מופע נתניהו: לא מלהיב, לא מפחיד, לא מזעזע

11 באוגוסט, 2017

ראש ממשלה במצוקה, לא מפגן של כוח. אז נא לא להתרגש. להקת המעודדים של ביבי: צביעות, תסלחו לי, היא נחלתם של שני הצדדים, כל אחד בתורו. תעלומה: איפה האנשים ישרי הדרך בימין שהיו כה נחרצים נגד אולמרט? הטראפלס המצויינים של איילת שקד. מפוטרי טבע מוזמנים לחגיגה מרגשת. אל תתנו לכרוניקה של הארועים להוריד את טבע וחיפה כימיקלים מסדר היום. חשיפה: עשיתי עסקים עם מנכ"ל חיפה כימיקלים (מכרתי לו את הוספה שלי כשהייתי סטודנטית). חייבת לאלפי תורמים קטנים, לא לקומץ תורמים בעלי הון: למה עברתי למימון המונים בפריימריס. מה זה עשה לאבשלום קור שהשתמשתי ב"קבורת חמור", "צרור נקוב" ו"מכשיר שרצים" בראיון אחד. וגם: תתפקדו!

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

תהרגו אותי אבל לא זעמתי ולא התפלצתי למראה המופע של ביבי. אלפיים איש, רובם עסקנים, בכנס של ראש ממשלה מכהן זה באמת לא ביג דיל; הנאום היה חלש, קלישאתי ובלתי מלהיב בעליל; הציבור לא קנה את המופע הזה; הפרקליטות-המשטרה-היועמ"ש לא נבהלו, גם התקשורת "הזדונית והמרושעת" לא; גם לא "השמאל" המדומיין של נתניהו. האדמה לא רעדה, הדמוקרטיה לא נחרבה.

 

אני ראיתי ראש ממשלה במצוקה, משלהב בכלים המוכרים לו את בסיס התומכים האוטומטיים שלו. בייס שהיה ממשיך לתמוך בו גם אם היה נחשף שמכר במו ידיו צוללת לנסראללה (זו מטפורה בלבד, למזדעקים) קנה בכסף ג'קוזי מזהב והוא ממלא אותו בדום פריניון על בסיס קבוע (מטפורה, מטפורה).

 

את עדת המגוננים, השומרים, והמקלסים ראש ממשלה חשוד בפלילים ראיתי גם סביב אולמרט בשעתו, "מהצד שלנו". גם את הנסיונות למוטט את שלטון החוק. אולמרט היה נטול עכבות בזה לא פחות מנתניהו. והצביעות, תסלחו לי שאני לא זורמת עם ההתחלחלות, היא נחלתם של שני הצדדים, כל אחד בתורו.

 

אלא שעכשיו זה מגוחך במיוחד, כי אנחנו יכולים ממש לראות את לוחמי הצדק הגדולים למען ביעור השחיתות, שהיו כה פעילים ומוסרניים ביחס לשחיתות של אולמרט, יוצקים מים על ידיו של נתניהו שנמצא באותו מצב ממש.

הידיעה הזאת היא מ 2008. הייתי ח"כית בקואליציה המשותפת של קדימה-אולמרט עם העבודה-ברק. בדיוק, אבל בדיוק, במצב משפטי וחקירתי זהה בין אולמרט ונתניהו:

 

בפוסט שהעליתי בפייסבוק, כתבתי: "זה לא על ימין ושמאל, זה על כך שראש ממשלה אינו יכול להנהיג את המדינה שלנו מספסל הנאשמים, בין אם הוא ימני ובין אם שמאלני. איפה אתם אנשים ישרי דרך מהליכוד, הבית היהודי, כולנו? רבים מכם, בהם יו"ר האופוזיציה אז, בניימין נתניהו, שיבחו אותי אז על יושרי. אם אמשיך למנות את השמות, אתם תתביישו. איפה אתם עכשיו?"

בראיון בגל"צ, ב"מה בוער", שאלו אותי רזי ברקאי ורביב דרוקר למי התכוונתי. הקליקו להאזנה:

 

לחץ לגיטימי. וגם בקול ברמה, עם משה גלסנר, ששואל אותי על "הלחץ הלא לגיטימי" של המפגינים על היועץ המשפטי לממשלה, ואני עונה: "הלחצים הכי גדולים והכי אינטנסיביים מופעלים מצד ראש הממשלה. כשמגיע לחץ ממי שמפעיל מטיל מורא יותר מכל אחד אחר, ששולט במינויים, שמפעיל את מפלגת השלטון, קולו של הציבור הופך להיות אפילו חיוני עוד יותר. יוצא שהלחץ הלגיטימי שהציבור מפעיל, פועל לטובת האיזון ולטובת היועץ המשפטי לממשלה, כיוון שמהצד השני מופעל עליו לחץ בלתי מידתי מצד אנשים הרבה יותר חזקים מאשר מפגין כזה או אחר שמפגין בסמוך לביתו". בראיון מתייחסת גם למס דירה שלישית. 

 

 

 

 

הפיטורים בטבע, קריסת החברה. כל יום שעובר אני נחרדת מעומק האבסורד, הכישלון העסקי והמוסרי, האטימות, היוהרה, האכזריות. הנה דברים שאמרתי בדיון בועדת הכספים, הקליקו לצפיה: 

 

וכאן בראיון ל"צבע הכסף" ברשת ב', לרונן פולק, ששואל אותי מה ועדת הכספים יכולה לעשות, ואני מסבירה. בראיון גם התייחסות למה שקורה בחיפה כימיקלים. עוד קצת תקשורת והתייחסויות שלי:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הטרגדיה של העובדים בחיפה כימיקלים. הייתי כבר במאות דיונים על פיטורים, מעולם, אבל באמת מעולם, לא ישבתי בדיון בועדת כספים על פיטורים כל כך מיותרים ומופרכים, שלא אמורים להתרחש. מה קורה בחיפה כימיקלים, מי כן אשם ומי לא, אני מסבירה בועדת הכספים. לצפיה הקליקו: 

אחת הבעיות במאבקים על טבע, ועל חיפה כימיקלים, היא שהכרוניקה של הארועים מורידה אותם מסדר היום, לשביעות רצונם של הרבה גורמים שמעדיפים שהכל יגמר בשקט, ופוחדים מהמהומה הציבורית. כך קרה לצערי ביום ששי האחרון, עוד לפני הדיון השבוע בועדת הכספים, בקבלת השבת שעשו העובדים במפעל.  בזמן שהם בכו על נסיון הגזילה של מטה לחמם כל חייהם – בחדשות דיברו על עד המדינה ארי הרו. הייתי שם. 

 

חייבת לאלפי תורמים קטנים, לא לקומץ תורמים בעלי הון. כתבה מעניינת של דפנה ליאל, בחדשות ערוץ 2, על התרומות לח"כים בפריימריס, אפרופו החוק שאמור לממן פריימריס על חשבון המדינה. אני מתנגדת לזה, ומתנגדת גם לתרומות של בעלי הון שמזמינות השחתה ולחצים, וחושבת שאיש ציבור בימינו צריך לדעת לעשות גיוס המונים. רובכם יודעים שאני הפוליטיקאית הראשונה בארץ שישמה את המודל של גיוס כסף קטן מהרבה תורמים, ואני עדיין מאמינה מאוד בשיטה הזאת. לצפיה בכתבה של דפנה ליאל הקליקו:

 

 

"קבורת חמור", "צרור נקוב" ו"מכשיר שרצים" שלושה ביטויים שהשתמשתי בהם כלאחר יד בראיון אחד, היו השראה (ולא בפעם הראשונה) לפינה "באופן מילולי" של ד"ר אבשלום קור השבוע. הסכיתו ושמעו.

 

ועוד כמה מציוצי השבוע בטוויטר:

 

 

 

ולסיום, תתפקדו! בטח שמתם לב שמאז בחירתו של אבי גבאי הגישה כלפינו נעשתה חיובית הרבה יותר. אל תפספסו את הרצון הטוב הזה, שלכם ושל אחרים, כי הוא מאוד חשוב לעתיד. אם מישהו אומר שהוא רוצה להתפקד, פקדו אותו על המקום כאן. אם אתם לא פקודים – תתפקדו בעצמכם. או כתבו לנו עם שם מלא וטלפון ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות, שלכם או של כאלה שאתם יודעים שרוצים להתפקד. הכתובת שלנו:hitpakdutshelly@gmail.com  פקדו גם חברים ומשפחה. סוף השבוע, עם הארוחות המשפחתיות והמפגשים עם החברים  הם מקום מצויין לעשות את זה. אפילו בים או בבריכה, בסמרטפון.

ההתפקדות היא מעשה אחד קטן ופשוט, שיתן לכם גם תחושה טובה וגם זכות שרוב אזרחי המדינה לא נהנים ממנה: להצביע לא רק בבחירות לכנסת, אלא ממש לקבוע, בקלפי, בפריימריס, לא רק מיהו היו"ר, אלא גם מי יהיו הח"כים שייצגו אתכם בכנסת הבאה.

אז אם אתם רוצים לחזק אותי ולהיות שותפים לדרך – התפקדו עכשיו, כדי שכבר בפריימריס הקרובים לרשימת הח"כים, תוכלו לבחור בי ובח"כים נוספים שאתם מעדיפים, ולקבוע בעצמכם את נבחרות ונבחרי הציבור שלכם. אישית. אחד אחד. הקליקו על טופס ההתפקדות:

 

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי