יחימוביץ: "זו ממשלה שמתחרה בלאומנות הקיצונית של עצמה"

14 בנובמבר, 2018
האזינו:

ח"כ שלי יחימוביץ אצל אסתי פרז ברשת ב:

פרז: "ח"כ שלי יחימוביץ יו"ר הוועדה לביקורת המדינה שלום,

"התגובה המעשית היא שצריך ללכת לבחירות ומהר, בוודאי לא להחזיק ממשלת מיעוט ימנית. המערכת הפוליטית צריכה לפזר את עצמה וללכת לבחירות חדשות שבסופם נוכל להרכיב כאן ממשלה שפויה שתייצג את עמה ותפסיק לעסוק בסכסוכים פנימיים."

פרז: "לפי הסקרים הממשלה הבאה תהיה דומה לזו של היום."

יחימוביץ: "אני חולקת עלייך, אני חושבת שבהיערכות נכונה באנרגיות נכונות ובשילוב כוחות אפשר להפיל את הממשלה הנוכחית.
עוד דבר על התפטרות של ליברמן, זה היה כל כך צפוי, ממשלה שעושה תחרות אלימה עבודה מי יהיה יותר ימני, מי יהיה יותר גזען, מי יציע חוקים יותר מדירים ומפלים שסותמים פיות.
ממשלה שמתחרה בלאומנות הקיצונית של עצמה, זה רק היה עניין של זמן עד שהיא תאתגר את עצמה ותעלה על סולם כל כך גבוה עד שאנשים כבר יתחילו ליפול מהסולם הזה. 
לממשלה הנוראה הזו בהחלט צריך לשים קץ, אני לא בטוחה שהממשלה הבאה תהיה בדיוק משאת נפשי אסתי,  אבל ממשלה כה איומה לא הייתה בתולדות מדינת ישראל."

פרז: "איך שנגמר הסבב הביטחוני הזה עם החמאס, אתם במחנה הציוני חושבים שהוא נגמר נכון? שומר על ההרתעה של צה"ל ושל ישראל?"

יחימוביץ: "אני חושבת שנוצרה פגיעה גדולה מאוד בכוח ההרתעה של צהל ונתנו הכשר חסר תקדים לחמאס והכירה בו ודיברה איתו ונתנה לו כסף על חשבון שותף הרבה יותר הגיוני שלנו, שזה הרשות הפלסטינית שיחד איתה אנחנו מסכלים פיגועים ומשתפים פעולה באמצעות מנגנוני הביטחון. 
אבל שוב כדי להסתפק במילים מתלהמות נגד אבו מאזן, ולחבק ולטפח את החמאס כנראה שהייתה דרושה ממשלת ימין. לגופו אני מאוד מרוצה מההחלטה אתמול לקבל החלטה כזו כנגד הבייס שלך זו לא החלטה פשוטה."