עיתון סופשבוע של שלי

רצח רבין: אמת ושקר

רצח רבין. לא היה שמאלני שאחז בנשק כדי לבצע רצח פוליטי. ואפילו על שרי הממשלה, המסיתים בעצמם, מתגברים אבטחה בגלל איומי ימין ולא איומי שמאל. תודה על התגובות המרגשות לנאום שלי ביום ציון רצח רבין. הפרשה המבישה שבה הודר השמאל מהעצרת שמארגנת תנועת "דרכנו." אשמת השווא הזויה של נתניהו על הנשיא ריבלין – פרנויה, קומבינה, הישרדות. מה היה בשיחת הטלפון ביני ובין היועמ"ש אביחי מנדלבליט. תבחרי: או קריירה עם אונס/הטרדות, או שתישארי במטבח. "אחתוך לעצמי את היד אם אתה, מוטי גילת, הטרדת אי פעם אשה." על גברים טובים, שהם הרוב המכריע, שמעולם לא הטרידו. חגגנו השבוע. העברנו בקריאה ראשונה את החוק לאיסור צריכת זנות! צעד ראשון לסיום אחת מצורות השיעבוד והניצול הקשות והעתיקות שידעה האנושות. אני במקום השני בפייסבוק אחרי נתניהו, ובואו עזרו לי ברשתות החברתיות!
25 באוקטובר, 2018

image
תמונה שלי בת 16, בכתבה שהתפרסמה השבוע בידיעות אחרונות


שלום לכם חברות וחברים,


הפרשה המבישה שבה הודר השמאל מהעצרת שמארגנת תנועת "דרכנו" לזכרו של יצחק רבין ז"ל, ולעומת זאת התבצע חיזור לוהט אחרי הימין – הסתיימה היום. רבים הביעו מורת רוח מכך, אבל אני מאמינה (ויודעת) שלציוץ הזה שלי הייתה השפעה מיידית משלו:

image

image

image


השערורייה שבה טפל נתניהו אשמת שווא הזויה על הנשיא ריבלין בשביל ספין פוליטי, כאילו הנשיא שותף למזימת הדחה נגדו, ממש לא מעניינת אותי מבחינה פוליטית. היא כן מדגימה, שוב, באופן החמור ביותר, את הנכונות האינסופית של האיש המסוכן הזה, להעלות באש כל מוסד ותפקיד ממלכתיים שהם אדני המדינה הדמוקרטית. מטעמי פרנויה, קומבינה או הישרדות.

image

image

image


"די לשקר שהאלימות באה מימין ומשמאל. עוד לא היה שמאלני שאחז בנשק כדי לבצע רצח פוליטי." וגם על געגועים לרבין, מנהיג שהאזרחים שלו עניינו אותו ולא שיעממו אותו, אלה היו מקצת הדברים שלי במליאה השבוע, בטקס לזכרו של יצחק רבין ז"ל במלאת 23 שנים להירצחו.

קבלתי מכם ומהציבור כולו כמות יוצאת דופן של תגובות כואבות, מחזקות ומרגשות על הנאום הזה, ואני מודה לכם מעומק הלב. הקליקו על התמונות לצפייה בנאום:

image
image
image
image
image

לקריאת הטקסט הקליקו על הפוסט בפייסבוק:

image

image
image

 

וכאן מתראיינת בערוץ 13 של רשת, ב"שיחת היום", עם לוסי אהריש. לצפייה הקליקו:

image

גם ברדיו ללא הפסקה, בראיון אצל בן כספית ואריה אלדד:

image

image

image

image

image

אלה שלא יודעים להבדיל בין רצח רבין לרצח גנדי. בראיון ב"כאן ב" ב"קלמן-ליברמן", עם רועי שרון ואסף ליברמן אני מסבירה את ההבדל, וגם מפרטת למה הממשלה עצמה היא המסיתה, ולמה לא הכל נרטיב, כי יש גם סתם אמת ושקר.


ואנחנו כבר בעניין אחר (אבל באותו ראיון): תבחרי: או קריירה עם אונס/הטרדות, או שתישארי במטבח. באותו ראיון לקלמן ליברמן אני גם מתייחסת באופן נרחב להודעה המבחילה של הממונה על שוק ההון משה ברקת, שהוא מפטר את הנהגת של היו"ר הקודמת, כי הוא חושש לעבוד בצמידות עם אשה בעידן מחשש ל"איזו הסתבכות".

"ראשית, זו עבירה על החוק לפטר אדם מחמת מינו. ובנוסף, נשאלת השאלה, למה הוא כל כך חושש מעצמו, מה קרה בעברו שגורם לו לפחד להיות עם אישה באותו מרחב? אולי נשים וגברים יפסיקו באופן מוחלט לעבוד ביחד? יתכן שברקת צריך להדיר עצמו לאי שבו יש גברים בלבד ובו לא יפגוש יותר בנשים. מישהו יעלה על דעתו שאני אסרב להעסיק עוזרים פרלמנטריים גברים משום שאני שוהה אתם ארוכות באותו מרחב? גם היום, בגלל חוסר השוויון, הדרג הניהולי הקובע ברובו, למרבה הצער, עדיין, למרות כניסה של נשים לעולם העבודה, הוא גברים. אז עכשיו אנחנו אמורות לבחור או שקמפיין "#METOO" ייעלם, נשים לא יעמדו יותר על זכותן שלא להיות מוטרדות, לא להיות נאנסות ולא לחטוף הערות שוביניסטיות – או, לחלופין, לוותר על קריירה?

הצעד שהוא עשה היה אלים ובוטה במופגן, זה נועד להצהיר הצהרה. הרי נהג זו באמת משרת אמון, אתה צריך לסמוך עליו. הוא היה יכול פשוט להחליף אותו באיש אמון, היא היתה עוברת לאגף אחר, ואיש לא היה פוצה פה. אבל הוא בחר באופן בוטה ומופגן להצהיר הצהרה אידאולוגית מעוותת כדי לתקוע מקל באותו קמפיין חשוב שכל מטרתו הוא שוויון בין בני אדם." וגם אני מצטטת את הציוץ הנפלא הזה:

image

להאזנה הקליקו:

image-20181025202357-1


טלפון ממנדלבליט. תיק 4000. לפני שמונה חודשים קבעתי דיון בוועדה לביקורת המדינה על דו"ח מבקר המדינה על פרשת אלוביץ'-בזק-נתניהו. הדו"ח הזה הוא שהביא לחקירה ברשות לניירות ערך, ובהמשך לחקירת המשטרה נגד בנימין נתניהו, ש(אולי) מסתיימת בקרוב. ערב הישיבה התקשר אלי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, וביקש ממני לבטל אותה כדי שלא תפגע בחקירה. הסכמתי.

והנה, דבר לא קורה, נוקפים להם החודשים, והחקירה לא מסתיימת. שוב קבעתי דיון בנושא. שוב טלפון ממנדלבליט. שוב הוא מבקש ממני לבטל את הישיבה. הפעם סירבתי. כיוון שסוף החקירה לא נראה באופק, ואין סיבה לסרס עוד את עבודת הכנסת ולא לדון בדו"ח כה חשוב ומשמעותי לציבור. כן נעניתי לבקשתו שלא לזמן מי שעשויים להעיד בבית המשפט אם יוחלט על כתב אישום, וגם לנציגי משרד המשפטים נתתי פטור.

image

image

image

למי שרוצים לצפות בדיון עצמו (שנעשה כמובן תחת מגבלות רבות) – הכנסו לפורטל הוועדה. אפשר גם לקרוא ידיעה מפורטת בגלובס:

image
image

וכאן אחרי הדיון, בערוץ הכנסת, ב"הסיעות היום", עם מזל מועלם. (בראיון גם על מה שקורה במפלגת העבודה). לצפייה הקליקו:

image


אחתוך לעצמי את היד אם אתה, מוטי גילת, הטרדת אי פעם אשה" אמרתי בראיון ב"חדשות השבוע", בערוץ 11, עם אמיר בר שלום. זה היה כדי לחדד שלא "כולם חשודים" כמו שעולה מהבכי ומהנהי של מי שמסרבים לקבל שהממזרות ממשנות את הכללים, וגם – כדי להבהיר - שגם בדור שמוטי שייך לו, שאכן פעל בקודים אחרים, הרוב המכריע של הגברים לא הטריד. העיתונאי מוטי גילת, מזכיר הממשלה לשעבר צבי האוזר, וחברתי העיתונאית כרמלה מנשה – היו הפאנליסטים בתוכנית, שדברתי בה הן גם על רצח נשים, גם על הטרדות מיניות, וגם על דן מרגלית. לצפיה הקליקו:

image

הזכרתי, בתוכנית, שיושב אתנו עוד גבר הגון שמגיע לו צל"ש ממש. צביקה האוזר, בזמן שהיה מזכיר ממשלה אצל נתניהו, סירב להשלים עם ההטרדות המיניות של נתן אשל בעובדת במשרד ראה"מ. הוא, יועז הנדל, ויוחנן לוקר תמכו בבחורה, התלונו אצל נציב שרות המדינה, וזה נגמר בעיסקת טיעון ובסילוקו משרות המדינה. באורח לא מפתיע, הם הורחקו אחרי זמן קצר מלשכת נתניהו ושילמו בכסאם. צביקה, שמעולם לא דיבר על הפרשה – דיבר על כך לראשונה, ואמר דברים יפים ומוסריים. הם נמצאים למעלה בקטע התוכנית שהפניתי אליו.

image


וגם חגגנו השבוע. העברנו  בקריאה ראשונה את החוק לאיסור צריכת זנות. כך קוראים לחוק, אם כי המלה "צריכה" מרתיעה אותי, כי גוף האדם ונפשו אינם מוצר צריכה. על כל פנים, זה צעד היסטורי ותחילתו של עידן חדש. עידן חדש שבסופו, כמו שתמה העבדות, תיגמר גם אחת מצורות השיעבוד והניצול  הקשות והעתיקות שידעה האנושות. הדרך למימוש המטרה עוד ארוכה, החוק הוא חלקי ביותר, הוא מטיל קנסות כבדים על זנאים, אבל זו פריצת דרך מאוד משמעותית שהושגה בראש ובראשונה בזכות עבודה יסודית ושיתוף פעולה של יו"ר מרצ לשעבר זהבה גלאון ושל יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי.

image


דו"ח מבקר המדינה, ובראשו הפרק על המצב המחריד של תשתיות המים (וגם הביוב) בישראל, הונח השבוע. למתעניינים – ב-27 בנובמבר אכנס את הוועדה לביקורת המדינה לדון בממצאי הדו"ח.

image

ומיד אחרי הגשת הדו"ח, בראיון ברדיו ללא הפסקה ב"בן ואריה", עם בן כספית ואריה אלדד, כדי להמחיש את התמונה הגדולה של הכשל הסברתי שהירקון שאני חותרת בו, מזוהם להפליא כיוון שאיגוד ערים דרום השרון קיבל כמות שפכים שהיא ארבע מאות אחוז יותר מיכולת הספיקה של מתקן הטיהור שלו, ולכן עודפי השפכים העצומים פשוט נשפכים לירקון, ומגיעים עד לקצה שלו, שבו אני חותרת. "הסירי ידייך מדרום השרון אני גר  שם" אמר בן. "בקיצור, אני חותרת בתוך השפכים שלך" אמרתי לו.


הנה ראיון שעשה אתי גדעון אלון, הכתב הפרלמנטרי של ישראל היום. הקליקו על הכתבה הזאת בפרינט אם אתם רוצים לקרוא ביתר בהירות את הכתבה באתר שלהם:

image

image


בשבוע שעבר ספרתי לכם על המפגש בהדסים, הפנימיה שלמדתי בה. הנה כאן גם כתבה בידיעות אחרונות:

image

image


image

עזרו לי! עקבו אחרי במדיות השונות, וצרפו גם חברים. זה חשוב להפצת הרעיונות שלנו, וזה יהיה חשוב עוד יותר בפריימריס ובבחירות. אז ככה:

קודם כל צרפו עוד חברים לעיתון סופשבוע הזה.

עקבו אחרי בטוויטר, שם אני הכי פעילה, מעדכנת, מדווחת ונוקטת עמדה לעיתים קרובות יותר, גם בעניינים חצי אישיים וגם בעניינים שעל סדר היום, ובכלל בשבילי הוא מדיום יותר אינטראקטיבי.

וגם אחרי העמוד שלי בפייסבוק, שמשמש יותר להבעת עמדה בסוגיות עקרוניות.

הכנסו לאתר שלי, שמשמש גם לחדשות שוטפות שאני מייצרת, וגם כמעין ארכיון.

כדי לצפות בדיוני הוועדה לביקורת המדינה שאני עומדת בראשה, ובמסמכים רלוונטיים שאנחנו מעלים לפני ובתום הדיונים, הכנסו לפורטל הוועדה.

גם באינסטגרם, מוזמנים לעקוב בעיקר אחרי הסטורי (שנמחק כל 24 שעות)

ויש לי גם ערוץ יוטיוב ובו נאומים וראיונות טלוויזיוניים.

הנה, למשל, עוד כמה מציוצי השבוע האחרון:

image

image

image

image

image


מוזמנים גם להתפקד בהקדם – יש סיכוי שתצליחו להיות בעלי זכות בחירה בפריימריס לחברי הכנסת במפלגת העבודה. כך תוכלו לבחור בי ובעוד ח"כים שאתם תומכים בהם – ולחזק אותנו. התפקדו כאן עכשיו, או כתבו אלינו למייל hitpakdutshelly@gmail.com עם מספר הטלפון שלכם, נחזור ונעזור לכם להתפקד. והכי חשוב: פקדו את כל מי שאתם מכירים ובעניין.


תודה ושבת שלום,

שלכם,

שלי