הפוליטיקה ככנופיית פשע, ואוי לשטינקרים

16 בפברואר, 2018

אתם צודקים כשאתם חשים תעוב כלפי ראש ממשלה מושחת. אלה אחרים שהתבלבלו.
הקרב: רפובליקת בננות עם שלטון מלוכני, כשהמלך יכול לבזוז באין מפריע – או מדינה דמוקרטית נורמלית.
שתיקת הכבשים של שותפיו שתיזכר להם לדראון עולם.
מכירים חשוד בפלילים שנתפס בידי המשטרה ואומר שהשוטר צודק? לא. אז דין אחד לכולם.
כיף לנצל את הכוח של הוועדה לביקורת המדינה – הישגים מרגשים השבוע לניצולי השואה ולשארית יהודי אתיופיה.
כך הוצאנו את צה"ל מלבנון – המאבק הפמיניסטי של ארבע אמהות, של כרמלה מנשה ושלי – שהציל חיים רבים.
מה עושים כשבזמן ההמלצות מתרחשת דרמה אחרת: גמר הכוכב הבא לארוויזיון.
ותהיו טספה ארגווי, תתפקדו בשבילי.

 

 

 

שלום לכם חברות וחברים,

 

 

לא להתבלבל. תזכרו. העובדה שיש כאן מכונה משומנת ואדירת כוח, שמנסה לחסל את כל מי שמבקש לעשות את עבודתו, לרבות את זרוע הביצוע של שלטון החוק – המשטרה - לא צריכה חס וחלילה לבלבל אתכם. אתם צודקים כשאתם חשים תעוב כלפי ראש ממשלה מושחת, אתם צודקים כשאתם מודאגים וחרדים לגורלה של המדינה.

 

יש לנו כאן קרב על צלמה ודמותה של מדינת ישראל. האם נהיה רפובליקת בננות עם שלטון מלוכני, שבו המלך הוא מעל לחוק והוא יכול לבזוז כאוות נפשו ובאין מפריע – או מדינה דמוקרטית נורמלית. וכן, מדובר בקרב שחובה עלינו לנהל, שהוא אפילו חשוב יותר מהמאבק הפוליטי: האם נחזור לימי הביניים – או נישא פנינו תמיד אל הקדמה, הנאורות והצדק. זו היתה התגובה שלי מיד כשהתפרסמו המלצות המשטרה:

 

 

לך. לך הביתה. תורי לדבר במליאה בדיון על תקציב המדינה הגיע, במקרה, בדיוק כשהתפרסמו ההמלצות. כמובן שהתייחסתי רק להמלצות. ולא רק כי מדובר ברעידת אדמה ממש, אלא כי התקציב הוא בכלל תקציב 2019, ועצם הנחתו מקוממת, מיותרת, שערורייתית, וסיבותיה פוליטיות והישרדותיות בלבד, כמו כל דבר שהממשלה הזאת עושה. "קרה דבר. קרה דבר חמור, קשה, נורא, והוא מאפיל על כולנו. ביבי לך הביתה":

 

 

וכאן ברצף הראיונות לכלי התקשורת השונים, במשדרים המיוחדים, וגם לציוצים רלוונטיים, מיד אחרי פרסום ההמלצות, וגם בהמשך:

 

בערוץ 10 אצל טלי מורנו, עם רביב דרוקר ואיילה חסון באולפן, מראיין עקיבא נוביק: "כל רגע שהוא מכהן בתפקידו תוך שהוא משתלח, רודף, ומסית נגד מוסדות שלטון החוק, מרקיב את המדינה, מזיק לה. ראשי מפלגות הקואליציה, בנט, כחלון איפה הם? מדוע הם מאפשרים לזה לקרות? עומד אדם כשנמצא נגדו תשתית ראייתית חמורה ביותר ודבק בו כתם קשה ביותר, זחוח, אל מול המצלמות כמו איזה טיראן יהיר, שבטוח שהכל סובב סביבו, ואין מדינה, ומודיע שהוא ימשיך לכהן בתפקידו. זה מחזה עוועים. יכול להיות שעוד לא נפל להם האסימון. כל מי שמשתף פעולה עם זה, משתף פעולה עם השחתה של המדינה לא פחות." הקליקו לצפיה:

 

 

ב"רשת", עם אודי סגל: "אחרי עבודה מאוד מאומצת, תחת איומים קשים והפחדות. המשטרה מציגה תשתית ראייתית לעברות חמורות ביותר של שוחד. ראש הממשלה המנוח יצחק רבין, על חשד בעבירה פעוטה של אשתו, קם והתפטר..." הקליקו לצפיה:

 

 

בוואלהNEWS עם יעקב איילון, הקליקו לצפיה:

 

 

ב"לילה טוב ישראל" עם דפנה ליאל בערוץ 13, הקליקו לצפיה:

 

 

בבוקר שלמחרת, אצל אברי גלעד ומיה זיו וולף עם הפרשן ירון דקל והמשפטנית פרופ' סוזי נבות ב"העולם הבוקר": "מלשן, מה זה אומר? שכל המערכת הפוליטית היא חבורת פושעים שצריכה לחפות אחד על השני כשמתנהלת חקירה נגד אחד מאיתנו? איזו תפיסת עולם משובשת זאת? אז גם אם יש כאלה שנמצאים עמוק בתוך תפיסת העולם המשובשת הזאת, זה לא אומר שאני - או אנחנו כולנו - צריכים להשלים עם זה כגזירת גורל. אנחנו בעיצומו של משבר עצום." הקליקו לצפיה:

 

 

 

 

אריה גולן, ב"הבוקר הזה" בכאן ב', שאל אותי: "גם עברו הקרבי של ראש הממשלה, קצין בסיירת מטכ"ל, מי שהשתתף במצבע סבנה, גם זה לא עומד לו? הוא הזכיר את זה אתמול בדבריו." עניתי: "את זה מעלים בשלב הטיעונים לעונש, אחרי הכרעת הדין ולפני גזר הדין. מה זה אומר, שכל אדם ששירת במדינת ישראל ביחידה קרבית ויש רבים רבים כאלה, שתרמו רבות למדינה, ויצאו פחות נשכרים מנתניהו, ולא קיבלו שמפניות וסיגרים - כל מי ששירת ביחידה קרבית יש לו חסינות לעולם ועד? דין אחד לכולם, זו המשמעות של שלטון החוק." הקליקו על הציוץ להאזנה:

 

 

ב"פתחי וזמרי", אצל נועם פתחי ויותם זמרי, ברדיו דרום "לא, לא חגגתי לשנייה אחת. זה יום עצוב. יש לי תחושת זעזוע. הרעיון שנראה כאילו מובן מאליו שראש ממשלה שהמשטרה מצאה נגדו תשתית ראייתית רחבה להגשת כתבי אישום, בפרשיות שוחד - יכול להיות מן דבר נורמטיבי -מחריד אותי." וגם אצל אבי מימרן ברדיו קול חי.

 

אצל רינו צרור בגל"צ: "הנאום ההזוי שנשא ראש הממשלה בפני השלטון המקומי, הוא דוגמא חיה למדוע הוא אינו יכול להמשיך ולכהן. הוא מבקר ביקורת קשה וקטלנית את המלצות המשטרה, מלאות חורים כמו גבינה שווייצרית, קיצוניות וכו'. את הדברים האלה צריך לשמוע כפי ששומעים את דבריו של כל חשוד זוטר בגניבה, בשוד, בעבירות מן השורה. אין עבריין במדינה שהמשטרה מחליטה להגיש נגדו כתב אישום והוא אומר כל הכבוד למשטרת ישראל. אבל זה הרסני, משחית ומזהם כשמדובר בראש ממשלה." להאזנה הקליקו על הציוץ:

 

 

 

 

 

 

 

תזכורת ענקית באיילון. ולקראת סיום הפרק הזה בעיתון סופשבוע, אמש, על רקע השלט שתלינו על מגדלי עזריאלי באיילון, מתראיינת בערב ערב של "כאן 11" אצל דב גילהר:

 

 

הראיון הזה שודר בחי גם באינסטגראם. הצטרפו לאינסטגראםועזרו לי להרחיב תפוצה – זה מדיום חדש יחסית בשבילי ואני צריכה את עזרתכם. תודה!

 

 

 

עד כאן ענייני ההמלצות.

 

הכוכב הבא - הדרמה החשובה באמת (טוב, לא באמת, אבל קצת). עכשיו לאתנחתא קצרה בעיתון סופשבוע, לפני שנמשיך ביתר העניינים. זוכרים ש"הרב" קלנר לעג אפילו ליכולת הידועה של נשים לעשות כמה דברים בעת ובעונה אחת, כי ממילא "אלה דברים פחותים כמו בישול ודיבור בטלפון"? ובכן, אני, כמו הרבה נשים אחרות, ממש אלופה בזה. בזמן שכל מה שתיארתי למעלה קרה, לא יכולתי בשום אופן להחמיץ את גמר "הכוכב הבא לארוויזיון" עד לנצחון של נטע ברזילי המהממת. ככה זה נראה:

 

בזמן שחיכיתי לראיון עם דפנה ליאל, גם היא תיעדה את זה:

 

 

 

 

 

ואם כבר הזכרתי רבנים כמו קלנר. אם עוד לא שמעתם את הנאום המשובח של יו"ר המחנ"צ אבי גבאי, על השתלטות השיח הקיצוני והמדיר על הציונות הדתית – ממליצה:

 

 

 

 

חדירת הכטב"ם האיראני ותקיפות חיל האוויר. זו, בהרחבות שונות, הייתה התגובה שלי – שבזמן אמת חטפתי קצת ביקורת על הסיפא שלה, אבל גם כשזה קרה וגם בדיעבד אני שמחה שדייקתי ולא החלקתי קצוות לטובת "כשהתותחים רועמים המוזות שותקות":

 

 

 

עוד על הארועים הבטחוניים בצפון – במשדר המיוחד בהגשת רונן פולק, בכאן ב', וב"מה בוער" אצל רזי ברקאי בגל"צ – אצל שניהם על שני הצדדים של המטבע - גיבוי לפעולה מצד אחד, חוסר היכולת של נתניהו לתפקד מצד שני.

 

 

 

מה טראמפ ופוטין חושבים על נתניהו. עוד בראשית השבוע, פרסמו שני מנהיגי המעצמות, כל אחד בנפרד, הכחשות נמרצות ומשפילות לסיפורי כזב שסיפר נתניהו על מה שלכאורה נאמר בשיחות שלו אתם.

 

 

 

בנאום במליאה אני מדברת על השקרים האלה, ועל כך שמדובר אצלו בדפוס פעולה רגיל מאוד, שבו אין שום משמעות לאמת, לעובדות ולאירועים - וכל בדיה הופכת למציאות. על כך שהוא באמת מאמין שברגע שבו הוא אומר דבר מה, גם אם זה שקר מוחלט – השקר הופך למציאות. לצפיה בנאום הקליקו:

 

 

 

 

על המבוכה הגדולה מול הממשל האמריקאי, שהכחיש מכל וכל את מה ש"דווח" נתניהו לסיעתו, על שיחות כביכול עם טראמפ והממשל על סיפוח יהודה ושומרון – בראיון ל"לילה טוב ישראל" עם דוריה למפל בערוץ 13.
גם על ההסלמה בצפון, וגם על נתונים שנחשפו השבוע – על 800 נשים בהריון שהמעסיקים שלהן קיבלו היתר לפטר אותן, וכמה קשה להיות עובדת בהריון.

 

 

גם ברדיו קול ברמה עם משה גלסנר, על ההסלמה בצפון, על הלינץ' בחיילי צה"ל, על חקירות נתניהו (לפני ההמלצות), ועל העלאת שארית יהודי אתיופיה.

 

 

ובוועדה לענייני ביקורת המדינה:

 

אלף משארית יהודי אתיופיה יועלו השנה לישראל! כיף להשתמש בכוח פרלמנטרי וציבורי להשיג תוצאה, והנה היא כבר מגיעה. הבטחתי שיש נושאים שלא ארפה מהם, ואכנס את הוועדה שוב ושוב עד שיפתרו, וזה אחד מהם. משרד הפנים ומשרד רוה"מ מודיע לנו ב(עוד) ישיבה שכינסתי על זה: בתוך ארבעה שבועות תאשר הממשלה העלאת 1,000 יהודי אתיופיה הממתינים עד בוש, שנים ארוכות, בגונדר ובאדיס. זה בא אחרי לחצים כבדים ומתמשכים שלי, לפני הקלעים ומאחוריהם וסביב הגשת התקציב – יחד עם הח"כים דודי אמסלם, אלי אלאלוף, אברהם נגוסה ומאיר כהן. יש דברים שלא משנה מה קורה, חובה לשתף בהם פעולה אם זה אפשרי.

 

מדובר בהישג מרגש, אבל עינויים של יתר 6,000 השוהים באדיס ובגונדר נמשך. וזה ממש לא עניין של תקציב. סוגיות תקציביות מעולם לא העיבו על אתוס העליה והקליטה ועל חוק השבות. אלא שהיהודים האלה, למרבה הכאב, מועלים על פי חוק אחר, חוק הכניסה לישראל, על פי מכסות ותבחינים, וגם זה רק אחרי הרבה לחצים. למה? כי יש יותר מדי שרים בממשלה שמטילים דופי ביהדותם. זה, שעה שאיש לא מפשפש בציציות של עולים ממדינות אחרות. עוד פרטים על הישיבה תוכלו לקרוא כאן.

 

עוד ים של כאב. כל מי שיועלו ב 2018 הם הורים לילדים שהם אזרחי ישראל. 2191 יוצאי אתיופיה ישראלים שהם חלק ממרקם חיינו כאן, והוריהם יועלו השנה סוף סוף. זה מאוד מרגש. באמת. אבל יש כאן עוד ים של כאב. 2433 מסורבי עליה שהם אחים של ישראלים עדיין שם. תראו את קנאו בילילין וזמנץ בילילין, רס"ל בקבע ולוחמת ביחידה מובחרת. בתמונה אמא שלהם מאחור. שתי אחיות נוספות באדיס, מסורבות עליה. נראה לכם הגיוני? אנושי? לצפיה בדיון הקליקו על התמונה שלהם:

 

 

 
וכאן כתבה על ישיבת הוועדה בערוץ 140 היעודי ליוצאי אתיופיה, IEtv. 
במשך כל השנים שלי בפוליטיקה, מעולם לא שאלתי מי שעזרתי לו או נלחמתי בשביל הקבוצה שלו - מה הוא מצביע.
בלשכה שלי מושיטים סיוע לאלפי פניות מהציבור, אני נאבקת למען קבוצות גם כשאני יודעת שלעולם לא יצביעו בשבילי. למה? כי אני לא שליחה של מגזר, והתפיסה שלי היא ממלכתית. אני רוצה צדק לכל. אלא שלעיתים קרובות, בלי שום פניה שלנו, קורה דבר כמו זה:
 
 

זה טספה ארגאווי, פעיל במטה המאבק להעלאת יהודי אתיופיה, התפקד בשבילי למפלגת העבודה אחרי שנכח בדיונים על העלאת שארית יהודי אתיופיה. אף אחד לא ביקש ממנו, הוא גם לא אמר לנו שיתפקד, אלא פשוט שלח את התמונה.

 

וגם אתם – בואו תתפקדו, ופקדו אחרים. כך תוכלו לחזק אותי ועוד אנשים שאתם מאמינים שצריכים לאייש את צמרת הרשימה של מפלגת העבודה. אל תשכחו שרק חצי שנה אחרי ההתפקדות אפשר להצביע בפריימריס, אז מהרו ועשו זאת. הכי פשוט דרך האתר שלי – עכשיו – כאן: שלי מפקד. קשה לכם? כתבו לנו למיל 
hitpakdutshelly@gmail.com את שמכם ואת מספר הטלפון שלכם, ואנחנו נתקשר ונסייע לכם. זה יקח כמה דקות. 

 

והכי חשוב – גם אם אתם כבר פקודים - דברו על זה עם חברים ומשפחה ופקדו אותם על המקוםכתבו לנו במיל אם אתם צריכים הסברים. תודה ובהצלחה!

 

 

 

 

 

גם מהטיפול בניצולי שואה אני לא מרפה בוועדה, וגם כאן נרשמה התקדמות יפה, שגם שיבחתי אותה, אבל הדגשתי: "אלף ניצולי שואה נפטרים מדי חודש, גם ברגע זה, וזמננו אוזל. אין לנו את הפריוילגיה להקים עוד ועוד ועדות ולחכות: הרבה ניצולים אינם ממצים את זכויותיהם, והגופים השונים פועלים בסבך סמכויות ותפקידים, פעמים רבות מבלי שהם מדברים אחד עם השני. יחד עם זאת, אנחנו עדים להתקדמות ומברכים עליה. בחודש שחלף מאז ישיבתנו הקודמת חלה התקדמות ניכרת: פתרון הסוגיה המשפטית כך שמתאפשר כעת לקבל 9 שעות סיעוד נוספות ללא צורך בהגשת בקשה, תוספת של כ-200 תקני עובדים סוציאליים ברשויות המקומיות, ועוד. נתכנס מידי חודש למעקב צמוד אחרי מה שלא נפתר." לעוד פרטים על הישיבה הקליקו כאן, ולצפיה בדיון הקליקו כאן:

 

 

אתם מאוד מוזמנים לדיוני הוועדה. הנה הלו"ז לשבוע הבא, ושימו לב שיש גם ישיבות חסויות (בעניינים בטחוניים) שאינן פתוחות לציבור.

 

 

 

 

הזמנה לישיבה חגיגית – 20 שנה לחוק למניעת הטרדה מינית, מוזמנות להירשם Shelly.bikoret@gmail.com :

 

 

 

כך הוצאנו את צה"ל מלבנון אחרי 18 שנות התבוססות בבוץ. מחאות ששינו את פני המדינה. בת 70, תכניתו של יואב קרקובסקי בכאן ב' – עסקה בתוכנית מיוחדת במחאות ששינו את פניה של המדינה. מהפנתרים, דרך מוטי אשכנזי אחרי מלחמת יום הכיפורים – עבור ביציאה מלבנון ועד למחאה החברתית. כרמלה מנשה הכתבת והפרשנית לענייני צבא ובטחון של כאן ב, זהרה ענתבי, ממייסדות ארבע אמהות, ואני – התכנסנו לספר איך הבאנו ליציאת צה"ל מלבנון. ממש ממליצה להאזין, זה מעניין.

 

 

 

 

לבאר שבעים! עוד הזמנה – למחרתיים - מזמינה אתכן להצטרף אליי לערב הוקרה למרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בנגב, מחרתיים, יום א' 18.2 בשעה 19:00 במשכן לאמנויות הבמה בב"ש. אני אברך על העבודה הנפלאה של המרכז ואדבר על המהפכה שאנחנו חוות, וגם - תהיה הופעה של מאיה בוסקילה וצביקה פיק.
נמכרו כל הכרטיסים ולכן נפתח יציע חדש, כרטיס עולה אמנם בין 95 ל150 ש״ח אבל ההכנסות הן קודש למרכז הסיוע.
 בואו! להזמנת כרטיסים: 
office@maslan.org.il

 

 

 

ועוד כמה ציוצים ופוסטים מהשבוע העמוס הזה:

 

 

 

שבת שלום,

שלכם,

 שלי