יחימוביץ: "אך טבעי שממשלה שמרכיביה מתחרים על מי מהם יותר ימני, געזני ומסית - תתפרק בסוף מבפנים."

16 בנובמבר, 2018

ח"כ שלי יחימוביץ, יו"ר ועדת ביקורת המדינה אצל יעל דן, בתכנית "עושים צהריים":

 

אני מסתכלת על החגיגות של חמאס והלב נחמץ. ליברמן הבטיח הבטחות פומפוזיות שאי אפשר לעמוד מאחוריהן – חיסול הנייה תוך 48 שעות, ומיגור חמאס – ובסוף הוא זה זנשלח על ידי יחיא סנוואר. עכשיו, זה כ"כ מזיק למדינת ישראל, בדיוק כמו כל המהלכים של הממשלה הנוראה הזו. ליברמן הוא אדם עתיר אמירות חסרות שחר, כמו האיום לפוצץ את סכר סכר אסואן, או חיסול הניה. זה מעניין שאפשר לעמת את המילים הריקות והמסוכנות האלה עם המציאות.

גם ראש הממשלה וגם שר הביטחון חסרי אחריות. הם כילו הזדמנויות פז שהיו לנו להגיע להסדר. במקום זה הם החליטו למחוק את הרש"פ... או.קיי, אני מוכנה לקחת את הביטוי ולומר שהיו "מספיק הזדמנויות." הרי נתניהו מתפאר כל הזמן באותן מדינות שיחסינו אתם "מעולם לא היו טובים יותר." היה צריך לקחת לשולחן אחד את כל המדינות האלה, לשתף את רש"פ, שיש לנו שת"פ מצוין איתה בסיכול פיגועים, ולנסות להגיע להסדר. במקום זה הם לא עשו דבר. 
הממשלה נגררה אחרי החמאס, הכירה בו, נכנעה לו. האבסורד הוא שזו הממשלה הכי ימנית, שנתנה את הבונוסים הכי גדולים לחמאס: נשאה ונתנה עם חמאס, העבירה כסף לחמאס, האדירה את חמאס.  
בנסיבות הנוכחיות, גם אחרי כל ההזדמנויות האלה, אני לא הייתי בין מי שקורא לכיבוש עזה או למיגור החמאס - אמירה שאין שום דבר. תמכתי בהספקת האש. אבל כשאתה מבוסס בשקרים של עצמך באותן אמירות חזרות ונשנות, מסית איש ברעהו, מבצע אפס פעילות מדינית, זורק אחריות על הדרג הצבאי - אפשר לסנגר על ממשלה כזו. 

אנחנו חייבים ללכת לבחירות ואני קוראת לנתניהו לפזר את הכנסת לאלתר. אין שום התכנות לממשלה הזו, ואני מקווה שתהיה התלכדות כדי להחליף את הממשלה. אנחנו לא מפורקים. מצבנו לא מזהיר, אבל בפעילות נכונה, בקריאה למצביעים, בהתנהלות ראויה - מאמינה שגם נחזיר את מי שאיבדנו, וגם נוכל להראות לשאר האזרחים אנחנו החלופה הנכונה. כל רגע נוסף שהממשלה הזו מכהנת רק רע למדינת ישראל; ובגלל שאני בן אדם ריאלי, אני יודעת שאולי תקום ממשלה אחרת שיצטרכו לעשות בה פשרות – אבל כל ממשלה שלא תקום לא יכולה להיות יותר גרועה מזו.

תראי את רצף הניצחונות שלנו ברשויות המקומיות. זו לא מדינה אחרת שבה זה קרה. אנשים שיו"ר המפלגה החליט לתמוך בהם נצחו בזה אחר זה; אני יחסית ותיקה, רק 12 שנה בפוליטיקה: אני יודעת איך בשנייה דברים משתנים וברצף נסיבות כל האמונה המיסטית על נתניהו מתמוססת ביום אחד .

ממשלת ההסתה הריב והמדון והחוקים המיותרים - הגיעה לקיצה. זה מתוך תפיסה אחראית ואהבת המדינה. חייבת להגיד לך שמכל מערכות הבחירות - דווקא זו, אם תתרחש עכשיו, תקרה יחסית באטמוספרה ביטחונית סבירה. וצריך לומר, אחרי כל ההפחדות: מדינת ישראל חזקה! צהל צבא מצוין! אנחנו יכולים לעמוד בפני אויבינו מבחוץ, אנחנו שואפים לבחירות מוקדם ככל האפשר.