שלי: "פשוט לא מוכן לוותר על הזדמנות לחבוט שוב במשטרה לעשות לה דה לגיטימציה לרמוס אותה, לערער את אמון הציבור בה"

23 בפברואר, 2018
האזינו:

שלי התראינה אצל איילה חסון ב103FM רדיו ללא הפסקה, על התפתחויות תיק 4000.

להאזנה לראיון המלא:

שלי: בוקר טוב איילה.

איילה: זהו מתכוננים לבחירות להערכתך?

שלי: אני רוצה ברשותך להתייחס לריאיון ששמעתי עם קיש. אני בטוחה שגם קיש בעצמו לא מאמין ולו לרגע שהמשטרה הדליפה את פרטי העדות של פילבר. אין בן אדם אחד שבמבין דבר או שניים שמעלה על דעתו שהמשטרה הדליפה את זה. ברור לחלוטין, את יודעת יש סוג הדלפות שהכתובת כתובה על הקיר מי מסר אותן וברור שזה עורכי דין שלו. יש כאן הרי ניסיון לצייר את פילבר כדמות הרואית ישרת דרך ותמימה שזה אינטרס שלו ובטח לא של המשטרה. לכן צדקת בכל מילה שאמרת ומה שאמרת לו זה דבר שכל מי שמבין דבר או שניים מבין. רואה את זה ככתובת על הקיר וברור שאלה עורכי הדין שלו שגם קיבלו קרדיט יפה מגיא פלג אתמול. אני בטוחה שקיש שהוא לא בן אדם טיפש יודע בדיוק כמו שאת ואני יודעת שזה לא המשטרה שאלה עורכי הדין אבל הוא פשוט לא מוכן לוותר על הזדמנות לחבוט שוב במשטרה לעשות לה דה לגיטימציה לרמוס אותה, לערער את אמון הציבור בה.

איילה: תעני לי על הטיעון שהוא אמר שבמקרה של שמעון בטאט המשטרה נהגה כלפיו בכפפות של משי לא לחצה עליו להביא את המידע על הרצוג, היו איתו מאוד נחמדים.

שלי: את הקטע הזה לא שמעתי אבל אני מוכנה להתייחס אליו. אני רק אזכיר לך שבמקרה הזה אין לי כוונה לגונן על אף אחד כי אני הייתי הקורבן. כל הסיפור של בטאט הוא סיפור של קמפיין מאוד מכוער בתשלום שנוהל נגידי.

איילה: בבקשה, אז מה את חושבת שבטאט יום אחד קם והחליט... שכחתי אפילו את האלמנט הזה, מדהים.

שלי: הכל היה עלי.

איילה: נכון.

שלי: אף שאני הייתי הקורבן של זה לא יצאתי נגד המשטרה אז אני מצפה גם מאנשים כמו יואב קיש, להבין שמעבר לצורך האישי שלנו או התחושות שלנו או אפילו אם אנחנו מרגישים נפגעים או אם הוא רוצה לחלות את פניו של מנהיגו הדגול נתניהו, שיש קו מאוד מסוכן שמפריד בין אמירות שהן לגיטימיות לבין מיתוג של המשטרה. כי מה הדה לגיטימציה למשטרה, היא פשוט מעודדת את העבריינים. ז רמיסת שלטון החוק וכל פושע עכשיו שיתפסו אותו יגיד מי אתם בכלל? ראש הממשלה אומר עליכם שאתם ככה וככה, יואב קיש אומר שאתם לא שווים כלום. והריסוק הזה יש בוא משהו נורא קצר ריאות כי בסוף אנחנו הורסים את המדינה שלנו.

איילה: אז תגידי אנחנו כן הולכים לבחירות עכשיו או לא הולכים לבחירות?

שלי: אין ספק ששעון החול אוזל והפור נפל. אם זה יקרה עוד שלושה חודשים או בעוד חצי שנה אני לא יכולה להגיד לך בוודאות. יש תסריט שבו אין בחירות וכיוון שבאמת הטבעת מתהדקת סביב נתניהו והשחיתות שלו צפה.

איילה: תסריט שאין בחירות וממנים מישהו אחר במקומו?

כן.

איילה: איך זה הצריך להיעשות מבחינה חוקית? הכנסת תבחר?

שלי: קיים תרחיש פוליטי כזה שאני לא ממליצה עליו, אני חושבת שצריך ללכת לבחירות. כיוון ששאלת אבל קיים תרחיש שהולכים לנשיא ואומרים שיש לנו מועמד אחר. זה לחלוטין תרחיש שקיים.

איילה: ומי זה יהיה? כ"ץ?

אני לא יודעת. אני לא פרשנית פוליטית.

איילה: אבל את יודעת מה קורה מאחורי הקלעים.

שלי: אני יודעת מאנשים שלא מעורבים בפוליטיקה אבל אני לא רוצה לבחוש בענייניהם של מפלגה אחרת. האמירה שלי לא פוליטית, האמירה שלי ערכית. ראש ממשלה מושחת לא יכול להמשיך לכהן נקודה.

איילה: הוא צריך להתפטר עכשיו לדעתך?

שלי: הוא היה כבר צריך מזמן להתפטר, הוא היה חייב להתחיל להגן על ענייניו הפליליים אל מול המשטרה בשקט ובלי למוטט את מוסדות שלטון החוק. איפה שהוא לטווח ארוך יש לי תחושה שגם הוא היה יוזם...

איילה: לסיום, מילה על אופוזיציה אחרת שלכם. לפיד, מילצ'ן כל ההתנהלות שלו?

שלי: אני חושבת שלפיד לא יוצא כאן תמים ויכול לרחוץ בניקיון כפיו בסיפור מילצ'ן. ראשית הוא לא הצהיר על ניגוד עניינים ככל שהבנתי אבל גם אם כן הסיפור כאן הוא לא סיפור גבורה על כך שהוא לא היה מוכן להאריך את החוק בעשר שנים כמו שמילצ'ן רצה, הסיפור הוא, ואגב יהיה על ה דיון בוועדה לביקורת המדינה בראשותי ביום שני בשבוע הבא על דוח מבקר המדינה בעניין מילצ'ן הסיפור הוא שרשות המיסים ידעה שהחוק הזה מעוות ודרשה לבטל החוק. והסעיף של ביטול חוק מילצ'ן הוכנס לחוק ההסדרים שנה אחרי שנה והוצא באופן מסתורי מחוק ההסדרים גם כשלפיד היה שר האוצר וגם כשכחלון היה שר אוצר, לכן תמימים אין פה בפרשה הזו.

איילה: אז את אומרת שכשאומרים לנו משהו בטלוויזיה בארשת מלאת חשיבות, אז לא להתרשם.

שלי: לא.

איילה: תודה חברת הכנסת שלי יחימוביץ', המחנה הציוני.