שלי בנאום הניצחון של גבאי: "מאמינה שהוא קורץ מהחומרים הנדרשים כדי להחזיר את מפלגת העבודה למקומה האמיתי במפה הפוליטית"

14 ביולי, 2017

שלי התראיינה לעמדת השידור של חדשות ערוץ 2, בהובלת עמית סגל ודפנה ליאל, על רקע נאום הניצחון שנשא אבי גבאי בגני התערוכה בליל היבחרותו לראשות מפלגת העבודה (לצפייה):

לפני הנאום:

"סגל: ניצחת הערב את ניסנקורן – לא רק גבאי ניצח את עמיר פרץ.

שלי: אני מודעת לפרשנויות האלו, אבל אני מקווה שתאמינו לי שהדבר שבאמת משמח אותי הוא שמפלגת העבודה בחרה בחיים. אני לא אשתמש בביטוי "שחר של יום חדש", זה שייך למישהו אחר... אבל נבחר איש ראוי, טוב, נקי כפיים, מוכשר, שזכה להישג שהוא מדהים ויוצא דופן בכל קנה מידה של הפוליטיקה הישראלית. אבל זה גם ניצחון גדול של מפלגת העבודה, שיכולה לתת שיעור בדמוקרטיה להרבה מפלגות אחרות, שמותחות ביקורת על הפריימריז. להן אני תמיד אומרת: 'הפריימריז אצלכם מאוד שקטים'".

לאחר הנאום:

"ליאל: שמענו את גבאי מנסה לאחד את השורות, ומדבר על כך ש'אין יותר מחנאות'. את יום או יומיים בפוליטיקה – את מאמינה שהוא יצליח במשימה הכמעט בלתי אפשרית הזאת?

שלי: זאת משימה קשה, משימה פוליטית מורכבת ביותר. לא יהיו לו חיים קלים – הדרך הסיזיפית שלו מתחילה רק עכשיו. אבל צריך לומר שזה לא היה נאום קונבנציונאלי של מפלגת העבודה: הוא באמת פנה באופן אותנטי...

סגל: כי הוא לא ממפלגת העבודה, שלי.

שלי: כי הוא מגיע ממשפחה לליכודניקית – ההורים שלו ליכודניקים, האחים מצביעים ליכוד...

סגל: הוא הצביע ליכוד...

שלי: ויש בו את הדבר הזה של היעדר טינה ועוינות כלפי מצביעי הליכוד. זה דבר נורא בסיסי.

ליאל: אבל עוד שאלה על המחנאות: אין אפילו אחד מתומכי עמיר פרץ שבא לכבד פה בנוכחותו את אבי גבאי ולהתייצב מאחוריו.

שלי: כן, אני חוויתי חוויה דומה בשעתו, כשנבחרתי לראשות המפלגה. לוקח זמן לשכך את הפצעים ולרכך את המהלומה, אבל אני מאמינה שכולם – ולא רק בשל חייה החשובים של מפלגת העבודה – יתאחדו ופשוט יעבדו ביחד.

סגל: אבל כולנו היינו בנאומי הניצחון שלך ושל עמיר פרץ – בסוף הודחתם אחרי שנתיים. מה ימנע מאבי גבאי להיות מודח בעוד שנה וחצי?

שלי: אני יכולה להבטיח לך באופן אישי שאעשה כל שביכולתי כדי שהתסריט הזה לא יתרחש. אני מאמינה שהוא קורץ מהחומרים הנכונים, שאנחנו חפצי חיים ושנאפשר לו להוביל אותנו לכיוון מקומה האמיתי של מפלגת העבודה במפה הפוליטית".