תפקיד האופוזיציה: לענות לטרטר ולאתגר קואליציה מופקרת

28 בדצמבר, 2017

תשובתי לאלה שמסתלבטים על הפיליבסטר.
המשטרה מנסה להפיל את השלטון?! ככה אומרת שרת המשפטים, בקינוח פרוע לחוק ההמלצות המושחת.
היועמ"ש מודיע לועדה לביקורת המדינה – יופסק עינוי בדיקות האזרחות החוזרות לישראלים יוצאי חבר העמים.
גם ב 2017 אני במקום השני בפופולאריות בפייסבוק (אחרי נתניהו)
וביום חמישי מצטרפת ליו"ר המפלגה שלנו אבי גבאי בכנס שלו בהוד השרון. בואו גם אתם! מחר אני במשמר העמק, מוזמנים. ויש עוד מקומות שנוכל להפגש. 

 

 

שלום לכם חברות וחברים, ושנה אזרחית טובה,

 

ככה נראית דמוקרטיה. לחוכמולוגים שמסתלבטים על האופוזיציה בגלל הפיליבסטר הממושך סביב חוק ההמלצות, ומקוננים על בזבוז זמן, או בזבוז כסף, או דיבורים על נושאים לא קשורים – אני עונה – אינכם יודעים מה אתם סחים. כך בדיוק צריכה (סוף סוף) להתנהג אופוזיציה. לענות ולטרטר ולאתגר קואליציה מופקרת נטולת גבולות. למתוח עד תום את הכלים הפרלמנטריים שיש לה. להילחם נגד חוק מקומם ומסוכן, שנולד בחטא שחיתות, ונועד להחליש את העושים במלאכת שמירת החוק, ולהעניק יתרון לנחקרים מיוחסים. וכי מה רציתם? שנפהק באדישות וניתן למשרתיו של ראש ממשלה נחקר נטול עכבות להעביר מה שבא להם, בלי קרב? 

 

 

והתלונות המגוחכות של הקואליציה שבגלל הפיליבסטר נעצרו חקיקות לטובת הציבור. כן בטח. ממש גאולת העם עמדה בפתח, כל העוולות היו אמורות לקבל את תיקונן, ב – 45 שעות הפיליבסטר. המשיח על חמורו הלבן עמד בפתח. מי שהעלה מלכתחילה את החוק הנואל הזה לסדר היום, שיקשוט עצמו לפני שיקשוט אחרים.

הפיליבסטר הוא אומנות פרלמנטרית, שמשאירה נושא חשוב על סדר היום, בכוח. בעבר היה לו הרבה יותר כוח, הוא סורס בידי תקנות (סעיף 98 שנועד לצרכי חרום) שעוותו ונוצלו לרעה. ואתם יודעים מה, זו גם הזדמנות של חברי כנסת שאתם פחות מכירים, לשטוח השקפת עולם, סגנון, כישורים מיוחדים, או מקורות שהם שואבים מהם, לטוב ולרע.

 

 

 

וזה כבר מהערב, בגל"צ, אצל יעקוב ברדוגו ואילאיל שחר – על הפיליבסטר, חוק ההמלצות, חקירות נתניהו, וההשתלחות החדשה של שרת המשפטים איילת שקד במערכת המשפט. וגם על טבע. הקליקו על הציוץ להאזנה:

 

 

 

ובחזרה לפיליבסטר:

 

 

לצפיה בנאום שלי, הקליקו (אבל רק כשיהיה לכם זמן :-) ) 

 

 

 

ולא רק תגובות קונבנציונליות, אלא המון כאלה, כמו של שירן מאיר ונעמה לזימי המקסימות, שגם צייצו את זה בטוויטר:

 

 

 

 

מיליון אזרחים ישראלים טובים, יוצאי חבר העמים, בחזקת חשודים. שלושה שבועות של שימוש בכוחה של הוועדה לביקורת המדינה - ופתרנו בעיה מקוממת וכאובה שנראתה כמו דלת נעולה שכשמצליחים לפתוח אותה מגיעים למבוי סתום. ב 5/12 קיימתי בוועדה דיון על דו"ח מבקר המדינה, שהצביע על בדיקות מייסרות לאזרחים שחיים פה עשרות שנים ולילדיהם כשהם מבקשים להסדיר מעמד לבני זוג שאינם יהודים.
 

התאהבת בלא יהודי/ה? עכשיו נבדוק גם אותך מחדש. לא משנה אם אתה מדען ברפא"ל, יוצא יחידה מובחרת, פרקליטה, או חברת כנסת. אם את/ה או בתך ירצו לחלוק את חייהם עם לא יהודי – גם אתה וכל משפחתך תחקרו בחומרה. ובידי מי? בידי לשכת הקשר נתיב, שהייתה אמורה לעבוד לטובת העולים, ולא נגדם. למה? כי זו ההנחיה שהיא קבלה ממשרד הפנים.
 

הודעתי גם למשרד הפנים וגם ליועץ המשפטי לממשלה שהחרפה הזאת לא יכולה להימשך, שאני מכנסת את הוועדה בתוך שלושה שבועות, ותובעת לעשות תיקון נרחב. כבר כמה ימים לפני הועדה, שיגרה אלי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, מכתב דרמטי, שמשנה הכל, ובו היא מודיעה שהבדיקות יפסקו. בישיבה שכונסה שוב, השבוע, הודיע גם מנכ״ל רשות האוכלוסין וההגירה פרופ׳ שלמה מור יוסף, שבתוך חודשיים ייכתב נוהל חדש לפיו יופסקו בדיקות האזרחות החוזרות לאזרחים זה ממש כיף להביא בשורה כזאת לאנשים. הנה חלק מהמכתב, הקלקה עליו תוביל מסמך המלא.

 

 

 

לצפיה בישיבת הוועדה הקליקו על הציוץ (לשמאלי מור יוסף ולשמאלו דינה זילבר):

 

 

 

 

גם אני אוהבת את השבת. וכאן עוד נאום מהשבוע, הפעם על השבת, שאותה אני מאוד אוהבת, וחושבת שזה החוק הסוציאלי העתיק והנפלא ביותר שהעם היהודי העניק לאנושות. למה, אני שואלת, כל הדיון על השבת הוא תמיד קנטרני, פוליטי ובכיפופי ידיים. למה ההזדעקות של הפוליטיקאים החרדים היא כל כך סלקטיבית ושרירותית כשמדובר בחילול שבת. ולמה שלא נשב יחד, כל סיעות הבית, פעם אחת ולתמיד, ונגיע להסכמה של אמת בדבר אופייה של השבת, לאמנה שמתאימה לכולנו. לצפיה:

 

 

שוב אני במקום השני השנה בחשיפה בפייסבוק, אחרי ראש הממשלה בנימין נתניהו. הנה: 

 

 

אבל יותר אוהבת טוויטר... בואו גם אתם ופתחו חשבון בטוויטר. הנה עוד כמה מציוצי השבוע:

 

 

 

 

 

 

עוד כמה מהדברים שעשיתי השבוע:

 

שלמו מיסים והעסיקו באופן הוגן. אחריות חברתית של תאגידים: הדור הבא – כנס משותף של המרכז לאתיקה במשכנות שאננים והמרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן. אמרתי שנמאס לי כבר מהאופנה הזאת של "אחריות חברתית של תאגידים" שנועדה לרוב ליחצ"ן תאגידים ולעשות מרוק של המצפון. האמת, אמרתי לנוכחים, יש לי שתי דרישות לאחריות חברתית של תאגידים, שאם הן יתקיימו אני לא צריכה מהם יותר כלום: אחת, שישלמו מיסים. שתיים, שיעסיקו עובדים בהעסקה ישירה והוגנת.

 

 

 

וביום עיון של חטיבת הכלכלה במשרד המבקר, שבראשה עומד צחי סעד, שם נפגשתי עם 80 כלכלנים, משפטנים ורואי חשבון שרבים מהם אורחים של קבע בוועדה לענייני ביקורת המדינה, ודיברתי אתם על מאקרו כלכלה ואיך היא משפיעה על חיי האדם.

 

 

 

גם אתם רוצים להיפגש איתי? בשמחה! הנה הפירוט:

מחר, יום ו' 29.12, אהיה בקיבוץ משמר העמק, באירוע מיוחד לזכרו של אדם נפלא, איש ביצוע ואידיאליסט, שאהבתי והוקרתי מאוד – חבר הכנסת אמרי רון ז"ל. האירוע יתקיים באולם התרבות במשמר העמק. אני מדברת בסביבות 11:30, בואו!


 

 

 

ועכשיו לשבוע הבא: ביום ה' אהיה בכנס של איגוד המבקרים הפנימיים בישראל, שיתקיים באיירפורט סיטי. אם אתם רוצים לבוא לפאנל שלי, השיבו למייל הזה. הנה הפרטים:

 

 

 

באותו יום, יום ה' 4.1, יו"ר המפלגה אבי גבאי בא למפגש תושבים פתוח בהוד השרון, אני באה אתו. בואו גם אתם! זה יהיה במרכז דור, בשעה שבע בערב. חניה בבן גמלא 58.

 

וכמובן, אתם מוזמנים לדיוני הוועדה לביקורת המדינה בראשותי. הנה הדיונים:

 

 

רוצים לבוא? כתבו לנו למייל Shelly.bikoret@gmail.com שם מלא, תעודת זהות וטלפון. נארגן לכם אישור כניסה וכל מה שצריך. שימו לב, מספר המקומות מוגבל.

 

הבחירות מתקרבות, ואיתן גם הפריימריס לח"כים. אני זקוקה לכם. אל תשכחו שרק חצי שנה אחרי ההתפקדות אפשר להצביע! אז קדימה, התפקדו ופקדו אחרים, חזקו אותי, והיו חלק מהחלטות פוליטיות מאוד משמעותיות. אפשר להתפקד ולפקוד בכמה דרכים:

 

לקצת יותר מבוגרים מביניכם שלא אוהבים להתפקד באינטרנט, ורוצים פשוט למלא טופס ולשלוח אותו בפקס (או אפילו למלא, להכניס למעטפה, ולשלוח אלי לכנסת ישראל, ירושליים), או למי שרוצה להסתובב עם טפסים פיזיים ולפקוד, הקליקו כאן לכניסה לטופס, והדפיסו אותו. אחרי שתמלאו את הטופס, שלחו אותו אלינו ל - 02-6408613, ואנחנו נוודא שיקלט כמו שצריך.

 

עוד אפשרות: שלחו לנו מייל עם שם מלא וטלפון ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות, שלכם או של כאלה שאתם יודעים שרוצים להתפקד. הכתובת שלנו: hitpakdutshelly@gmail.com

 

וכמובן, באינטרנט, כאן ועכשיו. הקליקו כאן כדי להתפקד עכשיו.

 

תודה, שבת שלום,

 

נובי גוד שמח ושנה אזרחית נפלאה!

 

שלכם,

 

שלי