עיתון סופשבוע של שלי

שמא לא ישלטו ביצרם למראה אשה

הכשל הנורא שמתרחש כעת ברצועה - לו זו היתה משלת שמאל או מרכז – רמות ההסתה  וההתלהמות מהימין כלפי הממשלה, היו שוברות את שיאי כל הזמנים הלו, זה 2018 כאן. האירוע שלא יאמן, של עשרות חיילים המפנים גבם למדריכת צניחה בעת שהיא מדגימה תרגיל. לא אדם, לא חיילת, אובייקט מיני בלבד שאסור להתבונן בו שמא לא ישלטו בייצרם. ועל הסלחנות הבלתי נסבלת של הצבא להפרת המשמעת החמורה שמגיעה לכדי מרי. תאוות בצע וחוסר בושה: כך מנסה חברת מגדל ביטוח לרמות ולעקוף את החוק להגבלת שכר בכירים. מטפלת. זקוקה לכם: עקבו אחרי במדיות השונות וגבו אותי במאבקים שלנו! בטוויטר בפייסבוק באינסטגרם באתר האינטרנט ובערוץ היוטיוב. צרפו חברים לעיתון סופשבוע, וכמובן, התפקדו ופקדו!
9 באוגוסט, 2018

שלום לכם חברות וחברים,

עיתון סופשבוע הפעם גם קצר וגם מוקדם מהרגיל, אז אולי, אם מתאים לכם, אפילו תספיקו להגיע למפגש אתי היום, שמארגן החוג הגאה של מפלגת העבודה. זה היום (חמישי) בשעה 19:00, ב"בית אריאלה – הבר" ברחוב הרכבת 2 בתל אביב. אז להטב"ק וידידי הקהילה – בואו, ונדבר על המהפכה האדירה שאנחנו בעיצומה, ועל המשך המאבק, עד שיהיה כאן שוויון. להתראות!

לו מה שמתרחש כעת ברצועה היה קורה בימי ממשלת שמאל, או מרכז, רמת ההסתה כלפי הממשלה היתה כזאת עד שהיתה נשקפת סכנה לחיי ראש הממשלה והשרים, ודברי הנאצה וההתלהמות היו שוברים את שיא כל הזמנים.

אני לא מצטערת על כך שבכל הנוגע למבצע צבאי אנחנו מאופקים ולא תובעים את שלל התביעות הרות האסון והמדממות כמו לכבוש את עזה, המלצה שנשמעת כאן מידי פעם. אני גם מסתייגת מנסיונות שלנו, פה ושם, להיות יותר ניציים מביבי. אין טעם לעשות זאת רק משום שאנחנו אופוזיציה. זה לא אמין וזה לא הגיוני.

אבל האפסות המהדהדת של הממשלה הזאת בכל הנוגע למהלכים אקטיביים, אמיצים, נבונים, יצירתיים – לקראת איזשהו פתרון שהוא לא צבאי – היא בלתי נסלחת. מעולם לא היתה כאן ממשלה כל כך עלובה ואימפוטנטית, שמתכסה כל הזמן בנוצות מגונדרות ומתלהמות של לאומנות ריקה.

image-20180809123820-1

 

image-20180809123821-2

 

image-20180809123821-3

 

הלו, זה 2018 כאן. האירוע שלא יאמן, של עשרות חיילים המפנים גבם למדריכת צניחה בעת שהיא מדגימה תרגיל, הוא מרתיח ובלתי נסלח. מה אמורה לחוש חיילת צעירה, מיומנת, חדורת מוטיבציה, כשברגע אחד היא הופכת לאיום אסטרטגי על צניעותם של חיילים בני גילה?  שאין ערך לכל מה שהיא כאדם וכחיילת? שהיא אובייקט מיני שאין להתבונן בו כדי שלא להילכד בתאווה בלתי מרוסנת?  ומה המסר של מי שחינך את החיילים האלה לגבי תפיסתם את עצמם? שאין להם שליטה על עצמם? שאין להם מסוגלות להתבונן באשה בלי שיצרם יגבר עליהם ?הלו, זה 2018, לא תקופת האבן התיכונה. 

ועולה כאן עוד תהיה. האם יתכן שזה קורה בצבא העם כל הזמן? ורק במקרה שמענו על כך, ורק משום שמדריכת הצניחה היא בתם של האלוף אהרון חליוה, ראש אגף מבצעים במטכ"ל, ושל העיתונאית שירה מרגלית ששנתה נדדה בלילה (בצדק, אני הייתי יוצאת מדעתי אם הבת שלי היתה מספרת לי דבר כזה) ובבוקר צייצה על כך בטוויטר?

מישהו מכם היה מדריך צניחה? מדריך שריון? חי"ר? צלפים? לוחמה בטרור? מה היית עושה לו בזמן ההדרכה חניך היה מפנה לך את גבו ומסרב לצפות בהדגמה? הוא היה עף על טיל, נכון? התגובה של דובר צה"ל, לצערי, רופסת. יפה ש"עשו אתם שיחה" ויפה שנמסר להם המסר המדהים והחדשני ש"צה"ל הוא צבא עם ממלכתי ואחדות שורות הצבא מודגשת בכל סוגי הפעילויות ללא הבדל דת, גזע ומין".

אבל באיזה עולם צה"לי יכול חניך בקורס צניחה, לסרב, במופגן ובמודע, לצפות בהדגמה של תרגיל ולסובב את גבו אל המדריך שלו מבלי שיענש?  ובאיזה עולם צה"לי הוא יכול לעשות זאת במאורגן עם חיילים נוספים, מבלי שהדבר יחשב למרי? שום סנקציה?! אפילו לא נזיפה? התראה? הרי על טוסט שמישהו נתפס עושה בבסיס בשבת כבר נשפטו חיילים. על פרצוף מצחיק במסדר. על גומיה חסרה במכנס. על זיפים בני יום. הסלחנות הזאת, כלפי מעשה כה חמור בכל מובן צה"לי, ערכי ומבצעי כאחד – היא בעצמה מסר קשה.

רק אתמול פורסם הנתון המשמח על שיא של כל הזמנים בגיוס נשים לקרבי. אלף צעירות הצטרפו למערך הלוחמות במהלך מחזור הקיץ האחרון. הן גם הסכימו, בשמחה, לשרת במשך כשנתיים ושמונה חודשים. כמו בנים. אחת הסיבות לשיא הזה היא המוטיבציה האדירה של הבנות. זה הצד המשמח. אבל זה לא עובר, מתברר, בלי הכרזת מלחמה תמידית של מי שמבקשים, כל הזמן, שוב ושוב, להדיר נשים מכל מקום שיש בו כוח, השפעה ושוויון. ועד שיהיה שלום כולל במזרח התיכון, מה שלמרבה הצער לא יקרה כנראה בדקות הקרובות, אחד ממבחני השוויון החשובים ביותר בחברה הישראלית מתקיים בצה"ל. לפוסט בפייסבוק הקליקו על התמונות.

image-20180809125852-12
 

שכר הבכירים. תאוות בצע וחוסר בושה הן תכונות שבאופן אישי דוחות, אבל כשהן משתלטות על תאגיד, וזה קורה הרבה, הן מחריבות את החברה האנושית בהרבה מאוד מובנים. עד שחוקקנו אחרי הרבה שנות מאבק את חוק שכר בכירים, מנסה חברת מגדל ביטוח לעקוף אותו בדרכי ערמה. הנה המכתב ששיגרתי בעניין הזה לממונה על שוק ההון והביטוח דורית סלינגר, אחרי שנחשף ב"כלכליסט" שהמנכ"ל החדש, דורון ספיר, חורג דרמטית מהתקרה.

"על פי הדיווח של חברת מגדל לבורסה מיום 25.07.18, שכרו של המנכ"ל דורון ספיר בשנת 2018 הוא 2,292,000 ₪; ואולם, מאחר שמר ספיר החל לשמש בתפקידו בחודש יוני, הרי שבחישוב שנתי, שכרו עומד על 3,929,142 ₪.

יודגש, כי סעיף 4 לחוק שכר הבכירים אינו משאיר מקום לפרשנות או לתהיות בדבר כוונת המחוקק, שכן הוא קובע מפורשות כי התקרה לתשלום היא שני מיליון וחצי שקלים חדשים לשנה, וחלק יחסי מסכום זה בשל חלק משנה." כתבתי לסלינגר.

"ואולם, בו בזמן, שעה שחברת מגדל משלמת שכר מנופח למנכ"ל, היא אינה מבצעת את הצעד הנלווה המתחייב על פי חוק, אינה מעלה את שכר העובדים העניים בחברה כך ששכרו לא יעלה על פי 35 משכרם, וממשיכה להעסיק אותם בשכר נמוך. זאת בניגוד לחברות אחרות במגזר הפיננסי שמלאו את הוראות החוק ככתבן וכלשונן... מדובר אם כן בהפרת חובת הזהירות והאמון החלה על דירקטוריון החברה, בעבירה בוטה על החוק, בזלזול בציבור המשקיעים ובבזבוז כספו, בצפצוף פומבי על חוק שעבר פה אחד בכנסת, ובביזיון בית המשפט העליון אשר בשבתו כבג"צ דחה את העתירות שהוגשו נגד החוק ואף מתח ביקורת על עצם הגשתן."

למכתב המלא הקליקו כאן והנה עוד חלקים מהמכתב שלי בידיעה ב"כלכליסט", מוסף הכלכלה של ידיעות אחרונות: 

image-20180809124256-5

 

מוזמנים לעקוב אחרי במדיות השונות, להתעדכן בעשיה ובמתרחש, לשתף, להגיב וגם לעזור ככל יכולתכם נוכח עימותים שמתפתחים שם לפעמים סביב דברים שאנחנו מאמינים בהם. זה חשוב לי ומחזק אותי.

אז ככה. קודם כל צרפו עוד חברים לעיתון סופשבוע הזה.

עקבו אחרי בטוויטר, שם אני הכי פעילה, מעדכנת, מדווחת ונוקטת עמדה לעיתים קרובות יותר, גם בעניינים חצי אישיים וגם בעניינים שעל סדר היום, ובכלל בשבילי הוא מדיום יותר אינטראקטיבי.

וגם אחרי העמוד שלי בפייסבוק, שמשמש יותר להבעת עמדה בסוגיות עקרוניות.

הכנסו לאתר שלי, שמשמש גם לחדשות שוטפות שאני מייצרת, וגם כמעין ארכיון, ובעצם יש בו כמעט הכל.

כדי לצפות בדיוני הוועדה לביקורת המדינה שאני עומדת בראשה, ובמסמכים רלוונטיים שאנחנו מעלים לפני ובתום הדיונים, הכנסו לפורטל הוועדה.

גם באינסטגרם, מוזמנים לעקוב cעיקר אחרי הסטורי (שנמחק כל 24 שעות)

ויש לי גם ערוץ יוטיוב ובו נאומים וראיונות טלוויזיוניים.

 

הנה, למשל, עוד כמה מציוצי השבוע:
 

image-20180809125443-6

 

image-20180809125443-7

 

image-20180809125443-8

 

image-20180809125520-9

 

כאן במכללה באורנים, מפגש עם צוותי ההדרכה וההובלה של החלוץ, מכינת רבין והמדרשה באורנים, במסגרת הכנת צוותי ההדרכה ופתיחת השנה.  – אין לי מלים לתאר את עוצמתה ואת חשיבותה של העבודה שנעשית שם.

image-20180809125520-10

image-20180809125520-11

 

זקוקה לכם לקראת הפריימריס, בשלב זה  – התפקדו ופקדו אחרים בהקדם. איכות הרשימה שלנו לכנסת תהיה אחד מגורמי המפתח להישג שנביא בבחירות. בפריימריס, כל מי שהוא פקוד של המפלגה יקבל את הזכות והחובה לקבוע מי יהיו חברי הכנסת של מפלגת העבודה. אז אם עדיין לא התפקדתם – זה הזמן, כי דרושה תקופת אכשרה לפני שאתם מקבלים את זכות ההצבעה.

ככה תוכלו לבחור בי ובעוד ח"כים שאתם תומכים בהם – ולחזק אותנו. התפקדו כאן עכשיו, או כתבו אלינו למייל: hitpakdutshelly@gmail.com, עם מספר הטלפון שלכם, נחזור ונעזור לכם להתפקד. והכי חשוב: פקדו את כל מי שאתם מכירים ובעניין.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי