עיתון סופשבוע של שלי

כך תסבירו: למה רק הצבעה לעבודה היא הצבעה נטו להפלת נתניהו

האיחוד גנץ-לפיד-אשכנזי מעמיד בפנינו אתגר פוליטי קשה ומפרך, וגם דילמה: מצד אחד אנחנו מאושרים על ההזדמנות שנוצרה לחילופי שלטון, מצד שני חרדים לגורל המפלגה שלנו. היום בעיתון סופשבוע: איך מסבירים לאנשים למה הצבעה לעבודה היא הצבעה נטו לחילופי שלטון, ולמה בפועל אנחנו מתחייבים להמליץ על גנץ לראשות ממשלה, יותר משהוא עצמו מתחייב להמליץ על עצמו! על אנשי תורת הגזע שקיבלו תווית הכשר במדינת היהודים - הארוע ההיסטורי (המחריד) האמיתי השבוע, וגם על החיבור עם מרצ שלא קרה. הופעה שלי בתוכנית הסאטירה של הערוץ הראשון ("עד כאן") ובקשה אישית שלי: השתתפו במבצע מימון ההמונים של החלוץ ומכינת רבין. הם עושים עבודה מדהימה! פרטים בהמשך.
22 בפברואר, 2019

שלום לכם חברות וחברים,


האיחוד גנץ-לפיד-אשכנזי מעמיד בפנינו אתגר פוליטי קשה ומפרך, וגם דילמה: מצד אחד אנחנו שמחים על ההזדמנות האופטימית שנוצרה לחילופי שלטון, מצד שני אנחנו צופים בעיניים כלות, ומבינים שהאיחוד הזה מאיים באופן מוחשי על המפלגה המצויינת והחשובה שלנו, המפלגה האידיאולוגית היחידה שנותרה בשמאל-מרכז, ועלול, באופן מסוכן, לשתות לנו מנדטים, שגם כך אינם מצויים בשפע.

זו דילמה שקל לפתור, ואנא הסבירו זאת לכל מי שאומר לכם שרק בהצבעה למפלגת גנצלפיד נחליף את השלטון. ראשית, צריך לומר על ה"מפלגה" הזאת: אנחנו מכירים מפלגות מרכז סתמיות נטולות אידיאולוגיה שהן גם וגם וגם. אבל הפוליטיקה הישראלית טרם ראתה מפלגה כה מטושטשת וחסרת אידיאולוגיה. יצור כלאיים עמום שנוצק ונוסד במשרדי פרסום. שמועמדיה הודבקו זה לזה בטלאים טלאים שאין ביניהם קשר. מה עמדתם בסוגיית שתי מדינות לשני עמים? הם סוציאל דמוקרטים או קפיטליסטים? האם אחרי כל ההו-הא ישבו עם נתניהו באותה ממשלה כשהוא תחת כתב אישום? או לא?

הרי מפלגת העבודה זוהרת לעומתם באור יקרות! עם חברי כנסת ומועמדים שיש להם השקפת עולם מוצקה, וקבלות מדהימות על ישום אקטיבי, מסור וחרוץ לישומה של אותה השקפת עולם, ומאבק נחוש למען מה שעוד לא הושג. "יש לנו דרך" כמו שאומר אחד מסרטי הקמפיין שלנו, ובצדק:

image

ואחרי שאמרתי את זה, יום אחרי הבחירות אנחנו נלך לנשיא ונמליץ על גנץ שירכיב את הממשלה. ב – 100%. לנו לא תהיה שום דילמה אם זה ביבי או גנץ. לכן הצבעה בשבילנו לא פוגעת ולו בשבריר של סיכוי להחלפת השלטון.

זו מתמטיקה פשוטה. אם גנץ יביא מנדטים מהימין הגוש שלנו יהיה יותר גדול, ירכיב ממשלה ויחליף את נתניהו. אנחנו בכל מקרה נהיה בגוש הזה. לא עדיף שבתוך הגוש, אנחנו, מול מפלגת הסופרמרקט הזאת, נהיה אלה שניתן את הטון? שאנחנו נהיה אלה שנתווה דרך צלולה של סוציאל דמוקרטיה, שמירה על שלטון החוק, חתירה לשלום?

האם אתם רוצים לתת את הקול שלכם לצביקה האוזר איש הימין הקפיטליסטי? לאבי ניסנקורן שעשה כל תרגיל פוליטי אופורטוניסטי מסריח? לערימה של אנשים אנונימיים שאתם לא מכירים, או לי? לשמולי? לעמיר? לסתיו? למרב? לעמר?

זה מה שאני מבקשת מכם שתסבירו לכל מי שחושב להצביע גנץ כדי להחליף את ביבי. ועוד לא ציינתי את העובדה התמוהה שטרם ניתנה שם שום התחייבות שלא לשבת עם ביבי. בעצם אנחנו מתחייבים להמליץ על גנץ לראשות ממשלה, בנחישות רבה ומוחלטת יותר משהוא מוכן להמליץ על עצמו! הנה ראיונות מהבוקר, מאמש ומאתמול בבוקר על העניין הזה, וגם על הענקת הלגיטימציה הנפשעת ל"עוצמה יהודית" הכהאניסטית המזוויעה, הגזענית עד אימה, חובבת הרוצחים. על כך אפרט בהמשך.

כאן, בקשת 12, בשישי בבוקר, עם יואב לימור וגלית גוטמן, ובאולפן גם ח"כ שולי מועלם מ"הימין החדש":

image

כאן, בחדשות 12 עם יונית לוי, ועם הפרשנים עמית סגל, אמנון אברמוביץ' ורינה מצליח:

image
image

ברשת 13, "העולם הבוקר" עם אור הלר ומירי נבו, הפרשן יעקוב ברדוגו והכתב הפוליטי ספי עובדיה:

image

וגם כאן, אתמול, בגל"צ, בתכניתם החדשה של אודי סגל וקרן מרציאנו. להאזנה הקליקו על הציוץ:

image


הבלוק המשותף עם מרצ שלא היה. לו הייתם שואלים אותי בראשית השבוע מה עמדתי בעניין ריצה משותפת עם מרצ, הייתי אומרת – לא, אלא אם תראו לי שזה מכפיל כוח. זה לא הזמן לשרטט כאן את ההבדלים בין שתי המפלגות. זר לא יבין זאת, אבל רובנו כן. וככלל ערכי תנועת העבודה הם הערכים המכוננים שלי ולא ערכי ר"צ, שהיא (ולא מפ"ם החביבה עלי) נותנת הטון היום במרצ.

ואחרי שאמרתי את זה, אתמול קמנו לבוקר חדש, שבו כולם מתאחדים עם כולם, כשסכנת הכחדה מרחפת מעל מרצ אחותנו הקטנה, ושגם מצבנו לא מזהיר בלשון המעטה. לכן חשבתי שאופציית האיחוד הפכה רלוונטית, דרמטית, ואפילו קיומית להם, לנו, ולגורלו של הגוש כולו. ובוודאי שאין לנו הפריבילגיה לשלול אותה על הסף בלי לבדוק אותה בידיים נקיות.

image

כאן, בגל"צ, ב"מצד שני", עם ניצן הורוביץ ועקיבא נוביק, אני מרחיבה ומעמיקה בעניין מרצ ומצב החרום שנוצר. הקליקו על המבזק להאזנה:

image

בכל מקרה, מדובר על חלב שנשפך, ואנחנו ממשיכים הלאה.


אנשי תורת הגזע קיבלו תווית הכשר במדינת היהודים. ומה ירשם בדפי ההיסטוריה? רשמו לפניכם: כל הדרמות הפוליטיות של השבוע, סוערות וחשובות ככל שיהיו, לא באמת יזכרו. הן אבק ברוח לעומת ההכשר שניתן, בידי ראש ממשלה בישראל, ל"עוצמה יהודית", מפלגה גזענית קיצונית כהניסטית, חובבת רוצחי המונים.

image

"אבל אחד מהם, מיכאל בן ארי, כבר היה בכנסת", אמרו לי מראיינים השבוע. נכון, והוא גם היה חבר הכנסת היחיד  שמעולם לא אמרתי לו שלום. כי גזענות כה אפלה ונוראית לא יכולה לקבל לגיטימציה. בן ארי הצליח להסתנן בשעתו למפלגת ימין אחרת, והמרחק בין זה ובין מתן הכשר למפלגת תורת הגזע הוא עצום. בכל אחד מהראיונות שהעליתי כאן למעלה יש התייחסות לכך, והנה גם הפוסט שהעליתי בנושא ובו אני מפרטת:

image

כאן, בכתבה של יאיר שרקי במהדורת החדשות של קשת 12:

image

וגם כאן, ברדיו ללא הפסקה 103FM, עם אריה אלדד ובן כספית, הקליקו להאזנה:

image


עוד כמה ראיונות בענייני השבוע:

כאן, ברשת 13, ב"לפני החדשות", עם אודי סגל והפרשן יעקב ברדוגו (לצידי תמי זנדברג יו"ר מרצ וסגנית השר ציפי חוטובלי מהליכוד), הקליקו לצפיה:

image

בקשת 12, בחדשות הבוקר, עם ניב רסקין, עם חברי הכנסת יעל גרמן מיש עתיד ואמיר אוחנה מהליכוד. דיברתי על ההתאוששות שלנו בסקרים בחסות הרשימה המצויינת שנבחרה. לצפיה הקליקו:

image


וגם לפאדיחות, משהו קצת פחות שגרתי: בתכנית הסאטירה של כאן 11, "עד כאן!" בהגשת מיכאל הנגבי, עם הפאנל המצחיק בהרבה ממני, נועם פתחי, אוריה קור ויותם זמרי (מימין), ואבי אטינגר, לילך ברנע-לשם וחגי טוריסקי (משמאל). לצפיה הקליקו:

image

image


עוד כמה אירועים לקראת הבחירות שהשתתפתי בהם השבוע:

כאן, בכנס בחירות בחולון עם יו"ר המפלגה אבי גבאי, חבר הכנסת איציק שמולי וראש העיר מוטי ששון, בהשתתפות מאות תומכים. היה מעולה!

imageimage

היום, ב"שישי של עניין" בקיבוץ אשדות יעקב מאוחד, בבית אייל. הבית הזה, שכולו פרי הגות וביצוע של ארנה שמעוני, ששכלה את בנה אייל בלבנון והיתה שותפה שלי במאבק להוצאת צה"ל מלבנון – הוא גם אתר הנצחה מיוחד במינו לנופלי מלחמות לבנון לדורותיהם, וגם מרכז קהילה וספורט מקסים:

image
image
image

גאווה גדולה בעבודה! אירוע מהמם של השקת קמפיין הגאווה של המפלגה, שארגן החוג הגאה, בראשות היו"ר, סער ינאי וראש המטה הגאה בבחירות, עומר נחמני. דיברתי על ההתקדמות המפעימה במאבק הקהילה לשוויון, אבל גם על הדרך הארוכה ועל האתגרים שעוד נותרו.  

image
image
image

והנה כמה תמונות מאירוע התודה שיאיא פינק ואני עשינו למתנדבי הפריימריס:

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

image

image


רוצים לפגוש אותי גם השבוע?

רעננים, לשבתרבות ברעננה מחר, לא אוכל לצערי להזמין אתכם, כי כל הכרטיסים אזלו! מתנצלת. בואו לאירועים אחרים שאני משתתפת בהם.

ירושלמים. ביום ראשון, 24/2, אופיע בכנס לקראת הבחירות, של המכון הישראלי לדמוקרטיה ובי"ס לידה. הנה הפרטים:

image

ובחמישי, חוג בית במושב חירות. הנה הפרטים:

image


ועכשיו בקשה אישית שלי: השתתפו במבצע מימון ההמונים של החלוץ, מכינת רבין והמדרשה באורנים. החבר'ה המדהימים האלה הם דור העתיד המופלא של הציונות הסוציאל דמוקרטית, ואני מעריצה אותם. חייבים לעזור להם כדי להמשיך ולהתרחב, להגיע לעוד צעירים רבים, ולעשות המון טוב בחברה הישראלית.

תרמו להם כדי שימשיכו ביתר שאת את פעילותם המדהימה, הערכית והאידיאולוגית – ויוסיפו להטביע את חותמם בכל מקום ברחבי הארץ. הנה, אני כבר תרמתי:

image

גם אתם מסכימים לתרום (אפשר יותר אבל בהחלט אפשר גם פחות!)? הקליקו על הלינק או על התמונה:

https://www.jgive.com/new/he/ils/donation-targets/6370.

image

עוד לא השתכנעתם? צפו בקטע שלי לסרטון הקמפיין שלהם:

image


בואו נשמור על קשר.

מוזמנים לעקוב אחרי במדיות השונות, להתעדכן בעשיה ובמתרחש, לשתף, להגיב וגם לעזור ככל יכולתכם נוכח עימותים שמתפתחים שם לפעמים סביב דברים שאנחנו מאמינים בהם, ובעיקר בקמפיין הבחירות.

אז ככה. קודם כל צרפו עוד חברים לעיתון סופשבוע הזה.

עקבו אחרי העמוד שלי בפייסבוק, שמשמש יותר להבעת עמדה בסוגיות עקרוניות.

הכנסו לאתר שלי, שמשמש גם לחדשות שוטפות שאני מייצרת, וגם כמעין ארכיון, ובעצם יש בו כמעט הכל.

באינסטגרם אני יחסית חדשה ואין לי מספיק עוקבים, אז מוזמנים לעקוב אחרי ואחרי ה- stories שלי.

ויש לי גם ערוץ יוטיוב... מוזמנים!

העדכונים הכי תכופים שלי הם בטוויטר, אז הצטרפו!  שם אני מדווחת ונוקטת עמדה לעיתים קרובות יותר, גם בעניינים חצי אישיים וגם בעניינים שעל סדר היום, ובכלל בשבילי הוא מדיום יותר אינטראקטיבי. שימו לב שיש שם גם הרבה דווחים ועדכונים שלא מגיעים בסוף לעיתון סופשבוע. הנה כמה דוגמאות, והן מתחילות בעניין אישי-משפחתי עצוב:


image

image

image

ואם כבר שמתי כאן את הציוץ שלמעלה, התפקדו ופקדו אחרים עכשיו כאן.

image

image

image

image

image

image

image


שבת שלום,

שלכם,

שלי