שלי: "הופכים את נשיא המדינה שלנו לדמות מטרה, "בוגד" במרכאות כפולות ומכופלות."

21 בנובמבר, 2017

שלי התראיינה בתכנית "לפני החדשות" בהגשת לוסי אהריש ואודי סגל, בערוץ 13 "רשת": "הופכים את נשיא המדינה שלנו לדמות מטרה, "בוגד" במרכאות כפולות ומכופלות."

לצפייה:

לוסי: וללוחמת אחרת שיצאה השבוע להגנת הדס שטייף, כשזו דיווחה שהוטרדה מינית ע"י ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

אודי: וגם עדיין האישה החזקה במפלגת העבודה, רשת הביטחון של יו"ר המפלגה אבי גבאי, שהיום מזגזג, פרלמנטרית שנאבקת בניסיונות החקיקה האנטי דמוקרטית בכנסת, ערב טוב לחברת הכנסת שלי יחימוביץ'.

שלי: ערב טוב לוסי ואודי.

אודי: בואי נתחיל עם הנשיא ריבלין. ראינו את התמונות, ראש הממשלה אומר חברה זאת לא הסתה, זה לא יפה עם הכאפייה, אבל זאת לא הסתה. זו הסתה?

שלי: זה חצה מזמן את גבול הביקורת הלגיטימית, הופכים את נשיא המדינה שלנו לדמות מטרה, "בוגד" במרכאות כפולות ומכופלות, למי שמעל ברצונו של הציבור, ואני שמה מבטחי בנשיא המדינה רובי ריבלין ומשוכנעת ובטוחה שהוא קיבל את ההחלטה הזאת על יסוד כל הגורמים האפשריים שיכולים להשפיע על החלטה לחנינה.

לוסי: אני מנסה להבין מה גורם לכל הרעש הזה סביב הנשיא, בסופו של דבר אולי זה ששמו את הנשיא בדיוק בעמדה הזו שהוא צריך להחליט וכולם חושבים שכן צריך לחון אותו, אולי זה נתן לאנשים את הלגיטימציה היום להגיד שהנשיא "נאצי"?

 שלי: מי זה כולם? ה"כולם" הזה זה ישות קצת מעומעמת ואני חושבת שההתגוללות על הנשיא ריבלין היא חלק מסימפטום, הוא כמובן אזרח מס' 1, לכן זה בולט יותר, אבל אף אחד לא יוצא נקי מכנופיית אלה שקובעים מי הוא פטריוט מטעם הוועדה מטעם עצמם. הרי זה כבר זולג לכולם, היינו רגילים שזה יהיה השמאל, שזה יהיה התקשורת, עכשיו זה גם השב"כ, גם המשטרה, גם מי שעומד בראש המשטרה, אדם אגב מהציונות הדתית שמונה ע"י בנימין נתניהו, גם מבקר המדינה כמו שאתם שומעים, גם בית המשפט העליון, גם היועץ המשפטי לממשלה, בזה אחר זה מוצאים מכלל ה"אנחנו" המדומה של אותה קבוצה קיצונית יותר ויותר אנשים שהם הם מדינת ישראל, אז מי יישאר להם בסוף אני שואלת?

אודי: חברת הכנסת יחימוביץ' אני רוצה לשאול אותך, היום יו"ר המפלגה שלך, אבי גבאי, הפך החלטה של המחנה הציוני ואמר שעדיף לתמוך בחוק לגירוש מסתננים כי הציבור לא יסלח לנו על זה, כך הוא אמר, זו לא שוב סטייה שלו ימינה? זה לא עוד זיגזוג?

שלי: דווקא הדיון שהיה היום בישיבת הסיעה הוא דיון די מקובל והוא קורה אצלנו הרבה. הייתה הצבעה בסוף אני חשבתי שצריך להצביע נגד החוק הזה, כמוני היו בערך עוד שבעה אנשים הרוב חשב שצריך להצביע בעד, כיוון שמדובר בנימוק שמדובר רק בהארכה של 3 חודשים שהיא בדרך לפתרון ע"פ רוח בג"ץ. לכן זאת הייתה סוגיה די מורכבת שאני חשבתי שצריך להצביע נגד ואחרים חשבו בעד, היה על זה דיון והייתה הצבעה.

לוסי: אז חברת הכנסת שלי יחימוביץ' בואי נדבר על קמפיין  #METOO וההטרדות המיניות, נשמעת הרבה מאוד ביקורת על נשים שנזכרו עכשיו, איפה עמדתך בעניין הזה אולי הקמפיין חרג מהגבולות שלו?

שלי: אני חושבת שעמדתי ידועה. גם הנשים האלה זה לא שהן נזכרו עכשיו, הן מעולם לא שחכו לוסי, הן מעולם לא שכחו, הן מסתובבות עם ההשפלה הזאת, שבמקרה הטוב זאת הטרדה מינית קשה ומעליבה, ובמקרה הרע אונס קשה ואלים, והן מסתובבות עם זה כל החיים, יש משפט שאני מאוד אוהבת, ש"הרובה לא זוכר, המטרה לא שוכחת" ובאמת עכשיו בגלל אותו קמפיין מבורך ומרגש, מדובר במהפכה ומדובר במהפכה שבסופה מה אנחנו רוצים? אנחנו רוצות ש50% מאזרחי מדינת ישראל שהן נשים, יוכלו להלך ברחובות, במקומות העבודה, ובכל מקום כשגופן ונפשן מוגנים מפני תקיפה והתעללות, זה הכל. מטרה כל כך צנועה.

אודי: כן, תראי שלי, פורסם ע"י הדס שטייף שהיא הוטרדה ע"י ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ואחר כך אחת המתלוננות אמרה שהיא פנתה אלייך ולא קרה עם זה כלום, לא עשית עם זה שום דבר. מה יש לך לספר על התקרית ההיא?

שלי: קודם כל זה נכון, לפני עשר שנים סביב... כיוון שהייתי כל כך דומיננטית בפרשת קצב וליוויתי 3 מהנפגעות וגם העדתי בבית המשפט, פנו אלי הרבה נשים בתקופה הזו. אחת מהן הייתה אותה אישה, זה הי לפני עשר שנים, שסיפרה לי שעשרים שנה קודם לכן אולמרט תקף אותה. שוחחנו על זה ארוכות, אמרתי לה שלמשטרה זה מסלול סגור כיוון שלצערי הרב מאוד חלה התיישנות. שאלתי אותה אם היא מוכנה לחשוף את זה בפומבי ולדבר על זה, והיא אמרה שלא, בשום פנים ואופן לא, וגם היום היא שבה ומפצירה לכולם לא לפרסם את שמה ובצדק, ומהרגע שהנפגעת והקורבן לא מוכנה להחצין את הכאב והתקיפה, במידה יש אוזלת יד של מי ששומע. אני לעולם, לעולם, לעולם לא אחשוף נפגעת שלא רוצה להיחשף, לכן זה לא מקרה יחיד.

לוסי: כן, חברת הכנסת שלי יחימוביץ תודה רבה על השיחה הזו.

שלי: תודה רבה, ערב טוב.