יחימוביץ': "יכלנו לחוות היום הוזלת מחירים רחבה ביותר. במקום זה אנחנו משועבדים למחיר הזוי לטובת רווחי עתק של חברות הגז."

21 בדצמבר, 2018
האזינו:

וכאן ראיון ב"הבוקר הזה" בכאן ב', עם דב גיל-הר, מייד אחרי ראיון עם צחי הנגבי, חצי על חוקי הימין והחצי השני על מחולל ההתייקרויות הגדול ביותר: מחיר הגז, חלקו הנכבד של שר האוצר כחלון, והחברות שלו עם קובי מיימון שבאופן בוטה ביותר, דווקא בהעמדת הפנים שלו שהוא מנוע מלהתערב במתווה הגז –היטיבה עם חברו.

 

כל העיסוק בנושא החלב הוא מאד חשוב אבל מחולל ההתייקרויות הגדול ביותר, גם עכשיו וגם לאורך זמן, הוא מחיר הגז. ההיתממות הזאת כאילו שר האוצר משה כחלון לא יכול להכנס לנושא בגלל החבר שלו היא כל כך אבסורדית. כי בגלל שהוא לא נכנס לנושא הוא היטיב עם החבר שלו. כאן היה ניגוד האינטרסים, לו היה אומר למרות שמדובר אדם שקרוב לי והולך להרוויח הרבה מאד כסף מהמתווה, כפי ששמענו בשיחה המוקלטת בין בנו של נתניהו לבנו של קובי מימון. מעולם לא נשמעו דברים כל כך מדוייקים מפיו של יאיר נתניהו. לו היה שר האוצר אומר אני הולך לעשות מה שהבטחתי בבחירות למרות שהוא חבר שלי ולהילחם במונופולים ולהוריד מחירים, אז מישהו היה בא אליו בטרוניה? היעדר הנכונות שלו להתערב בנושא היא שהביאה לאישור מתווה הגז ולקיבוע מחיר שהוא מטורף – זה לא הגיוני.

אני יודעת שהוא שגה שגיאה קשה וגם מעל באמון המצביעים שלו שחשבו שהם מצביעים הצבעה "חברתית". הוא אמר שהוא יפרק את המונופול הוא אמר שהוא ילחם במונופולים הוא אמר שהוא יוריד מחירים. סוגיית המאקרו, להתבחבש עכשיו על מחיר החלב, או כפי שעשה בשעתו יאיר לפיד שהוריד את מחיר השמנת המתוקה, זה שטויות. בסוף יש מאקרו. יכלו להביא אותנו כבר היום לסיטואציה שבה אנחנו חווים הוזלת מחירים רחבה ביותר. במקום זה אנחנו משועבדים למחיר הזוי לטובת רווחי עתק של מיליארדי דולרים של חברות הגז.

 

 

תגיות