מה שסיפר לי התליין של אייכמן

4 בינואר, 2018


עונש מוות הוא שריד ברברי מעידן פרימיטיבי. למה לא סקילה/תלייה בשידור חי בכל הערוצים? ממשלה מופקרת מוכרת את בטחון המדינה בעבור פוליטיקה עלובה.
כך הכריז מרכז הליכוד על מדינה דו לאומית.
"אלון קסטיאל אנס אותי" - מעשה הגבורה של אישה עם שלט קרטון.
30 שנה מלאו לכרמלה מנשה, חברתי האהובה, ככתבת לענייני צבא ובטחון ששינתה את חיינו.
הועדה במשרד ראה"מ לתכלול הטיפול בניצולי שואה החליטה להקים עוד ועדה. עד שימותו כולם - דיון בשפת הסימנים.
יאיא פינק ולובי 99 בשביל 99% מהציבור.
ויאללה חבר'ה - תתפקדו ותחזקו אותי, לפני שיפקע המועד.

 

 


 

 

שלום לכם חברות וחברים,לפני הכל, התכרבלות נעימה בבית בסוף השבוע הגשום הסוער במיוחד הזה, אבל רגע לפני הסערה הגדולה, אם אתם בהוד השרון או קרובים, מוזמנים ללבוש מעיל, לקחת מטריה, ולהגיע עכשיו למפגש פתוח עם יו"ר המפלגה אבי גבאי – גם אני אהיה שם. זה במרכז דור, היום, יום ה, בשעה שבע בערב אם תאחרו קצת – גם טוב. יש חניה בבן גמלא 58.


 

עונש מוות הוא שריד ברברי מעידן פרימיטיבי. ברוב מכריע של המדינות הדמוקרטיות הוא כבר בוטל, ובפועל אין שום מדינה מערבית חוץ ממדינת ישראל (!) שמכניסה אותו לספר החוקים. בקיצור, הוא הולך ונעלם ממפת הסנקציות שבן אנוש יכול לגזור על האחר. עונש מוות כשמו כן הוא. הוא צריך להיות עונש ולא נקמה. 


לפני הרבה שנים ראיינתי ב"הכל דיבורים" את הסוהר שהוציא להורג את אדולף אייכמן. הוא כבר היה פנסיונר בעת הראיון, ובין היתר סיפר לי, שהיו לא מעט סוהרים ניצולי שואה שביקשו להיות התליינים, אבל למדינה היה חשוב שהמעשה החריג הזה, של הוצאה להורג, שלא היה כמוהו לפניו וגם לא אחריו, לא יתבצע מתוך נקם אישי, ושה"תליין" לא יהיה ניצול שואה. בהיותו נקי מ"חשד" של קרבה אישית לשואה – נבחר. גם בפעם האחת והיחידה, שבה נגזר דין מוות על רוצח המונים שיטתי, ידעה המדינה לוודא שזה לא יהיה מעשה של נקמה. 

 

כי אם זה מעשה נקם, שנועד להשביע את רעבונם של מי שאיווט ליברמן חושב שיצביעו לו בשל כך, בואו נלך כבר עד הסוף. נעמיד את המחבל בכיכר, שם יומת בתלייה או בסקילה. ההוצאה להורג תשודר בשידור חי, בכל הערוצים, והצופים בבית יסמסו אם הם אוהבים או לא אוהבים. מה אנחנו? דאע"ש?! 
 

ונגיד שהיה כאן משהו רציונלי. להרתיע ממעשי רצח וטרור נוספים. אפילו זה לא. הרי לכל בר דעת ברור שאין כאן ולו שמץ של הרתעה. הרי למוות הזה ייחל הרוצח מלכתחילה, וזה פשוט לא צלח בידו, למרבה צערו. להיפך. לא רק שאין בזה תועלת, זה מתכון בדוק לבערה ענקית. הרוצח, במקום לשקוע בתהום הנשייה עם חבריו המרצחים - יהפוך לגיבור על, ישירו לו שירי תהילה, יקשרו לו כתרים, יהפכו אותו לקדוש, ובית הוריו ומשפחתו יהפוך למוקד עלייה לרגל.
 

שלא לדבר על הפגנות הזעם ופיגועי הנקמה וכל האופציות המחרידות שישטפו את מוחו של כל מי שמהרהר באפשרות של ביצוע פיגוע. הרי לא בכדי כל גורמי הבטחון ללא יוצא מן הכלל מתנגדים לעונש מוות. האבסורד הוא שהחוק הצבאי כבר מאפשר הוצאה להורג של מחבלים. לא משתמשים בו בגלל נזקו הברור.
 

ואם כבר עונש מוות, למה לא להוציא להורג גם את המחבלים היהודים ששרפו למוות את הנער מוחמד אבו-חדיר? או רוצחים פלילים סדרתיים? או אנסי ילדים? וכל המחזה ההזוי הזה - לצרכים פוליטיים זולים ועלובים. הממשלה הזאת היא פשוט חבורה מופקרת. הנה גם פוסט בעניין הזה. 
 


 

 

למה רק עונש מוות? בואו על הדרך נספח את כל השטחים ונכריז על מדינה דו לאומית. על ההחלטה של מרכז הליכוד, בראיון לרזי ברקאי ב"מה בוער" בגל"צ, יחד עם המראיין האורח בועז ביסמוט, עורך ישראל היום. וגם על כך שאידיאולוגית, הבית היהודי בלע את הליכוד והשתלט עליו. וגם על חוק המרכולים, מהזווית שלי. להאזנה הקליקו על תמונת הציוץ:
 


 

בקשר לחוק של דודי אמסלם על מימון הפריימריס מתקציב המדינה, שכמובן הצבענו נגדו. אכן, יש טעם לפגם בגיוס תרומות מבעלי הון לצרכי הפריימריס, ויצירת זיקה ומחויבות של הח"כ לתורם הנדיב. אלא שראשית, מאמינה שהשיטה שלי, של גיוס הרבה מאוד תרומות קטנות מבני אדם רגילים, פותרת את הבעיה. ושנית, בתוך קואליציית בלהות שכל הזמן מסדרת לעצמה הטבות (שכר, דרך משומנת לח"כים להיות דירקטורים בלי כישורים, אור ירוק למינוי מקורבים, פטור מיוחס מפרסום המלצות משטרה על נחקרים מיוחסים ועוד) – לא ישכנעו אותי שמישהו דואג, בחוק הזה, לטוהר המידות.
 

בזמנים נורמליים אולי הייתי יושבת ודנה אתם על הצעת חוק ככזאת, ומתקנת ומשפרת אותה. אבל אלה לא זמנים נורמליים, וכל מה שמריח מסידורים פנימיים דינו שנתנגד לו. הנה הנאום שלי במליאה:

 


והנה תזכורת איך גיוס תרומות עובד, ועובד יפה, ובלי שמץ של שחיתות. הפריימריס האחרונים לח"כים, ב - 2015, שבהם מימנתם עבורי בתרומות קטנות את הקמפיין עד שהייתי צריכה להגיד די, וגם התנדבתם בהמוניכם, וגם בחרתם בי למקום הראשון ברשימת הח"כים. זה הפוסט שהעליתי אז:


 


למי שעדיין חושד ששר האוצר משה כחלון הוא "חברתי", מגיעה התזכורת הקבועה על הקיצוץ הרוחבי. אתמול שמענו על הגדלת הקיצוץ הרוחבי כדי לממן את ההטבות לנכים. זה ציני, זה מניפולטיבי, וזו הולכת שולל.  כחלון מייצר מצג שווא של משפט שלמה, ובאמצעות עוד קיצוץ רוחבי בסדרה הוא פוגע ברווחה, בחינוך ובבריאות לחלשים ביותר כדי לממן את המתווה, שעה שקופת האוצר מתפקעת מעודפי גביה של 20 מליארד שקלים רק בשנה האחרונה. 


 

צריך לזכור: קיצוץ רוחבי הוא לא חד פעמי אלא בבסיס התקציב ולתמיד, ולכן מחבל שוב ושוב בשרותי הבסיס. התוצאה: עשירים אינם חשים בקיצוץ, מעמד הביניים כורע תחת נטל התשלומים שהוא נאלץ להוציא מכיסו, והעניים נעשים עניים יותר. ככה מטפחים ומגדילים אי שוויון.

 

אינם יאים להוד רוממותו נתניהו. אז ראוי לכל ביקורת, אבל ביקורת מתנשאת עם ארומה קשה של גזענות מהסוג הזה, ועוד מפיו של מטרידן מיני – לא ולא:

 


30 שנה שכרמלה מנשה חברתי האהובה היא כתבתנו לענייני צבא ובטחון, ואי אפשר אפילו להתחיל לתאר את השינוי העמוק שהיא חוללה בצה"ל בכל הקשור לתפיסת החייל כאדם, על כל השינויים המערכתיים שהיו כרוכים בזה. בתכנית "סידורים לשבת" עם ליאת רגב בכאן ב', התראיינתי על כרמלה. להאזנה הקליקו על התמונה שלי ושל כרמלה בלבנון, בשלהי מלחמת לבנון הראשונה. בראיון גם על חלקנו בהוצאת צה"ל מלבנון:

 


 


בשביל 99% מהציבור. מאוד ממליצה לצפות בכתבה של לינוי בר גפן על לובי 99 בכאן 11. הכתבה מספרת את סיפורו של לובי 99, רעיון שנהגה ובוצע בידי יאיא פינק האחד והיחיד רק לפני שלוש שנים, וכבר הוא רושם הצלחות מזהירות וגיוס כספים מוצלח במיוחד, מציבור רחב שסומך עליהם ורוצה להראות שגם לציבור יש כוח, לא רק לבעלי ההון. לצפיה הקליקו על התמונות: 


 

 

למתעניינים בדיוני הוועדה לביקורת המדינה, אפשר להיכנס לפורטל ולצפות בדיונים.
 

דיון על הדו"ח המיוחד של המבקר על ההיערכות הלאומית להגנה מפני איום הרחפנים:
 

רחפנים זו המצאה מדהימה שהולכת לשנות את חיינו, אבל מה לעשות שהיא גם טומנת בתוכה איום בטחוני, לפחות כמו המנהרות. זו, אגב, דוגמה קלאסית לחשיבותה ולעוצמתה של ביקורת מבקר המדינה בזמן אמת – מה שזוממי המזימות נגד שלטון החוק מבקשים להפסיק, ולעקר את עבודת המבקר מכוח ומתוכן. רק דו"חות כאלה, יכולים למנוע אסון מבעוד מועד, ולא שנבוא אחר כך ונבכה על חלב שנשפך. חציה השני של הישיבה התקיים בוועדת המשנה החסויה לענייני בטחון (שאני עומדת גם בראשה), אבל לצפיה בחלק הגלוי (שהוא מאוד מעניין לטעמי) הקליקו כאן:

 

 

 

דיון בוועדה לביקורת המדינה על דו"ח המבקר בעניין הכשלים בטיפול בניצולי השואה:


והפעם בשפת הסימנים. שירלי פינטו, מייסדת המרכז הישראלי ללימודי חירשות ופעילה חברתית לזכויות חירשים, שלחה אלינו מייל, ובו בקשה להנגיש את הדיון על ניצולי השואה לשפת הסימנים. היא כתבה שזכויותיהם של חרשים וליקויי שמיעה ניצולי שואה לא נידונות ולא נשמעות. והיא צודקת. הנגשה של דיונים לאנשים עם מוגבלויות לא צריכה להיות רק כשדנים בהם כאנשים עם מוגבלויות. הם אנשים שלמים, שיש להם זכות בסיסית להיות חשופים לדיוני הפרלמנט שלהם. מנכ"ל הכנסת נענה לבקשה, וליידי ישב טל פוסידן, מתרגם לשפת הסימנים. נפעל שזה יהיה סימן לבאות.

 

הוועדה תקים עוד וועדה. ולגופו של הדיון. בוועדה שמענו מפי מ"מ נציב שרות המדינה, אהוד פרוור, שהוא סמנכ"ל ממשל וחברה במשרד רה״מ, את המשפט המקברי הזה: שהוועדה שהוקמה במשרד ראה"מ לתכלול העבודה בין המשרדים, תייצר בעוד כחודש החלטת ממשלה, שאומרת – שימו לב לאבסורד – שיערך סקר בקרב ניצולי שואה, ושתקום (עוד) ועדה!
 

אמרתי לו שבלתי נסבל לשמוע מונחים של 'חשיבה, ועדות, הליכים, סקר' – כשממוצע הגיל של מי שהסיוע אינו מגיע אליהם הוא 85, והם פשוט מתים. הועדה שהוקמה במשרד ראה"מ תהיה וועדת פוסט מורטם, במלוא מובן המלה. מעכשיו אקיים דיון קבוע, בכל חודש, כדי לבדוק את קצב ההתקדמות של מיצוי הזכויות. הקליקו לצפיה בדיון.

רוצים לבוא לאחד מדיוני הוועדה? כתבו לנו למייל Shelly.bikoret@gmail.com שם מלא, תעודת זהות וטלפון. נארגן לכם אישור כניסה וכל מה שצריך. שימו לב, מספר המקומות מוגבל. הנה הלוז לשבוע הבא:

 


משמר העמק – ארוע לזכרו של חבר הכנסת לשעבר אמרי רון שנולד וחי את כל חייו בקיבוץ משמר העמק. באירוע השיקו את הביוגרפיה על אמרי – שיתופיסט – המאבק לחברה סולידרית, ספר משובח לכל מי שמאמין בדרך שלנו ובכלל. את סיפורו כתבה וערכה אחרי מותו – בתו לילך רון. אמרי היה אדם עם  כושר ביצוע יוצא דופן ומיומנויות כלכליות ביצועיות, משולבות ביכולת לרקום חזון ולהיות נאמן לאידיאולוגיה. ציוני, סוציאליסט, מלא הומור, שוחר שלום, איש אמת, בן אדם. אהבתי אותו, התייעצתי אתו לא מעט, הוא תמך בי ערכית ופוליטית, ואני מגעגעת אליו.
 

 

הזוג המלכותי שלנו נעמה לזימי ואבי מוטהדה חובקים בת, רונה. חגגנו יחד, בארוע קטן ומלא אהבה: 


 

 

אם אתם עוד לא בטוויטר, זה הזמן להכנס, לפתוח חשבון, ולעקוב אחרי. צריכה אתכם גם שם, ותוכלו להתעדכן יותר בזמן אמת מאשר בשאר המדיומים שאני מדווחת לכם מהם ישירות ובלי התווך של התקשורת (השאר זה עיתון סופשבוע הזה, האתר, פייסבוק, וערוץ היוטיוב). יש שם גם שטויות וגם דברים חשובים, הנה דגימה קטנה:


 


 

 

  

הבחירות מתקרבות, ואיתן גם הפריימריס לח"כים. אני זקוקה לכם. אל תשכחו שרק חצי שנה אחרי ההתפקדות אפשר להצביע! אז קדימה, התפקדו ופקדו אחרים, חזקו אותי, והיו חלק מהחלטות פוליטיות מאוד משמעותיות. אפשר להתפקד ולפקוד בכמה דרכים:
 

לקצת יותר מבוגרים מביניכם שלא אוהבים להתפקד באינטרנט, ורוצים פשוט למלא טופס ולשלוח אותו בפקס (או אפילו למלא, להכניס למעטפה, ולשלוח אלי לכנסת ישראל, ירושליים), או למי שרוצה להסתובב עם טפסים פיזיים ולפקוד, הקליקו כאן לכניסה לטופס, והדפיסו אותו. אחרי שתמלאו את הטופס, שלחו אותו אלינו ל - 02-6408613, ואנחנו נוודא שיקלט כמו שצריך.

 

עוד אפשרות: שלחו לנו מייל עם שם מלא וטלפון ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות, שלכם או של כאלה שאתם יודעים שרוצים להתפקד. הכתובת שלנו: hitpakdutshelly@gmail.com

וכמובן, באינטרנט, כאן ועכשיו. הקליקו כאן כדי להתפקד עכשיו.

 


תודה, שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי