הגברים בוכים בלילה, לא נשמע קולם

18 בינואר, 2018

תם המשבר המופקר עם ירדן, ואם התנצלנו – טוב שכך.
תרמית הקיצוץ הרוחבי.
הגברים בוכים בלילה, לא נשמע קולם - סיפורם של הנערים השותקים שנפלו קורבן להטרדות ואונס של המנצח והמורה הנערץ מנחם נבנהויז.
פרופיילינג במסווה של מלחמה בטרור. בשקט יחסי עברה הצעת החוק המכונה "חוק המישוש" היזהרו, בעלי "החזות מזרחית".
תני לי צ'ופרים – ואני אדחף למטופלים את התרופה שלך - מה עושות התועמלניות הרפואיות בחדרי הרופאים וקשרי הלובינג, הממון והשוחד של חברות התרופות עם רופאים.
יותר מחצי מליון קוראים לפוסט אחד בפייסבוק, אבל בואו גם לטוויטר.

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

הפעם, שותפי המצויינים לדרך, לפני הכל, מבקשת את עזרתכם, התגייסותכם ותמיכתכם.

 

השבוע לפני שלוש שנים בדיוק, בפריימריס לבחירתה של רשימת חברי הכנסת – בחרתם בי למקום הראשון ברשימת הח"כים, והענקתם לי 83% תמיכה, שזה המון. זה היה מאוד מפתיע ומרגש. ואם להיות ממש גלויה, זה היה גם סוג של העצמה ומזור לנפש, אחרי ששנה וחצי קודם לכן – הפסדתי בפריימריס לראשות המפלגה (ממש במקרה השבוע גם מוגשים כתבי אישום נגד מי שניהלו נגדי אז קמפיין שלילי מכוער ונטול מעצורים בכספים לא חוקיים).

 

וכמובן, הבחירה שלכם בי למקום הראשון העניקה לי כוח ציבורי ופוליטי להמשיך לממש את תפיסת עולמנו הערכית. האמת שהייתי שוכחת את זה (לא כתובה לי ביומן תזכורת ליום הפריימריס), אלמלא ניגש אלי (וגם צייץ את זה בטוויטר) ח"כ יהודה גליק, ואמר לי שפייסבוק הקפיץ לו את הפוסט הזה:

 

 

עניתי לו כך:

 

 

 

הזמן טס, ובדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה, קרב היום שבו שוב אעמוד לבחירתכם בפריימריס. אתם ורק אתם תבחרו איזה ח"כים אתם רוצים לראות ברשימה ואיזה לא, מי יהיה ראוי לא רק לסימון שמו אלא להתגייסות שלכם, וגם – את מי אינכם רוצים לראות יותר ברשימה.

 

תמונה מקמפיין ינואר 2015

 

 

כל הכוח הפוליטי הזה (ועוד) להשפיע, הוא בידיכם – אם אתם פקודים למפלגת העבודה. אני יודעת שיש ביניכם כאלה שעוד לא החליטו סופית מה יצביעו, ולכם אני אומרת – תתפקדו גם אתם, בכל מקרה – בשבילי, וכדי לחזק אותי. דמי החבר הם בסך הכל 75 שקלים בשנה, גמלאים וצעירים – 55 ₪.

 

גם אם התפקדתם – חשוב שתבדקו אם ההתפקדות שלכם תקפה, כי יש מצב שמסיבות שונות נפלתם מהרשימה בראשית השנה. בודקים כאן: בדיקת התפקדות או כתבו לנו למייל hitpakdutshelly@gmail.com ואנחנו נבדוק בשבילכם.

אם לא התפקדתם – זה הזמן לעשות זאת. אל תשכחו שרק חצי שנה אחרי ההתפקדות אפשר להצביע!
הכי פשוט דרך האתר שלי – עכשיו – כאן: שלי מפקד

 

אם לא בא לכם למלא לבד את הטפסים - שלחו לנו מייל עם שם מלא וטלפון ואנחנו נחזור אליכם ונסייע לכם בהתפקדות. כתבו לנו גם שמות וטלפונים של אנשים שאתם חושבים שירצו להתפקד: הכתובת שלנו:

hitpakdutshelly@gmail.com

 

למי שאוהב את הדרך הישנה והטובה של התפקדות בטופס - או למי שרוצה להסתובב עם טפסים פיזיים ולפקודהקליקו כאן לכניסה לטופס, והדפיסו אותו. אחרי שתמלאו את הטופס, שלחו אותו אלינו בפקס ל - 02-6408613, (או סרוק/מצולם במיל) ואנחנו נוודא שיקלט כמו שצריך. אפשר גם למלא, להכניס למעטפה, ולשלוח אלי לכנסת ישראל, ירושליים.

 

והכי חשוב – דברו על זה עם חברים ומשפחה ופקדו אותם על המקום. כתבו לנו במיל אם אתם צריכים הסברים. תודה ובהצלחה!

 

 

 

תם, כנראה, המשבר עם ירדן, שהתלקח בטפשות ובהפקרות לפני חצי שנה. ירדן טוענת שישראל התנצלה, ואתם יודעים מה? היה לנו על מה להתנצל. לא נותר לי אלא לשים כאן מחדש את הפוסט שהעליתי אז, על התנהגותו המופקרת של נתניהו בליבוי המשבר:

 

 

 

מוזמנים לצפות ב"פגוש את העיתונות" עם עמית סגל (חדשות 2 בערוצים 12 ו- 13) ראיון נרחב אתי ועם השר צחי הנגבי, יחד עם הפרשן ירון דקל, על: קלטת יאיר נתניהו, הסקרים, חוק המרכולים וכל יתר החוקים לריצוי הקואליציה, תחקיר "עובדה" על יעקב פרי, ועוד:

 

 

 

פרופיילינג במסווה של מלחמה בטרור. בשקט יחסי עברה הצעת החוק המכונה "חוק המישוש" – ומאפשרת למשטרה לבצע חיפוש גופני בכל מי שימצאו לנכון בעת פיגוע. כן, אני יודעת שהמלה טרור גורמת לכולנו סוג של חרדת קודש, ובצדק רב. אבל א. למשטרה יש סמכויות נרחבות גם היום לעצור כל מי שתמצא לנכון, ו – ב. וזה העיקר – בגופם של מי בדיוק יערכו חיפוש? נחשו? בגופם של אנשים שעונים במראם על הביטוי האומלל "בעלי חזות מזרחית". בנאום בכנסת שבו אני מנמקת התנגדות, אני מרפרפת על חברי הכנסת במליאה ומיינת אותם לאלה שהיו נעצרים ולאלה שלא. צפו בנאום שלי במליאה:

 

 

 

הגברים בוכים בלילה, לא נשמע קולם. על סיפורה של מפלצת, ועל שביל היסורים של המוני הנערים, קורבנותיו של מנחם נבנהויז מנצח בעל שם, מוסיקאי, ומורה אהוב ונערץ למוסיקה. זה קרה בבית הספר תלמה ילין שנבנהויז לימד בו, ובכל מקום אחר שבו דרכה רגלו של הטורף הזה.

 

אסף הראל, במונולוג שלו, דילג השבוע על היכולות הסאטיריות הבלתי נתנות לערעור שלו, נכנס לזכרון שלו עצמו, שחלקים ממנו מחק עם השנים, על מה שקרה לו כשלקח שיעורים פרטיים בנגינה אצל אותו נבנהויז, כשהיה בתיכון, הולך אל חבריו, התלמידים שבגרו, מאחד לשני, וגילה שהאדם הנערץ על הכל - הוא מפלצת מניפולטיבית שתעתעה בנפשם של נערים בתקופה הכי מבולבלת ורגישה בחייהם. אתמול, אחרי שהמונולוג של הראל פורסם בהארץ, נבנהויז התפטר משני מוסדות חינוך שלימד בהם, והתלונות, מהטרדות ועד אונס – זורמות.

 

לנשים קורבנות תקיפה מינית קשה מאוד להתלונן. זו דרך יסורים איומה. אבל לגברים, אני מעזה לומר, וגם יודעת מנסיוני - קשה אפילו קצת יותר. לנשים, למרבה הכאב, כבר יודעות שהן לא לבד ושיש נפגעות רבות כמותן. גברים חושבים לעיתים קרובות שזה קרה רק להם. ושהם אשמים. והבושה, על לא עוול בכפם, גדולה. אז גברים, גם אתם לא לבד. חייגו 1203, ותגיעו למרכז הסיוע הקרוב אליכם. מי שפגע בכם ראוי שיענש, לכם מגיע צדק, ולמי שעוד לא נפגע – מגיע שיהיה מוגן מפני המפלצות שפגעו בכם. לפוסט המלא הקליקו:

 

 

 

תרמית התקציב והקיצוץ הרוחבי. דיוני התקציב הולכים לתפוס חלק גדול מסדר היום שלנו. כבר אני יכולה לומר לכם, שאישור קיצוץ רוחבי של כחמישה מליארד שקלים, בצמוד לאישור תקציב שמתפארים בו אחרי ישיבת ממשלה חפוזה והיסטרית, הוא פשוט תרמית.

 

זה לא סתם להעביר מכיס לכיס בשביל יחסי ציבור. זה הרבה יותר גרוע ומזיק. כי כל ההתפארויות בנטו כחלון פה ונטו כחלון שם – הן חד פעמיות לצרכי קמפיין. לעומת זאת, הקיצוץ הרוחבי שעושים כדי לממן את הרפתקאות כחלון ויתר השותפות הקואליציוניות שתובעות את הגזרים שלהן - הוא פוגעני לנצח. למה? כי הוא בבסיס התקציב. והוא יחזור על עצמו שוב ושוב, ויפגע שוב ושוב בתקציבי החינוך, הבריאות, הרווחה, בטחון הפנים – וכל מה שמרכיב את חיינו.

 

 

 

על חוק המרכולים ועל השבת, וגם על הבישולים שלי לקראת השבת, בראיון רגוע אצל חברי ח"כ לשעבר יגאל גואטה, שהיום מגיש תוכנית קבועה בכל יום ששי בכאן ב.

 

 

דווחים מהעבודה בוועדה לענייני ביקורת המדינה:

 

תני לי צ'ופרים – ואני אדחף למטופלים את התרופה שלך. לפעמים צריך שמישהו יאמר שהמלך עירום, כדי שתופעה שאנחנו יודעים במעומעם שהיא קיימת, תתברר כמושחתת ומסוכנת ושיטתית משחשבנו. השבוע כינסתי בדחיפות דיון בוועדה לביקורת המדינה אחרי תחקיר "המקור" בערוץ 10, שחשף עדויות קשות על סחר מכר בין רופאים לחברות תרופות, וחלוקת מתנות ושוחד לצוותים בבתי החולים באמצעות "תועמלניות רפואיות". גם העיתונאי רביב דרוקר, שפרסם את התחקיר, השתתף בישיבה.

 

מה לא עלה שם? טובות הנאה, פרסים ושוחד של ממש שמחלקות חברות התרופות לרופאים כדי שיקדמו תרופות השייכות לחברות מסוימות, והכל על חשבון החולים. קשר סימביוטי החברות ובין רופאים - כשהגורם המקשר הוא התועמלניות הרפואיות, שנמצאות בתדירות הזויה בחדרי הרופאים, מקבלות מאחיות מידע רפואי על חולים, דולות נתוני צריכה ורישום של תרופות מרוקחים.

 

אם רופא משנה רישום של תרופה בתמורה לכינוס מפואר בחו"ל או האכלה שיטתית במסעדות פאר - מדובר במעילה באמון המטופלים וגם בעבירה פלילית.

לשבחו של משרד הבריאות יאמר שמנכ"ל המשרד, משה ברסימנטוב, שהשתתף בדיון, לקח את ממצאי התחקיר מאוד ברצינות ובלי להתחמק, וכמובן שנעקוב אחרי התיקון והנקיון שחייבים להיעשות. לצפיה בדיון הקליקו על הציוץ (בתמונה מנכ"ל משרד הבריאות משה ברסימנטוב והעיתונאי רביב דרוקר):

 

 

רעידת אדמה חזקה תהיה כאן בוודאות. היא מתרחשת, סטטיסטית, פעם בשמונים שנה. עשרות אלפי בניינים יקרסו, אלפים ישלמו בחייהם. כך אמרו כל הגורמים הרבים שכינסתי כדי לדון בסידרה של דוח"ות מבקר המדינה המעידים על היעדר מוכנות כמעט מוחלט לרעידת אדמה, כמו גם לפגיעת טילים ורקטות שנזקם די דומה. וכה אמר בדיון אלוף פיקוד העורף, תמיר ידעי: "הפרדה בין מי שמכין את ההתמודדות עם ‏רעידות אדמה ומי שיפעיל את הכוח בשעת חירום תיצור כאוס מוחלט. אי אפשר שאחד ירוץ והשני יהיה בכושר. אני חוזר ומזהיר ולא מקבל מענה". לקריאת עוד פרטים הדיון הקליקו כאן ולצפיה כאן:

 

 

קריסתן של המעבדות הרפואיות במערכת הבריאות והפגיעה בבריאות הציבור: עובדי מעבדה ביו-כימאים ומיקרוביולוגים עם תואר שני ושלישי מרוויחים שכר מעליב של 27 ₪ לשעה; המעבדות הרפואיות על סף קריסה, ותנאי ההעסקה המחפירים של עובדי המעבדות פוגעים באופן חמור וישיר בבריאות הציבור. לקריאה של מה היה בדיון שקיימתי על כך בוועדה לביקורת המדינה הקליקו כאן, ולצפיה בדיון הקליקו על התמונה של אסתר אדמון, יו"ר הסתדרות המיקרוביולוגים הביוכימאים ועובדי המעבדות, ושל המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו וסגנית הממונה על השכר באוצר חמוטל בן דור

 

 

 

שמחה לראות אתכם מגיעים לדיונים שמעניינים אתכם, אולי תתעניינו גם בזה, ואתם מוזמנים:

 

 

רוצים לבוא? כתבו לנו למייל Shelly.bikoret@gmail.com שם מלא, תעודת זהות וטלפון. נארגן לכם אישור כניסה וכל מה שצריך. שימו לב, מספר המקומות מוגבל.

 

 

פייסבוק וטוויטר. יותר מחצי מליון איש ( 538,000) קראו את הפוסט שלי על קלטת יאיר נתניהו. 2,800 איש כתבו תגובות, כמעט 20,000 עשו לו לייק:

 

 

אכן, אין ספק שפייסבוק הוא כלי פוליטי וציבורי רב עצמה להעברת מסרים ישירים, אבל גם טוויטר הופך להיות יותר ויותר כזה, בעיקר בעולם, וגם בו יש לי כבר 204,459 עוקבים. אז שאתם לא תצטרפו אליהם? פתחו חשבון בטוויטר עכשיו

והנה עוד כמה מציוצי השבוע:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חזרתי הרגע מיום עיון מרשים ביותר של הסיעה האופוזיציונית החריפה והלוחמת שלנו בהסתדרות, הבית החברתי, בהנהגתו של יו"ר הסיעה חנוך לבנה. חוץ ממני דברו פרופ' דני גוטווין, עו"ד נעמי לנדאו, וגיא רולניק, והיו גם קבוצות דיון שקיבלו החלטות על היעדים והמאבקים שבדרך, ועל איך מקיימים אופוזיציה יעילה בגוף שנדהם מעצם העובדה שיש אופוזיציה שאי אפשר לקנות אותה בכמה ג'ובים. היו תכנים מעמיקים, וסקרנות, ורוח לחימה. לא היו: סעודות פאר, לינה במלון יוקרה, הופעת זמר אורח.

 

 

 

השבוע נפרדנו בשמחה בשבילו אבל בצער בשבילנו, מתומר מאירי, שנגנב ממר"צ וריכז בכישרון רב את ועדת הביקורת. הנה מה שכתבתי עליו:

 

והנה מה שהוא כתב עלי ועל זהבה גלאון:

 

 

וגם תמונות מהפרידה בחדר שלנו:

(משמאל לימין: רון גילרן שלנו, ח"כ עיסאווי פריג' ממר"צ, אסף גולדפרב העוזר הפרלמנטרי של מיקי רוזנטל, חנה פריידין מנהלת ועדת ביקורת המדינה, עידו אורי ממכינת חברותא של מכון הרטמן מתנדב בלשכה, אדם רינגל גם הוא של מיקי רוזנטל, אוריה גולן שלנו, טלי טסלר העוזרת של תמר זנדברג, תומר מאירי, שגית אפיק היועצת המשפטית של ועדת הכספים, שי הבט העוזר של מיכל רוזין,  ח"כ מיכל רוזין ממר"צ, וח"כ מוסי רז ממר"צ)

 

 

(משמאל לימין: ח"כ מיכל רוזין, ח"כ מוסי רז, לינור דויטש מלובי 99, אני, שני גרנות שלנו, קסם רוזנבלט העוזרת הפרלמנטרית של ח"כ אילן גילאון, רון גילרן שלנו, שגית אפיק, רונית חייקין יעקובי מזכירת הסיעה של מר"צ)

 

 

סיימתם לקרוא? חזרו שוב לתחילת עיתון סופשבוע, התפקדו ופקדו.

 

תודה!

 

 

שבת שלום,

 

שלכם,

 

שלי