לכחלון לא נעים בממשלה. יש לי עצה בשבילו.

8 בדצמבר, 2017

ההכרה האמריקאית בירושלים כבירתנו: משמח, חשוב, וגם מדאיג. וגם: כשהרצון של נתניהו להגיע להסדר הוא אפס, אולי דווקא זה יניע את ארה"ב להפשיל שרוולים.
"איש" השנה של מגזין TIME: אתן. הנשים שהפסיקו לשתוק. הממזרות ששינו את הכללים.
לכחלון לא נעים בממשלה. יש לי עצה בשבילו.
שבריר מהאנרגיה שמושקע בחוקי ההישרדות והשחיתות היה מופנה לציבור - ודוח העוני היה נראה אחרת.
פניה שלי ליועמ"ש מנדלבליט: עצור לאלתר הענקת פטורי מס לקרנות זרות שלא נותנות כלום ורק עושות עלינו סיבוב. וגם ההונאה הגדולה של מתווה הגז נחשפת כל יום מחדש, עם צל כבד של שחיתות.
גל עכור של פשפוש ביהדותה של עליית המליון מחבר העמים - עוד תשמעו על זה.
וכמובן: התפקדו ופקדו. זה פשוט וזה חשוב. 

 

 


ציוץ של שני גרנות, העוזרת הפרלמנטרית שלי

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

 

ההכרה האמריקאית בירושלים כבירתנו: משמח וחשוב, אבל גם מדאיג ועלול להביא להסלמה. ברמה האישית, התרגשתי בזמן ההכרזה. כ"ט בנובמבר זה לא, וגם לא הצהרת בלפור, ובכל זאת להכרזות מהסוג הזה מרגע שהן נאמרות, יש משום קיבוע חשוב של מה שבשבילנו מובן מאליו: ירושלים היא בירתנו.
 

החשש מגיע מצד העובדה שירושלים היא חבית חומר נפץ יצרית ועזה, ורגשות דתיים ולאומיים מתנקזים אליה מכל עבר, וכשהיא מתלקחת, ויש רבים בעולם הערבי שכבר מסיתים לכך – ההתלקחות היא על חשבוננו.
 

אבל דווקא משום שהמציאות אצלנו כה כאוטית, והרצון של נתניהו וחבר שותפיו להגיע להסדר הוא אפס אחד עגול, והתגובות בעולם הערבי כה קשות  – עשויה הטלטלה הזאת להכניס את נשיא ארה"ב למעורבות גבוהה, שתביא לאיזושהי פריצת דרך מתוך חוסר התקווה וחוסר המוצא שאנחנו מבוססים בהם עכשיו.
 

נקווה, נייחל ונתפלל שהשבת הזאת תעבור בשלום ובלי נפגעים.
 

 

המגזין TIME, שהעולם מצפה בכל שנה בסקרנות לראות במי יבחר לאיש השנה – בחר השנה בחירה היסטורית שמבטאת מפנה היסטורי. הוא בחר בנשים שנחשפו לעין המצלמות וסיפרו לראשונה בחייהן את סיפור התקיפה המינית שחוו, תוך שהן מגישות כתב אישום חריף נגד מעניהן, לפעמים אנשים חשובים ומפורסמים. אחת ועוד אחת ועוד אחת, עד שהחומה נפלה, או לפחות נפער בה חור גדול. מהפכה מהירה ויעילה, שבה כל אישה שנחשפה חתכה חתיכה מעצמה והקריבה את עצמה כדי להפסיק רעה חולה שמלווה אותנו משחר ההיסטוריה.
 

"איש השנה של TIME הוא אתן," כתבתי על כך בפייסבוק. אתן, שאזרתן כוח ואומץ, כמו הנשים שבשער הטיים מגזין, שנחשפתן וחשפתן, שטלטלתן את כל מה שהיה ידוע ונהוג. אתן, שקרעתן את מסך ההכחשה וההתעלמות מפניה של חברה צבועה, אתן, מאות אלפי נשים, אתן נשי השנה... אתן שהייתן ראש החץ במה שהפך להתקוממות עממית חוצת יבשות, של נשים שלא מוכנות עוד להיות קורבן שותק, כאילו הן היו האשמות. אתן שחטפתן על החשיפה קללות, השמצות, איומים, וניסיונות לסתום לכן את הפה מחדש.
 

אתן שהעזתן לבוא חשבון עם מי שתקף, הציק, מירר את חייכן. אתן, הצעירות שהובלתן את ההתקוממות. אתן, המבוגרות, ששאבתן כוח ותעצומות נפש מחודשים, והפרתן שנים ארוכות של שתיקה. אתן, שחשפתן את הפצעים ואת הצלקות שהסתרתן כל השנים. אתן, שלא נזכרתן פתאום, פשוט כי מעולם לא שכחתן. אתן, הממזרות ששינו את הכללים, לתמיד. אתן נשי השנה. ואולי נשי המאה" לפוסט המלא הקליקו על הציוץ:

וביום זכויות האדם שצוין בכנסת, בחרתי לחזור אל אותו מאבק, חוצה יבשות, תרבויות ומעמדות – מאבקן של נשים לשוויון זכויות. מאבק חדש, טרי במונחים היסטוריים, שנפלה בחלקנו הזכות להיוולד ולחיות בעת התרחשותו. מאבק שאני, באופן אישי, חיה ונושמת אותו מאז שנעשיתי פמיניסטית, בגיל 13 וחצי, ומאושרת ונרגשת לראות אותו עושה קפיצה נחשונית כבירה שכזאת בזמן כה קצר. לצפייה בנאום:


 


לקחת את מערכת האכיפה בישראל ולהפוך אותה למרמס זה דבר שאין עליו כפרה. על כך ב"אולפן פתוח" בערוץ הכנסת עם אורית לביא נשיאל. וגם על: הדג שמסריח מהראש בליכוד (אף שיש שם גם אנשים ישרי דרך); הסבר מפורט מדוע נתניהו מושחת, גם בטרם כתב אישום/הרשעה ובלי קשר; על השותקים והמשת"פים שלא מעזים להצביע על פי צוו מצפונם, וגם על יו"ר המפלגה אבי גבאי, מפלגת העבודה והסקרים. צפו:
לדל ולחלש, ולעשיר ולחזק מגיע אותו מעמד בפני שלטון החוק.
 עוד ראיון בנושא השחיתות אצל אבי מימרן ברדיו קול חי, בנושא חוק ההמלצות: על השחיתות הגואה, על חוק ההמלצות, על הניסיון לייצר מראית עין של "התקוטטות" בין המשטרה ובין נתניהו, ביטן וכו' – שעה שאם הם היו סתם אזרחים אף אחד לא היה מעלה על דעתו לעשות זאת: יש חשוד, יש חוקר משטרה. וגם אני תוהה בפעם המי יודע כמה, הפעם בהקשר נתניהו, למה? למה חייבים לחיות כמו עשירי תבל? למה אי אפשר סתם לגור בבית נורמלי ולחיות חיים נורמליים? וגם לפעמים ללכת למכולת ולסופר. אני לא מבינה את התאווה הזאת לחיי ממון. התאווה הזאת משחיתה. הקליקו לראיון:


 


הפטור ההזוי והגורף ממס לקרנות הון סיכון שלא לוקחות שום סיכון וסתם עושות עלינו סיבוב. אחרי דוח חמור של המבקר בעניין קרן אייפקס שקנתה את תנובה ומכרה אותה לברייטפוד הסינית ב – 4 מיליארד דולר רווח ובלי שקל מס, ואחרי דיון שקיימתי בוועדה והמחיש עוד יותר כמה המצב גרוע, פניתי ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ובקשתי ממנו: עצור לאלתר הענקת פטורי מס לקרנות הון זרות; רשות המיסים עושה זאת בלא הסמכה חוקית ובלי קריטריונים, והמדינה מאבדת מיליארדים בלא כל תמורה. 

גם בוועדת הכספים היה סבב נוסף בנושא אייפקס עם מנהל רשות המיסים, משה אשר, בדיון מהיר שיזם מיקי רוזנטל:

ההונאה הגדולה של מתווה הגז נחשפת כל יום מחדש. יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל כינס את הועדה לדון בתקלה החמורה שהייתה לאחרונה במאגר תמר, אבל הדיון, איך לא, גלש גם לשלל תחומי המתווה, כולם קשורים זה לזה.
 

אסטרטגי, עאלק. הזכרתי לשר האנרגיה יובל שטייניץ, שישבנו כאן, בועדה הזאת (כלכלה) לפני שנתיים בדיוק, "התרענו שהגילוי של שדה זוהר לחופי מצרים ייתר לחלוטין את הצורך של מצריים בגז שלנו, צורך שמלכתחילה היה פיקטיבי, וכעת מצרים הופכת להיות יצואנית הגז ענקית. זה שומט את הקרקע מתחת לתירוץ הכוזב הראשוני למתווה הגז ולהפעלת סעיף 52 בדבר הצורך האסטרטגי לשמור על יחסינו עם הגדולה והחשובה בשכנותינו שממש כמהה ומתחננת (כביכול) לגז שלנו. נלקחתי לשיחות עם יו"ר המל"ל שהסביר לי בפנים חמורות סבר כמה הסוגיה קריטית ואסטרטגית. היום זה נשמע מופרך שבעתיים, ומהמתווה נשארנו עם מונופול שזוכה להגנה בדמות מחירי עתק שהוא רשאי להמשיך לגבות."


 

ואפרופו שחיתות, עוד דבר שהזכרתי בוועדה והיה חייב להיאמר: "צל כבד של שחיתות מעיב על המתווה. מסקנות ועדת צמח היו נייר העבודה שעליו התבססו רוב ההחלטות בעניין הגז, כשהסוגיה הביטחונית והאסטרטגית הייתה קריטית ורבת משקל בתוכן. הנציג היחיד בוועדה שייצג את העמדה הביטחונית של מדינת ישראל, היה אבריאל בר יוסף, שהיום אנחנו כבר יודעים שהיה בניגוד עניינים חריף, קיבל כסף בעבור עמדותיו וקשריו מגורם עסקי, וכעת הוגש נגדו כתב אישום. הידיעה הזאת, שאדם מושחת ישב בועדת צמח וייצג לכאורה את האינטרס הביטחוני - לא מטילה צל כבד של שחיתות על כל ההחלטות שהתקבלו אז וגם אחר כך? אין בך פקפוק או תהיה שמא חדרו עניינים פליליים בכל ענייני הגז בלי ידיעתך?" וכמו תמיד כשמדובר בגז, ערימות של לוביסטים:


 


דרך היסורים של יוצאי חבר העמים - לנצח יפשפשו ביהדותם. "לעתים מתרחשת 'תאונה' שכזו, כשאזרח ישראלי מתאהב באזרח זר ורוצה לחלוק איתו את חייו. אזרח ישראלי 'רגיל' המבקש להסדיר את מעמדו של בן זוג זר - עושה זאת מול רשות האוכלוסין וההגירה, תהליך שאיננו חף מקשיים ומהמורות כשלעצמו. אבל אזרח ישראלי ותיק – שהוא גם יוצא ברית המועצמות – עובר מסכת ייסורים כפולה ומכופלת: מסתבר שעליו לעמוד מחדש לחקירה, בדיעבד, על עצם זכאותו לאזרחות מכוח השבות." זה מה שאמרתי בדיון מקומם ומרתיח שעשיתי השבוע בוועדה, בעקבות דו"ח מבקר חמור בעניין.


התקשורת בשפה הרוסית מגלה עניין רב בנושא, התקשורת בעברית – פחות. ואילו אני חושבת שזו סוגיה שצריכה להטריד את כולנו. הנה:
לא פשוט להיות חייל חולה. הרופאים לא תמיד נגישים, התורים ארוכים,
 ולפעמים כשאתה כבר מגיע לרופא, אתה נתקל בחוסר אמון ומתייחסים אליך כאל חשוד בסחיטת גימ"לים. מצד שני, דו"ח מבקר לא פשוט בעניין, תוקן ברצינות רבה ע"י צה"ל, ולפעמים כיף לראות גוף שמתייחס ברצינות לביקורת ומתקן את עצמו ביסודיות. כאן בתמונה אל"מ פרופ' אלון גלזברג מפקד המרכז לשירותי רפואה, שהתארח בדיון. לצפייה בדיון כולו הקליקו:


 


בשבוע הבא, למרות חנוכה ולמרות חוק ההמלצות, נמשיך לעסוק בוועדה בעניינים החשובים הנסתרים מהעין. אעסוק בתפקוד הרשויות בטיפול בזנות קטינים, וגם בכשלים הקשים במינוי דירקטורים לחברות ממשלתיות. אתם מוזמנים. רוצים לבוא? כתבו לנו למייל Shelly.bikoret@gmail.com שם מלא, תעודת זהות וטלפון. נארגן לכם אישור כניסה וכל מה שצריך. שימו לב, מספר המקומות מוגבל. הנה לו"ז הוועדה:


 

 

מזמינה אתכן לכנס חשוב על התופעה המבהילה של חשיפתם של תיקי טיפול של נאנסות, בצוו בית משפט. בתחילת הכנס גם אני אקח חלק, מארגן אותו "מרכז יעוץ לאשה", עמותה שפועלת זה 30 שנים כמרכז טיפולי לנשים. מדובר במטפלות פסיכולוגיות, עובדות סוציאליות קליניות ופסיכיאטריות שמספקות טיפול נפשי פמיניסטי מסובסד לנשים. המרכז פועל בעיקר בירושלים וברמת גן, ומטפל כעת בכ-600 נשים. זה דיון פתוח. אתן מוזמנות. הנה הפרטים:


 


הבחירות מתקרבות, ואתן גם הפריימריס לח"כים. איך תבחרו את הח"כים שאתם רוצים אם לא תתפקדו? ואל תשכחו שרק חצי שנה אחרי ההתפקדות אפשר להצביע! אז קדימה, התפקדו ופקדו אחרים, חזקו אותי, והיו חלק מהחלטות פוליטיות מאוד משמעותיות.
 

לקצת יותר מבוגרים מבינכם שלא אוהבים להתפקד באינטרנט, ורוצים פשוט למלא טופס ולשלוח אותו בפקס, או למי שרוצה להסתובב עם טפסים פיזיים ולפקוד, הקליקו כאן והדפיסו:

אחרי שתמלאו את הטופס, שלחו אותו אלינו לפקס שמופיע בראשו או ל -
02-6408613, ואנחנו נוודא שיקלט כמו שצריך.
 

וכמובן כמו תמיד אפשר לעשות זאת עכשיו כאן, או כתבו לנו עם שם מלא וטלפון ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות, שלכם או של כאלה שאתם יודעים שרוצים להתפקד. הכתובת שלנו: hitpakdutshelly@gmail.com 


הקליקו כאן כדי להתפקד עכשיו:


 

שבת שלום,
 

שלכם,
 

שלי