שלי: "נחצה כאן גבול, זה קו פרשת מים. בנו של המנהיג של מדינת ישראל צורך בלי בושה שירותי זנות."

9 בינואר, 2018
האזינו:

שלי התראיינה ביומן הצהריים בהגשת אסתי פרז, בכאן ב', על הקלטות יאיר נתניהו.

להאזנה לראיון המלא:

אסתי: שלום לחברת הכנסת שלי יחימוביץ', המחנה הציוני.

 

שלי: שלום אסתי.

אסתי: איפה נתחיל את השיחה הזו? מאיזה נקודה? אולי את יודעת מה, אשתמש בניסיונך העיתונאי. היה צריך לשדר את השיחות האלה?

שלי: חד משמעית כן. חד משמעית. מדובר כאן בסיפור מצוין של גיא פלג והוא רלוונטי להמון דבריים לאומיים וציבוריים ששייכים לאזרחי מדינת ישראל. ואני חייבת להגיד לך אסתי, אני לא יודעת אם את יודעת אבל מעולם, גם בשנים שהייתי עיתונאית וגם בשנים שלי כפוליטיקאית, מעולם לא מתחתי ביקורת לא על שרה ולא על ילדי משפחת נתניהו. לא הסכמתי עקרונית. חשבתי שכל הביקורת צריכה להיות מופנה אך ורק למי שנבחר, ראש הממשלה.

אסתי: בוודאי שאני יודעת, אני עצמי שאלתי אותך לא פעם שאלות באשר לבני משפחתו של ראש הממשלה ותמיד סירבת לענות עליהם.

שלי: נכון אבל כאן נחצה גבול. זה קו פרשת מים. ואי אפשר לשתוק מול ההתנהלות הזאת שגם מקרינה ומעידה רבות על ראש הממשלה.

אסתי: מה החלק שהקפיץ אותך במיוחד? ויש כאן לא מעט חלקים מעוררי גועל. עניין הדיבור המגעיל כלפי נשים, מועדוני החשפניות, מתווה הגז, השכרות והכסף, מה?

שלי: כל מה שאמרת ועוד. ובעניין ההתנהגות הגסה הוולגרית, הדוחה, החפצת הנשים והדיבור הנורא עליהן, זה לא רק מילים מדובר על צריכת זנות. הרי יש חלקים שלמים, חלקם אפילו לא שודרו, אבל גם החלקים ששודרו שבהם פשוט מתוארות טרנסקציות כלכליות איך סוחרים בגופן של נשים ואני מזכירה לך שעל המדוכה עומד חוק להפללת לקוחות, וזה שיח שהוא מאוד ער בציבוריות הישראלית. זה חוק שיש עליו הסכמה, בקואליציה ובאופוזיציה וגם שרת המשפטים תומכת בו. והוא מתעכב כרגע משום מה, וזה נושא שהוא ממש במרכז הבמה הציבורית. וכאן אנחנו רואים את בנו של המנהיג של מדינת ישראל, צורך ללא בושה שירותי זנות, ואני אפילו לא רוצה לקרוא לזה שירותי זנות כי בעייני זה אונס, וזונות הן קורבן.

אסתי: ומתוך כך היה אפשר גם לשמוע התייחסות נוספת שלו, לחברה הקודמת שלו, שגם אותה נשמע שהוא היה מוכן למכור הייתי אומרת, לסדר לחברים שלו.

שלי: זה נורא. ועכשיו תוסיפי לזה את סוגיית הגז, שהיא מאוד דרמטית, כי תחשבי השיחה הזו מתנהלת בין בנו של השליט ובין בנו של טייקון הגז שיש לו חלקים נרחבים בהסכם תמר...

אסתי: הבן של נתניהו לבין בנו של מימון 'אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר ואתה בוכה לי על 400 שקל יא בן זונה?' ציטוט.

שלי: המספר נשמע מופרך אבל יכול להיות שהוא התכוון ל20 מיליארד שקלים שזה גם סכום לא פעוט בלשון המעטה. וזה סכום שאפשר להבין את ההרכב שלו, באמת מתווה הגז, באופן אמתי, שלשל מיליארדים רבים מספור לידיהם של טייקוני הגז ובמיוחד למי שהיה שותף כל כך משמעותי במאגר תמר שקיבל את המתנה חינם כי הרי את תמר כבר לא היה צריך לפתח.

אסתי: אבל חברת הכנסת יחימוביץ', צריך לחפש שחיתות במתווה הגז בשיחה כזו, שיחה של שני צעירים פוחזים שתויים, אחד מהם מתרברב... כאן, זה האקדח המעשן?

שלי: אסתי זה שני דברים. מה זה צעירים פוחזים, שתויים? מדובר באנשים מבוגרים שכל אחד מהם הוא בנו של שחקן מרכזי במדינת ישראל. זה קשר שלא ידענו עליו. הרי השר כחלון פסל עצמו מלעסוק במתווה הגז בגלל קשרו עם מימון, לא חשוב שערב הבחירות הוא הבטיח שזה לא יפריע לו לעסוק במתווה הגז, אבל עליו לפחות ידענו. אנחנו לא ידענו שהבן של ראש הממשלה שנלחם על מתווה הגז כמו שמעיד בנו יאיר, נלחם בכל הכוח על מתווה הגז, ובנו אחד הטייקונים שנהנה את ההנאה הכספית הגדולה ביותר, הם חברים צמודים! את ידעת את זה? אני לא ידעתי את זה.

אסתי: רגע גם נתניהו לא ידע את זה, גם ראש הממשלה אמר שהוא לא ידע את זה, לא רק אנחנו.

שלי: אני לא מאמינה. איפה בדיוק השניים האלה הכירו? בסיירת מטכ"ל? הם למדו יחד בבית הספר? ברור שאלה הקשרים הכי בוטים בין עליתת כסף לאליטת שלטון. וגם את רואה כאן את הדפוס, אבא שלי סידר לכם הקלות רגולטוריות מרחיקות לכת שיהפכו אתכם לאנשים עשירים, ובתמורה אתם תסדרו לי את 400 השקלים האלה, מה זה כבר בשבילך 400 שקל אחרי שאבא שלי סידר לכם 20 מיליארד. וכן תזכרי הדבר הזה קורה ערב מתווה הגז, החבורה הזו מפגינה בקיאות רבה, הם מדברים על שישנסקי שהיה משהו לא טוב שאבא שלו עשה, 'שישנסקי זה גיהנום'. הם בקיאים לגמרי והבן של מימון עוד אומר לו שזה לא סגור ויאיר מרגיע אותו, זה סגור כבר קיבלתם את ה20 מיליארד.

אסתי: כל זה קורה במהלך המהומה הגדולה שהייתה כאן בעניין מתווה הגז, הביקורת והמחלוקות.

שלי: כן ואנחנו מנהלים מאבק! היינו די מעטים, בממשלה היה רק אדם אחד שדיבר על זה, וזה יור המפלגה שלי אבי גבאי, שאמר שזה לא הגיוני, משהו חייב להיות פה מושחת. זה לא הגיוני שממשלה שדוגלת בשוק חופשי, משריינת מחיר של כמעט 6 דולר ליחידת אנרגיה...

אסתי: צריך לזכור שבסוף מדובר בבנים של, ולא באנשים עצמם, הרי לא תפסו את נתניהו ואת מימון ההורים, האבות מדברים בשיחה הזו אלא שני אנשים שהם הבנים של. הם לא קובעים שום דבר.

שלי: את צודקת ב100%. ועדיין מדובר באנשים מאוד רלוונטים בציבור הישראלי, יאיר נתניהו לא נחבא אל הכלים. הוא לא אדם פרטי כמו הבן שלי למשל, שהוא בן 27 ואת לא יודעת כלום, אולי את יודעת מעט כי עבדנו פעם ביחד וראית אותו כילד קטן. יאיר בחר להיות דמות ציבורית, ואנחנו רואים כאן דברים שמקרינים על ראש הממשלה ועל התנהלותו.

אסתי: אנחנו יודעים שיאיר מאוד עוזר מאחורי הקלעים בלא מעט דברים.

שלי: נכון. עכשיו כל הסצנה המבחילה והדוחה הזו, והלא חינוכית, מתרחשת בתוך רכב שממומן בכספי ציבור.

אסתי: ביום שישי בערב אני מזכירה.

שלי: עם נהג, ועם מאבטח! שהציבור משלם את משכורתם.

אסתי: עובדי מדינה שזה מה שהם עושים ביו שישי בערב, כשהם מאבטחים את בנו של ראש הממשלה.

שלי: בליל שבת, והקלטת הזאת נחשפת בזמן הצבעה על חוק המרכולים כן?

אסתי: בחוק המרכולים שעבר לפנות בוקר, הכניסו את מועדוני החשפנות?

שלי: זהו זה מאוד מעניין. תהינו מאחורי המליאה, אמרנו לח"כים החרדיים, בואו נעביר חוק לסגירת מועדוני חשפנות בליל שבת.

אסתי: בכל ימות השבוע זה היה יכול להיות עוד יותר טוב.

שלי: בכל ימות השבוע, ואני אומרת לך זה יצר איזה שהוא שיח במליאה, והופתעתי לטובה לשמוע שיש די קונצנזוס בדבר הזה גם במפלגות הדתיות גם בליכוד, במרץ וכמובן אצלנו. ויכול להיות שזאת המשימה הבאה שהוטלה עלינו בלילה הזה.

אסתי: אחרי כל הביקורות שאני שומעת, לא רק מהאופוזיציה, אומר יאיר נתניהו 'הדברים לא מייצגים אותי, הייתי שתוי, וזה לא ההערכים שחונכתי עליהם' ואומרת משפחת נתניהו 'מחפשים את הילדים שלנו', בסוף אחרי הכל אם האופוזיציה רוצה להחליף את ראש הממשלה בגלל א' ב' וג' זה לא יהיה בגלל ההתנהגות של בנו, נלוזה ככל שתהיה.

שלי: אני לא חושבת שהסיפור הזה היה צריך להתפרסם כדי לחזק או להחליש את ראש הממשלה. קודם כל מבחינה עיתונאית היה ראוי שיפורסם. שנית ראוי שהציבור ייחשף לכל המשמעויות של הסיפור הזה. אני הייתי בקואליציית אולמרט והייתי מאוד קשה, חמורה ונוקבת כלפי אולמרט שהיה ראש הממשלה. התנהלות כזאת, מעשים כאלה קולקלים, ששופכים אור על התנהלות ראש הממשלה צריכים להיחשף, יש בהם עניין עיתונאי, יש בהם עניין ציבורי. ונגיד שהדבר הזה היה עוזר לראש הממשלה, את חושבת שהייתי אומרת לך שלא צריך לפרסם את זה?

אסתי: אני שואלת את עצמי את מה לא מפרסמים? כי אמרו אתמול שיש עוד פרקים שיפורסמו או שלא יפורסמו, נשאלת השאלה מה יש לערוץ 2 שנפל בחדר העריכה?

שלי: אני מניחה שפרטים גרפים ומכוערים במיוחד שאול עליהם באמת אין צורך שהציבור יידע וייחשף אליהם. ועוד דבר אחד על כל הסיפור של 'ככה מדברים אנשים צעירים?' לא. אנשים צעירים לא דברים ככה. רוב האנשים הצעירים לא מנבלים את פיהם ומתנהגים בצורה כל כך רקובה, סליחה על הביטוי. הרבה אנשים צעירים הם אנשים מנומסים ומחונכים, וטובים וישרים וגם אם הם חומדים להם לצאן וגם אם הם שותים קצת שזה לגיטימי לגמרי לא יוצאת להם תשפוכת כזאת מהפה. זה לא שאם נשים מיקרופון ליד כל הבחורים הצעירים בעולם נשמע דברים כאלה.

אסתי: חברת הכנסת יחימוביץ' תודה רבה לך.

שלי: תודה רבה, שלום שלום."