עיתון סופשבוע של שלי

גאווה של באר שבעית

זה היה קצר, חזק ואפקטיבי – אגרוף ציבורי קפוץ רחב ותקיף אל מול הגזענות של יקבי ברקן – כמה הכחשות וכמה גמגומים - והעובדים יוצאי אתיופיה שהושפלו עד עפר – הוחזרו לעבודה. אין כפרה על מה שאנחנו מעוללים ליוצאי אתיופיה. כמה בלתי נתפס בשבילי לראות המוני בני אדם צועדים ברחובות באר שבע, עם דגלי גאווה! "אדוני היושב ראש, כנסת מטרידה" – בכנסת יש יותר הטרדות מאשר במקום עבודה רגיל, ומה אני עושה כשמוטרדות באות אלי ולא רוצות להתלונן. הפרטת תע"ש. ההפרטה של תשתיות לאומיות וביטחוניות ושל שרותים חברתיים – היא חטא בפני עצמו, אבל האופן שבו היא מתבצעת, תמיד, מוליד עוד הרבה חטאי משנה. ולמה נזכרתי פתאום שוב בנתן אשל?
28 ביוני, 2018

image


שלום לכם חברות וחברים,

גאווה באר שבעית. אתם בטח יודעים שהייתי באר שבעית כמעט עשור שלם מחיי. מצעד הגאווה ההמוני והשמח בבאר שבע אתמול (כתבתי לכם את עיתון סופשבוע בדרך חזרה ממנו) היה מפעים מאוד, כמעט בלתי נתפס.

image-20180629093200-9

הנה קצת תמונות מאתמול, שתבינו את האווירה:

image

image

image

ובהזדמנות זאת תכירו את הצוות המהמם שלי: שחר סומך, אמיר קציר, רון גילרן ושני גרנות:

image


ולעניין שאני יודעת שמסקרן אתכם, ראשות האופוזיציה, ואהיה מאוד קמצנית במלים, כפי שהייתי כל השבוע הזה, שבו סירבתי ל – 42 הצעות להתראיין בכלי התקשורת השונים. למעשה, הציוץ שבראש עיתון סופשבוע, היה ההתייחסות היחידה שלי לנושא. אני יודעת ששמי עולה באופן מיידי. אני יודעת שהייתי ראש אופוזיציה ממש טובה (סליחה על חוסר הצניעות). אני יודעת שיש לי תמיכה מאוד גדולה שלכם ושל הציבור הרחב (הנה, למשל, סקר שוואלה עשו השבוע) –

image

אבל – ויש אבל גדול – אני חושבת שהקמפיין התקשורתי, האולטימטומים והבחישות סביב זה – פשוט לא לעניין. אני אוהבת מאוד את מה שאני עושה כעת – יו"ר הוועדה לביקורת המדינה – ראשות האופוזיציה גם היא, באופן שונה באפיו – יכולה בליהוק נכון להיות תפקיד משמעותי. קביעת זהותה/זהותו של היו"ר היא לא פונקציה של מי רוצה יותר את הטייטל, אלא מי יחזק אותנו אל מול ממשלת הימין. סומכת על יו"ר המפלגה אבי גבאי שיקבל את ההחלטה הטובה ביותר אל מול כל הרגישויות שמסביב.


"לנגד עיני כמעט לא מתרחשות הטרדות מיניות בכנסת, כי פוחדים ממני, אבל מהעוזרות הפרלמנטריות שלי ומנשים אחרות אני כמובן שומעת דיווחים בלתי פוסקים, ולהערכתי בכנסת יש יותר הטרדות מיניות מאשר במקומות אחרים, בדגש על הטרדות של מי שהן לא עובדות קבועות של הכנסת, כמו עוזרות פרלמנטריות, ובוודאי של מי שמגיעות לכנסת מתוקף תפקידן אבל הן לא מוגנות בידי ועד עובדי הכנסת, ולרוב תועות במרחב המורכב של הכנסת, זקוקות לעזרה, באות כדי להשיג מטרה כלשהי, ומהוות טרף קל לכל מיני מניאקים שמזהים חולשה." כך אמרתי לרותי זוארץ, כתבת "המקום הכי חם בגהינום." כתבה חשובה  ומעניינת. לקריאה הקליקו:

image

ואם כבר, אז פרגון לצוות של העיתון העצמאי "המקום הכי חם בגהינום", שמצליחים לחיות עם הראש על פני המים ולעשות עיתונות טובה ונשכנית.


זה היה קצר, חזק ואפקטיבי – אגרוף ציבורי קפוץ רחב ותקיף אל מול הגזענות של יקבי ברקן – כמה הכחשות וכמה גמגומים - והעובדים יוצאי אתיופיה שהושפלו עד עפר – הוחזרו לעבודה. מסקנות: 1. לציבור יש כוח, וזה כיף. 2. נגד כוח צריך להפעיל כוח. יקב ברקן, שלא היה אכפת לו להפר כל כלל אנושי בשביל להרוויח עוד כמה קונים הודות לכניעה לבד"צ העדה החרדית – פשוט הבין שהוא הולך להפסיד עוד יותר קונים אם ימשיך להתגזען.

זו תופעה מצערת שלמדתי להכיר אותה רק כשנכנסתי לפוליטיקה: שאם אתם באים לשכנע בעלי אינטרס כלשהו – ולא אדם רגיל וסביר שלרוב מפעיל את מצפונו – אין שום תועלת בלהסביר "למה זה לא צודק". צריך להפעיל כוח נגדי, שאותו הוא יודע לזהות ככוח וממנו הוא חושש. בקיצור, כשאני מבקשת מכם לפעמים להתפקד למפלגה, או להיות יותר פעילים ברשתות, או להתגייס למאבק "כדי לתת לי יותר כוח", לכוח הזה אני מתכוונת. כוח נגד למזימות רשע, וכוח לעשות את הטוב.

הנה הפוסט שפרסמתי מייד כשהעיתונאי אוריה אלקיים חשף את הפרשה ב"כאן":

image

image

image

image

image

שימו לב: ביום שלישי 3.7.18 בשעה 13:00, דיון מהיר אצלי בוועדה על דו"ח המבקר מ-2017 על מערך הכשרות בישראל. נעסוק במה שקרה ביקבי ברקן אבל לא רק. זה נושא נרחב מאוד שנוגע לציבור גדול בישראל, ליוקר המחיה, להתנהלות של עסקים קטנים ובינוניים, לשומרי מצוות, אבל לא רק – יש רבים מאוד שאינם שומרי מצוות ממש אבל אוכלים כשר – וטווח האפשרויות שלהם היה יכול להיות רחב הרבה יותר אלמלא הסטנדרטים השרירותיים (והיקרים) לעיתים שמציבה הרבנות (הרבנות, לא בד"צ העדה החרדית הקיצוני). זה דיון מהיר ביוזמתו של ח"כ אלעזר שטרן.

אם אתם רוצים לבוא שלחו לנו מייל עם שם מלא כפי שהוא מופיע בתעודת הזהות, מספר ת"ז ומספר טלפון shelly.bikoret@gmail.com ואנחנו נדאג לכם לאישורי כניסה.

ומעניין לעניין באותו עניין: אין כפרה על מה שאנחנו מעוללים ליוצאי אתיופיה.  זוכרים שרק לפני שבועיים הבטחתי לכם שאישור העלאתם של אלף משארית יהודי אתיופיה, הורים לילדים ישראלים ויהודים – קורה בישיבת הממשלה הקרובה? אז זהו, שלא. שוב "לא נשאר זמן" ו"צריך לבדוק עוד משהו" ו"למצוא מקור תקציבי". הייתי בטוחה שבישיבה של הוועדה שלי נחגוג לפחות את ההישג הזה, שכבר הובטח ובוטל והובטח ובוטל וחוזר חלילה, אבל מקום החגיגה היה שם ים של כאב. מי שרוצים לצפות בדיון עצמו,  מוזמנים להקליק על הציוץ של שני:

image

image
סמל טדי אינדשאו, לוחם ביחידה מובחרת, מחכה 13 שנים להתאחד עם אחיו בגונדר.

image
עם פרופ' שלמה מור יוסף, מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה: "אנחנו את שלנו עשינו, אנחנו מוכנים בכל רגע להעלות את אלף השוהים הנוספים באדיס ובגונדר, כעת זה בידי הממשלה." (וכמוהו אמרו גם אורן כהן, סמנכ"ל ממשל וחברה במשרד ראה"מ, ואייל מדן, רפרנט רווחה ועלייה באגף התקציבים באוצר)

image
משמאל לימין: ספי בילילין, אחותם של זמנץ' וקנאו בילילין שמשרתים בצה"ל ונמנע מהם להופיע בוועדה, ולצידה אמה. ספי לא ראתה את שתי אחיותיה שנותרו באתיופיה 13 שנה.

זו החלטה (או אי החלטה) גזענית, מקוממת ומרושעת. המפתח נמצא בלעדית אצל ראש הממשלה נתניהו, שר הפנים דרעי, ושר האוצר כחלון. בידם להביא סוף לסבל של אלפים, בשר מבשרו של העם היהודי, שאוהבים את המדינה, מרגישים מחויבים לה, אך נתפסים פה כבנים חורגים. תמיד ידענו לחבק את כלל תפוצות ישראל,  ולייצר כאן קהילה, ורק כאן, איכשהו, הלב גס ומרושע ומערימים עליהם קשיים.

כמובן שאני תובעת להעלות את כל 8000 שארית יהודי אתיופיה שנמצאים שנים באדיס ובגונדר וכמהים לעלות. אבל מה שעושים כעת לאותם אלף שארי הבשר בקרבה משפחתית ראשונה – שכבר היו בטוחים שהם עולים באופן מיידי – אלה שיאים חדשים ומקוממים. ולא, זה לא בירוקרטיה. זאת גזענות.

image

מבקר המדינה יחקור את הכשלים של החודש האחרון. יובל חיו, המשנה למנכ"ל המבקר ומנהל החטיבה לביקורת משרדי ממשלה, אמר: "היינו בטוחים שהבעיה נפתרת בתוך ימים, נוכח ההתחייבויות שנתנו נציגי הממשלה בישיבות הקודמות של וועדת הביקורת בעניין זה. הונחה תשתית שמחייבת את הממשלה לפעול. הדרג המקצועי עשה את המלאכה. נציגת משרד ראש הממשלה נדרשה לנושא, אבל הנושא תקוע. אנחנו נענים לבקשת יו"ר ועדת הביקורת ונבצע בדיקת המשך עדכנית על ההשתלשלויות האחרונות, בהמשך לדו"ח הקודם על ישום החלטת הממשלה בנוגע להעלאת יהודי אתיופיה". 

הנה כאן ראיון על זה בתוכנית הבוקר של ערוץ 10, עם דני רופ וטליה פלד (אורלי וגיא עברו לשעה שבע בערב בערוץ עשר). וגם על העלאת שכרו של ראש הממשלה, ושאלה שטליה פלד הצליחה להגניב (למרות שסוכם שלא) על ראשות האופוזיציה. הקליקו לצפיה:

image
image


הפרטת תע"ש. ההפרטה של תשתיות לאומיות ובטחוניות ושל שרותים חברתיים –היא חטא בפני עצמו, אבל האופן שבו היא מתבצעת, תמיד, מוליד עוד הרבה חטאי משנה. השבוע פורסם דו"ח חמור ביותר של מבקר המדינה על הפרטת תע"ש, שעומדת כבר בשלביה האחרונים, והמבקר עצמו אומר בדו"ח שהיא מקרה מבחן להפרטות בכלל.

מדובר בהפרטת בטחון המדינה, אשר גם מי שמאמין בנחיצותה אינו יכול לעצום עיניו מפני הפגמים היסודיים החמורים בתהליך. מכרז שאינו מכרז משום שבאורח תמוה נשאר בו רק קונה אחד; חשש כבד לתפירת מכרז למידותיו של קונה אחד; ניגוד עניינים; הלוואת בעלים תמוהה של הממשלה לקונה אשר כבר עכשיו לא צריך להיות נביא כדי להעריך שלא תוחזר; יצירת מונופול פרטי על בטחון המדינה, ומה לא.

דיון דחוף עם כל הנפשות הפועלות המבוקרות בדו"ח על תע"ש, אני מקיימת כבר ביום שני הקרוב בשעה תשע בבוקר. הישיבה תתקיים בהשתתפות  מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף חיים שפירא; החשב הכללי באוצר רוני חזקיהו; יו"ר רשות החברות הממשלתיות יעקוב קוינט; מנכ"ל תע"ש  אבי פלדר; אלוף במיל יעקב עמידרור, שמונה לבדוק את תקינות הליך המכרז, וגורמים נוספים.

אם אתם רוצים לבוא שלחו לנו מייל עם שם מלא כפי שהוא מופיע בתעודת הזהות, מספר ת"ז ומספר טלפון shelly.bikoret@gmail.com ואנחנו נדאג לכם לאישורי כניסה.

image

image

image


עוד כמה מציוצי השבוע, על דברים חשובים ופחות חשובים. אם אתם עוד לא שם – הצטרפו לטוויטר! פתחו חשבון, עקבו אחרי, הגיבו, וצייצו בעצמכם!
 

image-20180629093108-3

image-20180629093133-5

image-20180629093133-6

image-20180629093200-8

image-20180629093200-10

image-20180629093200-11

image-20180629093218-12

image-20180629093218-13

התפקדות. זוכרים מה שכתבתי קודם על כוח למנוע מזימות רשע ולעשות דברים טובים? אז כמו תמיד, אני מסיימת בבקשה מכם – להתפקד ולפקוד. אז אם לא עשיתם זאת – קדימה! איכות הרשימה שלנו לכנסת תהיה אחד מגורמי המפתח להישג שנביא בבחירות. לפני הבחירות יהיו פריימריס, ובהם כל מי שהוא פקוד של המפלגה יקבל את הזכות והחובה לקבוע מי יהיו חברי הכנסת של מפלגת העבודה. אז אם עדיין לא התפקדתם – זה הזמן.

ככה תוכלו לבחור בי ובעוד ח"כים שאתם תומכים בהם – ולחזק אותנו. התפקדו כאן עכשיו, או כתבו אלינו למייל: hitpakdutshelly@gmail.com, עם מספר הטלפון שלכם, נחזור ונעזור לכם להתפקד. והכי חשוב: פקדו את כל מי שאתם מכירים ובעניין.
 

שבת שלום,

שלכם,

שלי