטה הבחירות שלו, על רקע הכרזתה כי תתמוך במועמדותו לראשות מפלגת העבודה. מתוך דבריה (לצפייה):

"ביום שני, כשיהיו הפריימריז בסיבוב השני לראשות מפלגת העבודה, אני מתכוונת ללחוץ על הכפתור שכתוב עליו 'אבי גבאי'. אני אעשה את זה בלב שלם מאוד. אני אצביע עבור אדם שהוא אינטליגנטי בצורה יוצאת דופן, ואתם עוד תראו את זה בהמשך; נקי כפיים באופן שאינו מוטל בספק; עם תחושה מאוד עמוקה וחזקה של שליחות ציבורית שמפעמת בו, ושהוא זנח בשבילה דברים שיכלו להיות מאוד אטרקטיביים עבור אנשים אחרים, שטובת המדינה לא לנגד עיניהם. זה אדם שלא תמיד אנחנו חושבים אותו הדבר, אבל בסוף, ברגע המעשה, שבו דרוש אומץ לב ובו דרושה עמידה על שלך, לפעמים בניגוד לטובתך הפוליטית, ברגעים האלו הוא מתגלה במיטבו, כמי שעושה את הדבר הנכון והמדויק ביותר – גם כשהוא לא משתלם לו עצמו.

אני חושבת שאני עושה את המעשה הנכון והמדויק עבור מפלגת העבודה, עבור המדינה. אבי הוא מנהיג ראוי, מוביל, שמפיח רוח חדשה, תקווה מאוד גדולה, הזדמנות חדשה למפלגת העבודה. העובדה שהוא התקבל בחיבוק ענק כל כך בידי כמות אדירה כל כך של בוחרי מפלגת העבודה, מעידה דברים טובים גם על כושר הביצוע ועל היכולות הפוליטיות שלו, אבל מעידה גם הרבה על המפלגה שלנו, שהיא מפלגה שרוצה להתחדש, רוצה לחיות, מחבקת את מי שהיא מעריכה ויודעת להוקיר את פועלו. אנחנו נעשה מעכשיו מאמצים גדולים מאוד, בלי שום שאננות, בלי יהירות. מדובר כאן במאבק פוליטי לגיטימי לחלוטין. טוב שהוא מתרחש במדינה דמוקרטית, אבל הוא בוודאי לא פשוט בכלל. בשום אופן אי אפשר לנוח על זרי הדפנה – יש כאן מאבק פוליטי קשה ומורכב.

אני קוראת לכל מצביעה ומצביע שביום מן הימים התפקדו למפלגת העבודה כי היה אכפת להם, כי חשוב להם, כי הם מזדהים עם ערכי תנועת העבודה – לא לוותר על הזכות ועל החובה לבוא להצביע בסיבוב השני, שבו ייקבע מי יעמוד בראשות המפלגה החשובה הזאת, לתת את קולם ולבחור ברוב גדול באבי גבאי.

אבי, אני בוטחת בך. אנחנו לא עושים אף פעם 'סחר-מכר', בשום דיאלוג בינינו. פרסמתי היום את הפוסט, ואמרתי לו 'אני באה אליך למטה, בלי הבטחות, בלי שום דבר. את השיחה שלנו אנחנו בכלל נעשה אחרי ההודעה הזאת, ולא עכשיו', למרות שאנחנו כמובן בקשר רציף. אני חושבת שמעשה ההודעה - שוב, בלי תנאים ובלי 'סחר-מכר' – שבוז'י הרצוג ימשיך לכהן כיו"ר האופוזיציה, מעיד על דרכו של אבי. זאת הודעה אלגנטית, עניינית, נכונה, וגם היא נעשית בלי לבקש תמורה. על כך אני מאוד מעריכה אותך. אני סומכת עליך ומאחלת לך המון בהצלחה. באתי לכאן כדי לעבוד בשבילך, ברוח הקמפיין שאתה תחליט עליו. אז אני מאחלת בהצלחה לכולנו, ולמפלגת העבודה ולמדינה".