"לאבי גבאי יש גם חזון וגם יכולת ביצוע. אצביע לו בלב שלם לראשות העבודה"

9 ביולי, 2017
האזינו:

שלי התראיינה לתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל, בהגשת טלי ליפקין-שחק, לקראת הסיבוב השני בבחירות לראשות מפלגת העבודה. בדבריה פרסה את השיקולים שהובילו להחלטתה לתמוך באבי גבאי לתפקיד. מתוך דבריה:

"ליפקין-שחק: אבי גבאי רץ על הכרטיס החברתי. לעומת זאת, הוא לא חבר כנסת, וגם לא חושב שדחוף לו להיות, אם ייבחר בסיבוב השני.

שלי: אני בחרתי לתמוך באבי גבאי, אחרי שבחנתי ממש היטב את הצעד שלי, שיש לו משמעות. גם באים איתי הרבה מאוד אנשים שהם שותפים שלי לדרך, ובמידה רבה הם החליטו לפניי לתמוך בו. הסיבה היא מאוד פשוטה – תכונותיו ויכולותיו. אני בוחרת באדם שהוא נקי כפיים, מאוד מוכשר, בצורה חריגה; אדם שבשנתיים וחצי שבהן אני מכירה אותו הכרות עמוקה, הוכיח את עצמו כמי שיכול לעמוד מול ממשלה שלמה, יחיד מול רבים, ולדבוק בעמדתו ובמאבק מאוד חשוב ודרמטי – מתווה הגז.

ליפקין-שחק: לא היה חבר כנסת, וגם חושב שלא חשוב שהוא יהיה חבר כנסת, או שיהיה יושב ראש האופוזיציה בתוך המשכן, אם ייבחר. לא מפריע לך?

שלי: חשוב או לא חשוב, הוא לא יכול כרגע לכהן כיו"ר האופוזיציה...

ליפקין-שחק: אבל לכן יש כאן בעיה.

שלי: יכול להיות, אבל ראינו עכשיו ראש אופוזיציה שהוא חבר כנסת, והמפלגה לא בחרה בו, למרות יתרונותיו הרבים של בוז'י – ואני חושבת שבכל זאת הוא הביא הישג יפה למפלגת העבודה. אבל למרות שהוא תפקד כיו"ר אופוזיציה, כיו"ר המפלגה וכחבר כנסת, מפלגת העבודה אמרה לו 'לא'. אנחנו מפלגה דמוקרטית. יש 55,000 בוחרים; הם ישקלו את היתרונות ואת החסרונות, ולפי התוצאה המדהימה – שמראה על סחף עצום ועל אמון בלתי רגיל שחברי המפלגה נותנים באבי גבאי – לחברי המפלגה זה פחות משמעותי. הם לוקחים את זה בחשבון במגוון השיקולים.

ליפקין-שחק: איכשהו לא הופעתנו שהתייצבת לימין אבי גבאי, משום הדם הרע שזורם בינך לבין עמיר פרץ. השאלה היא האם זה צריך להיות השיקול בהחלטה שלך, בהנחה שזה חשוב בכלל במי תומך כל חבר כנסת.

שלי: ראשית, אין שום דם רע. אני שקלתי ברצינות לתמוך בעמיר; אפילו שקלתי לתמוך בבוז'י; וגם עמר ואראל הם מועמדים ראויים מאוד. ההחלטה שלי היא נטו לטובת מפלגת העבודה. חד משמעית. זה השיקול שעמד לנגד עיניי – האם מדובר באדם שמבחינת התכונות האישיות והשקפת עולמו, אני יכולה לתמוך בו בלב שלם. התשובה היא כן: הוא אדם שיש לו גם חזון וגם יכולת ביצוע; והוא גם בנאדם נקי כפיים וראוי מאוד. דבר שני, מה יועיל יותר למפלגת העבודה.

ליפקין-שחק: כלומר, מה יביא לניצחון בקרב על ההנהגה.

שלי: כן, מה יחזק את מפלגת העבודה. צריך לומר את האמת: מדובר במאבק בשתי זירות – זירה אחת היא מול נתניהו, וזירה שנייה, ואני אגיד את זה בצעד, המצביעים שלנו שחונים בהמוניהם אצל יאיר לפיד. אני מאמינה שרק לאבי גבאי יש את היכולת להחזיר אותם למפלגת העבודה, וגם לעשות את המעשה השני, של להביא קהלים שם מצביעי ליכוד בפוטנציה.

ליפקין-שחק: עלתה בי מחשבה, אז רק בתשובה של 'כן' או 'לא': בסיבוב הבא, בפעם הבאה שמפלגת העבודה תערוך התמודדות על ראש להנהגת המדינה, אולי זה יהיה שלי יחימוביץ' מול מרב מיכאלי.

שלי: זה נשמע רעיון מאוד מחמם לב מבחינה פמיניסטית, כמו שמחמם לב עכשיו ששני מזרחים מתמודדים לראשות מפלגת העבודה. בעניין ההתפתחויות הפוליטיות, עוד נראה. הרבה דברים יקרו עד אז".

להאזנה לראיון המלא: