עיתון סופשבוע של שלי

אז למה אני הכי רוצה להיות שרת משפטים

הפריימריס לחברי הכנסת בעוד 16 ימים ואני זקוקה לכם ומבקשת את תמיכתכם ואת עזרתכם. כשזה כסף לחמאס זה "בהמלצת מערכת הבטחון". כשזו תקיפה בסוריה – זה נתניהו בעצמו שיירט מטרות איראניות. עלוב ופחדני. אנחנו בתוך קמפיין שנועד להחריב את המשטרה, הפרקליטות, היועמ"ש, ולאחר מכן גם את בתי המשפט ושרות בתי הסוהר. המדינה זה אני, והעיקר שאנצל. ביום שבו ירצח עיתונאי. לא מוכנה להיות "מאוזנת". אין הסתה מימין ומשמאל. זה הימין בלבד שמסית ומחפש בוגדים. שוב אחוז נכשלים עצום בלשכת עורכי הדין. שוב מתנכלים לדור שלם של משפטנים צעירים. וההוכחה לכך שאפי נווה שיקר. למה הכי חשוב לי להיות שרת משפטים? קראו בראיון במעריב. אוהבת טלוויזיה ולא מתביישת בזה! ראיון על הסדרות שאני אוהבת. וגם ראיון ב"פאנט", אתר החדשות הערבי-ישראלי הנצפה ביותר בישראל. נטיעות עם הנשיא בנהריים, פריימריס ברחבי הארץ, ובואו להפגש אתי!
25 בינואר, 2019

image


שלום לכם חברות וחברים,

הפריימריס לחברי הכנסת בעוד 16 ימים. ב - 11/2. אני זקוקה לעזרתכם ולרוח הגבית שלכם כדי שתאפשרו לי להמשיך, מחוזקת, בדרך המשותפת שלנו, בקור ובחום, בפריחה וגם במשבר. אתם יודעים שתמיד תוכלו לבטוח בחוט השדרה ובנחישות שלי, גם כשהרוחות עזות. זה אולי נשמע פיוטי, אבל אני מתכוונת לזה במלוא מובן המלה והמעשה. 

ראשית, שריינו לכם את 11/2. בוודאי כדי לבוא ולהצביע, בוודאי כדי לדבר עם כל מי שאתם מכירים ויש להם זכות הצבעה שיבואו. ואם תסכימו – גם להתנדבות ולעזרה. אם עוד לא עשיתם את זה, זה הזמן למלא את הטופס ותבורכו.

image

כל פיסת זמן שתוכלו לתת לנו – תהיה מעולה. גם אם אתם ממש עסוקים. אם יש לכם כישורים או חוזקות מיוחדות – מלאו את השטח הריק בטופס. פעילים מהבית ברשתות החברתיות? זה יעזור! יש לכם קשרים טובים עם חברי מפלגה אחרים? יעזור! ועוד ועוד. וכל מה שתעלו על הדעת.

אפשר להצביע בכל קלפי בארץ, לא בהכרח במקום שאתם רשומים בו. הנה רשימת מיקומי הקלפיות ושעות הפתיחה שלהן. בואו להצביע והביאו אתכם עוד חברים ובני משפחה חברי מפלגה. ככל שההצבעה תהיה חופשית והמונית יותר – כך הרשימה תהיה טובה יותר, וכך גם סיכויי למקום גבוה ברשימה יגדלו. זה בדוק.

המטה שלי נמצא בדיזינגוף סנטר, קל ונגיש מאוד לתחבורה ציבורית או לכל דרך של הגעה. זו לא הדרך היחידה לעזור, אבל בואו! ממש כיף כאן.

image


"בהמלצת מערכת הבטחון". אין דבר יותר עלוב ואופייני מההודעה הפחדנית שיצאה מראש הממשלה על ההחלטה לאפשר את הזרמת הכסף הקטארי לעזה. היא נפתחה במלים "בהמלצת ראשי מערכת הבטחון". כלומר, זה לא אנחנו, ראש ממשלה והקבינט המדיני בטחוני. זה בכלל צה"ל,  הרופס והכנוע הזה, שרוצה להעביר כסף לחמאס. בכאן ב', אצל  רן בנימיני ויגאל גואטה, אני מגיבה אמש במפורט לשעבוד של מערכת הבטחון לצרכי ההישרדות, הפוליטיקה, ויחסי הציבור של נתניהו: עוצר את הכסף כי הבייס לא אוהב, משחרר את הכסף ומאשים את צה"ל, ובסוף גם חוטף סטירה כשהחמאס זורק לו את הכסף בפנים.

אותו כנ"ל עם סוריה. הפקרות מוחלטת בשרות ההישרדות, והקרבת בטחונה של ישראל לטובת כותרת שתהפוך אותו לאבו-נפחא של הבטחון. ושתבינו: אין מחלוקת על כך שאסור לאפשר התבססות איראנית בסוריה; שטיל איראני על החרמון הוא בבחינת יהרג ובל יעבור, שתקיפות צה"ל מוצדקות (ומוצלחות). אבל ההסרה הברוטאלית של מדיניות העמימות בלי שום דיון מקדים, בלי לשמוע הערכת גורמי בטחון, בלי דיון בקבינט – סתם כי זה מועיל לו ורק לו – היא עליית מדרגה חריפה בשימוש של האיש הזה במדינה לצרכיו.

ושימו לב לדבר מעניין: להתרברבות המסוכנת על התקיפות בסוריה לא קדם המשפט "בהמלצת ראשי מערכת הבטחון". בקיצור – תקיפה זה אני, כניעה זה צה"ל.  

image

image

החלטות מדיניות: אפס אחד גדול ומאופס. בגל"צ, עם רינו צרור, ברגע בתוך השבשבת המתחלפת שבו הוחלט לעצור את הכסף. אני מפרטת את שורת המעשים המגונים שעושה נתניהו בכוחות הבטחון ובביטחון המדינה לטובת ענייניו האישיים, וגם על החידלון המדיני המהדהד: "דרג מדיני  לא יכול להסתתר כל הזמן מאחורי גבו של צה"ל. במישור המדיני אנחנו רואים אפס, אחד, גדול, ומאופס. ריק. מילא, היו אומרים לי:  סליחה שלי יחימוביץ', את שוחרת שלום ובעד הסדרים מדיניים, אנחנו ימניים, לנו יש מדיניות ימנית.  אבל גם זה לא קיים! אין מדיניות בכלל!" הקליקו להאזנה:

image

וכאן באותו עניין, ברדיו דרום, בבוקר טוב דרום עם מנדי ריזל.


מסית ומאיים, מסית ומחרב, הכל בשרות ההישרדות. תמונת העיתונאים הבכירים כנציגי השטן עלי אדמות, כמו שנהוג במשטרים שבהם הדמוקרטיה שוקעת, ההתפרעות נגד מנדלבליט - אנחנו בתוך קמפיין שנועד להחריב גם את סמכותם של המשטרה, הפרקליטות, היועמ"ש, ולאחר מכן גם בתי המשפט ושרות בתי הסוהר. המדינה זה אני, ומצידי שתחרב ואנצל אני -  זה הכוח היחיד המניע כעת את נתניהו.

על כל זה כאן, בפירוט, בראיון אצל יעל דן בגל"צ, בתוכנית "עושים צהריים", וגם משיבה לשאלות על "הסתה מימין ומשמאל" או "חשש ליועמ"ש מימין ומשמאל". אין דבר כזה! "מאז קום המדינה, לא היה, רצח פוליטי, שאיש שמאל ביצע, כלפי איש ימין. יגאל עמיר, יונה אברושמי, עמי פופר ועוד שורה של רוצחים יהודים – באו כולם מהימין. זאת עובדה. אין לי שום כוונה 'לקרוא לשני הצדדים להירגע'. זה לא המצב! ההסתה מגיעה מימין! חיפוש הבוגדים מגיע מימין!"

image

ביום שירצח עיתונאי. וגם אצל נחמה דואק ברדיו אמצע הדרך, FM90. "ביום שבו ירצח כאן עיתונאי בגלל ההסתה של בנימין נתניהו, יהיה קצת חשבון נפש, יגידו 'זה מיעוט קיצוני, עשב שוטה', אבל המיעוט הקיצוני והיד שתלחץ על ההדק, תקבל את ההשראה שלה מההסתה הזאת."

ב"העולם הבוקר", תוכנית הבוקר של רשת עם אברי גלעד ומאיה זיו וולף. באולפן גם ברוך קרא, הכתב והפרשן לענייני משפט, והפרשן הפוליטי של גל"צ, יעקוב ברדוגו. "התמונה הגדולה היא שיש ראש ממשלה, ששקוע עד צוואר בפלילים חמורים, ומנהל מערכה קשה ואלימה, נגד מוסדות שלטון החוק. הוא כבר חיסל מפכ"ל משטרה אחד, שסבר לפי תומו, שהוא צריך לשרת את המדינה ולא את מי שמינה אותו, וכעת אנחנו עדים לנסיונות חיסול של היועמ"ש." לצפיה הקליקו:

image
image

ובעניין זה גם ראיון בערוץ הכנסת, אצל יובל קרני.

image

image
image

image

וכאן, ראיון טרי (וארוך) מהבוקר ברדיו תל אביב, ב"גומרים הולכים", עם אודי סגל ודני סידס, על היחס המיוחד שמקבל החשוד נתניהו, וגם קצת על עצמי.

image

image

imageעל המתרחש בלשכת עורכי הדין. תחילה על שיעור הנכשלים העצום והמקומם בבחינות הלשכה:
image

הנה ראיון על כך ברדיו ללא הפסקה, FM103, ב"חמש בערב" עם אריה אלדד ובן כספית, (ובאותו ראיון גם על חוסר האחריות בהסרה הברוטאלית של מדיניות העמימות בסוריה, ועל הפרטים החדשים שחשף גיא פלג מחדשות 12 על מאמצי נתניהו להכפיש את נפתלי בנט באתר ואללה בתמורה להטבות רגולטוריות במאות מיליוני שקלים לאלוביץ'). להאזנה הקליקו:

image

image

image

הייתם מאמינים שאפי נווה ישקר? לא בלי קשר לשערוריית בחינות הלשכה, בטח נחשפתם לכתבות בחדשות 13 על מתמחה שקיימה מערכת יחסים עם אפי נווה בתקווה שיתן לה את התשובות למבחן ההסמכה. פרקליטו של נווה טען בתגובה שלקוחו לא יכול היה בכלל לדעת את התשובות. ובכן, הפתעה, אפי נווה משקר. לצפיה בסרטון המוכיח זאת, הקליקו על הפוסט בפייסבוק:

image

image

image


למה אני רוצה להיות שרת המשפטים. מוזמנות ומוזמנים לקרוא ראיון אתי ב"מעריב נשים" (כן, יש עדיין מוספים כאלה). הקליקו על הכתבה או על הציוץ שאחריה לקריאת הכתבה השלמה:

image

image

image


ועוד ראיון. אוהבת טלוויזיה ולא מתביישת בזה! שיחת טלפון של עשר דקות לאיתמר רונאל מ-Tvbee, ערוץ הטלויזיה של מאקו, הניבה בלי שהרגשתי מכלול די משקף (אבל לא לגמרי) של הטעם שלי בטלוויזיה, שהוא לא תמיד קונבנציונלי. לקריאת הראיון במלואו הקליקו על התמונה:

image


ועוד ראיון, ב"פאנט," אתר החדשות הערבי-ישראלי הנצפה ביותר בישראל, עם בסאם ג'אבר, הבעלים והמראיין, וגם חבר שלי מאז שעבדנו יחד בקול ישראל. ראיון מקיף על כל הנושאים שעל סדר היום, וגם על הנושאים הבוערים במיוחד בציבור הערבי: חוק הלאום, הגזענות של ממשלת הימין, האלימות והנשק הבלתי חוקי/ לצפיה הקליקו על התמונות:

image

image


בט"ו בשבט השתתפתי, ולא בפעם הראשונה, בטקס לזכרן של שבע הנערות מבית שמש שנרצחו באי השלום בנהריים, לפני 22 שנים, בידי חייל ירדני. זה היה בגבעת הפרחים שנקטפו, שאורנה שמעוני חברתי מטפחת במקום, אחרי שנקלעה בעצמה לארוע המזעזע. זמן לא רב אחר כך שכלה אורנה את בנה אייל, בלבנון. הכרתי אותה יום אחרי שאייל נהרג. היינו שותפות למאבק להוצאת צה"ל מלבנון. בדברים שנשאתי, אמרתי בין היתר:

"אי השלום הוא עדות לכך שהתקווה לשלום אל לה להיגנז לעולם. האויבת הגדולה שלנו, ירדן, שעמה ניהלנו קרבות עקובים מדם במלחמות ישראל, הפכה כמה שנים קודם לכן, לבת ברית. ‎זאת בשל תעוזתו, חזונו ואומץ ליבו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ושל שותפו מן הצד השני, המלך חוסיין. ‎עדות לכך שגם הסכסוך העקוב מדם ביותר הוא בר-פתרון, מרגע שיש בנמצא מנהיגים אמיצים שרוצים בכך." לצפיה בנאום הקליקו:

image

image

image
נוטעים עץ שיעמיק שורש ויגביה צמרת בימים של שלום, אינשאללה. מימין לשמאל: הנשיא רובי ריבלין, ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך, אני, יו"ר קק"ל דני עטר, מייסדת גבעת הפרחים שנקטפו אורנה שמעוני, וראש מועצת עמק הירדן עידן גרינבאום.

image

ברדיו כל רגע, ב"מדברים ברדיו" עם אמיתי פוקמן, דקות לפני תחילת הטקס. על הטבח המזוויע שארע לפני 22 שנה ועל התקווה לשלום, וגם על פוליטיקה בכלל ובתוך מפלגת העבודה בפרט.


לפני נהריים הספקתי להיפגש עם חברים באפיקים, לאכול צהריים עם אמיר ענברי (הנושא ביחוס הנחשב אבא של אסף ענברי, כותב הטקסטים הציונים והסוציאל דמוקרטים המכוננים ביותר בימנו אלה), ולהסתובב קצת בחדר האוכל.

image
image

כאן בבאר שבע, בסניף המפלגה ההומה, ותודה לסם עובדיה מזכיר הסניף המעולה ומשכין השלום:

image

image

image
עם משי קורן, המתמחה שלנו בלשכה בכנסת, שלומדת באוניברסיטת בן גוריון. בהצלחה בבחינות, משי! מחכים לך במטה מיד לאחר מכן.

במשמר העמק, עם הרבה אנשים טובים ויקרים. ותודה למודי ארזי חברי שניצח על המפגש:

image


רוצים לפגוש אותי גם? יאללה, יש הרבה הזדמנויות. בשבוע הבא כמה אירועים בכל רחבי הארץ:

מזכרת בתיה, מחר, 26.1, שבתרבות בהנחיית העיתונאי אבנר הופשטיין.  בהיכל התרבות על שם אריה כספי במרכז קהילתי מפגשים, בשעה 11:00, בואו!

image

ראשון לציון. בואו בנות! ביום א' חנה פרץ הנהדרת שלנו מכנסת מפגש שלי עם הוועדה לקידום מעמד האישה בעבודה, כולכן מוזמנות, ולא נסגור את הדלת בפני גברים, כי אצלנו לא מדירים. נדבר על פמיניזם אבל בהחלט לא רק.  זה יהיה בבית של חנה לוי, רח׳ מגדלור 57 ראשון לציון בשעה 18:00, ומספר המקומות מוגבל אז אם אתן רוצות לבוא אנא שלחו הודעת וואטסאפ לניתאי לוודא שעדיין אפשר. 050-5863742.

קיבוץ צובה. ביום שישי, 1.2, מפגש פתוח, לא רק לחברי צובה אלא לכל מי שבאזור, יחד עם יאיא פינק המעולה שמתמודד גם הוא בפריימריס ואני מאוד רוצה לראות אותו בכנסת כי אין ראוי ממנו. בית חנה, בשעה 11:00 בבוקר.

נס ציונה. שבת הבאה, 2.2, שבתרבות עם עמליה דואק. המשכן לאומנויות, רח' ישראל שמיד 26, שעה 11:00. הכניסה חופשית!


ושוב: צריכה את עזרתכם. אם אתם תומכים בי – יעזור מאוד אם תעלו פוסט בפייסבוק, או באינסטגראם, או תצייצו בטוויטר – ותסבירו למה. הנה עוד כמה תמונות מהמטה ופוסטים.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

וטופס ההתנדבות גם לסיום:

image


שבת שלום,

שלכם,

שלי