שלי: "ראש הממשלה שאומר תמות נפשי עם פלישתים, אני אעשה הכל כדי להציל את עורי ולעזאזל המדינה, אנחנו ממש הולכים על חבל דק"

15 בפברואר, 2018
האזינו:

שלי התראיינה בתכנית של רינו צרור בגלי צה"ל על פרסום המלצות המשטרה בחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

להאזנה לראיון המלא:

רינו: שלום לחברת הכנסת שלי יחימוביץ, צהריים טובים.

 

שלי: שלום רינו צהריים טובים.

רינו: יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, המחנה הציוני. את חושבת שנכון שראש הממשלה יגיד, אני חייב ללכת עכשיו?

שלי: אני אגיד לך יותר מזה, קודם כל שהתשובה היא כן באופן חד משמעי, אבל אני רוצה להתייחס לנאום ההזוי שנשא ראש הממשלה בפני השלטון המקומי, לפני שעה וחצי, וזאת הדוגמה החיה למדוע הוא אינו יכול להמשיך ולכהן, הוא מבקר ביקרות קשה וקטלנית את המלצות המשטרה, מלא חורים כמו גבינה שווייצרית, קיצוני וכו'. עכשיו, את הדברים האלה צריך לשמוע כפי ששומעים את דבריו של כל חשוד זוטר בגניבה, בשוד, בעבירות מן השורה, שנעשות חדשות לבקרים לצערנו הרב, כשהוא בא בטענות למשטרה למה היא החליטה להגיש נגדו כתב אישום. אני לא חושבת שיש איזה שהוא עבריין במדינה שהמשטרה מחליטה להגיש נגדו כתב אישום והוא אומר כל הכבוד למשטרת ישראל. ברור שיש לו ביקורת! אבל תראה כמה זה קטלני והרסני, כשמי שמותח את הביקורת הזאת, כשהחשוד, שמי שנמצא מולו תשתית ראייתית רחבה ביותר להגשת כתב אישום בסעיפים חמורים של שוחד, זאת אווירה משחיתה ומזהמת את המדינה כולה כשמדובר בראש ממשלה. כשעומד אותו אדם שהמשטרה החליטה להעמיד אותו לדין ורומס את המשטרה המשמעות של זה היא הפקרות, זה אומר שהמשטרה היא מרמס לרגליו של כל אדם, מה הוא אומר עכשיו על כל מי שנעצר?

רינו: אבל את יודעת, את מדברת על ראש הממשלה ועל התנהגותו של ראש הממשלה אבל הוא מוקף בעשרות פוליטיקאים ושרים וחברי כנסת ומנכלים וכו', ואת רואה שכל החבורה הזו מקימה חומת הגנה סביבו, היא לא פועלת כפי שאת חושבת שנכון לפעול אלא ההיפך הגמור, אז או שהפוליטיקה שלנו יודעת מה היא עושה או שאנחנו בצרות הרבה יותר חמורות ממה שחשבנו.

שלי: קודם כל אנחנו בצרות גדולות מאוד ומה שמתרחש עכשיו זאת טלטלה אדירה שיש כמובן הרבה אינטרסנטים שרוצים למזער את המשמעות שלה ומדינת ישראל כולה עוברת טלטלה עזה ביותר וכולנו יחד עם ראש הממשלה שאומר תמות נפשי עם פלישתים אני אעשה הכל כדי להציל את עורי ולעזאזל המדינה, אנחנו ממש הולכים על חבל דק.

רינו: את חושבת שזה המוטו היום של נתניהו? תמות נפשי עם פלישתים?

שלי: באופן חד משמעי מצדו למחוק את המשטרה את בתי המשפט את הפרקליטות ואת היועמ"ש ובלבד שהוא ינצל. אני בקדנציה הראשונה שלי כחברת כנסת הייתי חברה בקואליציה בממשלת אולמרט ואני חייבת להגיד לך ואני באמת מנסה להיות הגונה ולהשוות בין שני המקרים. אז זה היה מאוד מאוד דומה. כולם חשבו באותם רגעים של חקירה עוד לפני ההמלצות שהוא ישרוד לנצח. יש לאנשים מן טבע כזה. תחשוב שהוא ראש ממשלה וצריך להשתחוות אליו. ראיתי ראשי ועדות וראיתי שרים ואיתי חברי כנסת שהתחנפו אליו, וגוננו עליו, ותידרכו לטובתו וחילו את פניו, ובאמת לרגע היה נדמה שמה שהיה הוא שיהיה והם לא הבינו מה שלא מבינים עכשיו כל אלה שמכסת"חים אותו ורושמים לעצמם נקודה שחורה בעברם לנצח. שהדבר הזה הולך להתפרק שמצופה מהם כשליחי ציבור לדרוש שאנחנו נהייה מדינה הגיונית שבה ראש הממשלה לא נחקר השכם והערב.

רינו: אבל את לא נמצאת שם. אנחנו עברנו היום את כל חברי הכנסת שתי וערב. אנחנו לא נמצאים שם.

שלי: כן אבל כיוון שכבר היית שם וגם אז הייתי לבד אני חושבת שהייתי חברת הקואליציה היחידה, מהאופוזיציה כולם היו להם דברים נורא ומוסריים להגיד, נתניהו אותו נתניהו שעכשיו הוא עומד ומסביר שהמשטרה לא מבינה מה היא עושה, ושהיא מוטה נגדו, או חותרת נגדו. הוא יהיה ראש אחר כי היינו מדברים על זה כל יום. היינו מדברים על כמה זה בלתי אפשרי. הוא אמר את זה והתראיין וחזר ואמר, כל מה שצריך זה לצטט אותו: 'ראש ממשלה לא יכול להיות נתון בחקירות עד צווארו כי אז טובתו האישית והפוליטית עומדת נגד טובת המדינה' כך אמר נתניהו. מה השתנה? מה השתנה? המציאות. הוא צדק אז והוא צודק גם היום, אותם כללים שהוא החיל בחומרה רבה על אולמרט הוא חייב להחיל על עצמו אנחנו לא יכולים לתפקד עם ראש ממשלה מושחת זה דבר שהוא בלתי סביר.

רינו: יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, חברת הכנסת שלי יחימוביץ' תודה רבה על הדברים האלה, צהריים טובים.

שלי: תודה רבה רינו שלום שלום.