טיפול פסיכולוגי של נאנסת יהיה חסוי מפני הסנגוריה ובית המשפט

הצעת חוק "חיסיון על טיפול נפשי בהליכים משפטיים שעניינם עבירות מין" של חברות כנסת מכל סיעות הבית, ביוזמת חברת הכנסת שלי יחימוביץ', תשים סוף לתופעה המזעזעת שבה פרטי הטיפול הפסיכולוגי של קורבנות תקיפה מינית זמין לשימושם של בית המשפט ושל סנגורי הנאשמים במהלך משפטי אונס. על הצעת החוק חתומות 9 חברות כנסת, אחת מכל סיעה מסיעות הבית.  בנוסף ליוזמת, שלי יחימוביץ'- מחנ"צ, חתומות גם שולי מועלם רפאלי – הבית היהודי, נורית קורן - ליכוד, אורלי לוי-אבקסיס, יוליה מלינובסקי – ישראל ביתינו, עליזה לביא – יש עתיד, רחל עזריה - כולנו, מיכל רוזין – מר"צ, ועאידה תומא סולימן – הרשימה המשותפת.
17 ביולי, 2018

על פי החוק,  לא יפורסמו פרטי טיפול פסיכולוגי של מתלוננת בעבירת מין, כחלק מההליך השיפוטי,  אלא בהסכמתה ובאישורה של המתלוננת. יחימוביץ': "כאשר מתלוננת עולה אל דוכן העדים, היא חווה לא אחת מתקפה ברוטלית על תומתה ומוסריותה; היא נשאלת שאלות משפילות אודות הרגליה המיניים בעבר ובהווה, ומניעיה בהגשת התלונה מוטלים בספק.

על כל אלה מוסיפה מערכת המשפט עינוי מחריד מסוג נוסף, חשיפת פרטי הטיפול הפסיכולוגי שעברה, במטרה לשקם את חייה. זוהי מציאות מזעזעת שיש להפסיקה לאלתר. היא מתמרצת קורבנות עבירה לא לגשת לטיפול, פן יחשפו צפונות ליבן בפני כל, ואל הפגיעה מתווספת חשיפה הרסנית של המחוזות הפרטיים והשבירים ביותר של נפשה. מדהים שעד היום החוק לא תוקן".

הקישו כאן להורדת הצעת החוק כפי שהונחה על שולחן הכנסת.