עיתון סופשבוע של שלי

יאללה סולחה

יאללה סולחה: הפגישה שלי ושל עמיר פרץ (ויהיו עוד רבות). למה כל קול לעבודה הוא קול לחיזוק הסיכוי שגנץ, ולא ביבי, יהיה ראש ממשלה, ואיך תסבירו זאת לחבריכם. די לדה לגיטימציה הדוחה שנעשית לערביי ישראל. שתי הפוגות בעיתון סופשבוע מענייננו הקשוחים: הופעה שלי במונית הכסף, והופעה שלי בנושא הרה הגורל: משחקי הכס חוזרת לעונתה האחרונה. הבעיה היא לא הבדיחה הגרועה של יאיר לפיד על ארנה ברביבאי, אלא העובדה העגומה שמספר הנשים בכנסת יחתך באכזריות. מקווה שהן לא יהיו ממושמעות. בואו לפגוש אותי: בגבעת שמואל, באשדוד, בירושלים, בים המלח ובקריית אונו. וגם אתם מצטערים שלא יכולתם להצביע בשבילי בפריימריז, כשממש נאבקתי על מקומי? התפקדו עכשיו או פקדו חברים
7 במרץ, 2019

שלום לכם חברות וחברים,


אומר זאת פעם אחת בהתחלה, כי האמירה הזאת שלי בוריאציות שונות חוזרת בכל ראיון שלי שתראו/תשמעו כאן ובכלל, בכל פוסט, בכל הופעה שלי לפני קהל: הצביעו לעבודה. זה חשוב, זה קריטי, זה בבחינת SOS. ולמה:

  • ההנחה שרק הצבעה לגנץ-לפיד תשים קץ לשלטון נתניהו היא שגויה עובדתית. המשחק הוא משחק הגושים.
  • ככל שגוש המרכז והשמאל יהיה גדול יותר, כך יגברו הסיכויים שגנץ ולא נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא.
  • לא יקרה כלום אם גנץ יקבל פחות חמישה מנדטים בשביל אנשים אנונימיים, או ימנים, או אולי ממש גרועים, שלוקטו באקראי מפה ומשם, ואנחנו, מפלגת העבודה, נקבל את אותם מנדטים לטובת אנשים מעולים עם קבלות מוכחות.
  • ולא רק שלא יקרה כלום, אלא שרק דברים טובים יצמחו מזה.
  • יום אחרי הבחירות, אנחנו נלך לנשיא ונמליץ בוודאות על גנץ שירכיב ממשלה. בשום אופן לא נמליץ על נתניהו. זאת התחייבות.
  • מכאן שכל קול לעבודה הוא קול לחיזוק הסיכוי שגנץ, ולא ביבי, יהיה ראש ממשלה. רק אנחנו משרטטים את הגבולות הפוליטיים האלה  באופן נחרץ. יותר מגנץ עצמו.
  • בתקווה גדולה שיושם קץ לשלטון נתניהו, חשוב מאוד מאוד שלמפלגת העבודה הערכית, המחודדת, האמיתית, המגוונת, עם הרשימה הנהדרת שלה – יהיו משקל גדול והשפעה משמעותית בתוך הממשלה שתקום.
  • אתם רוצים אותי ואת חברי המוכשרים לרשימה שרים בממשלה של גנץ? אני מניחה שכן. אז הצביעו לנו. הצביעו עבודה.
  • ואגיד את זה בכנות, גם אם זה קשה: הצילו את מפלגת העבודה. היא חשובה מדי למדינה.

image

image

image

הפגישה עם עמיר גם השתרבבה לראיון שלי לקראת העונה החדשה (והאחרונה!) של משחקי הכס, הסדרה עוצרת הנשימה והחביבה עלי במיוחד. כאן, בחדשות קשת 12, במהדורה ראשונה עם אורן ווינגלפלד. הקליקו על הציוץ לצפיה:

image

image


ועכשיו, כיוון שכבר התחלנו בכיף (עמיר, משחקי הכס) ולפני שנחזור לסדר היום הקשוח, עוד הפוגה קלה, עם "מונית הכסף" של עידו רוזנבלום בקשת 12 שהשתתפתי בה. היה כיף (ודי קל), ויכולתי להמשיך עוד ועוד. צפו ותראו איפה הפצצתי ואיפה כשלתי (רק פעם אחת!) ומי היה החבר הטלפוני שהציל אותי. אגלה לכם שהסכום האמיתי שצברתי היה 8500 שקלים, אבל כיוון שהקטע שלי קוצר בעריכה, לרבות השמטתן של עוד תשובות נכונות, יצא בשידור שקבלתי רק 5700 שקלים. על כל פנים, מסל"ן, מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בבאר שבע, שאליו העברתי את כספי הזכיה, קיבל את הסכום במלואו...

ושלא יהיו אי הבנות, זה לא ה-ביטוי לתמיכה המתמשכת שלי במרכז הסיוע הזה שנלחם על חייו כל הזמן ומטפל בכל הנפגעות בדרום. מסייעת להן כמובן בדרכים ממוסדות יותר (העברות תקציביות וכו'). לצפיה הקליקו על התמונה הראשונה:

image

image

image

image

image

image

אם גם אתם רוצים לתרום למסל"ן, הכנסו לעמוד שלהן וצרו אתן קשר. מגיע להן. מגיע לנו.

image


כל כך מעט נשים יש פה, וגם הן לא ממושמעות. ובכן, אני מכירה את יאיר לפיד היטב ולא חושבת שהוא שוביניסט. מכירה שוביניסטים גדולים ממנו בפוליטיקה. מה שאמר לאלופה במיל' ארנה ברביבאי היה בדיחה גרועה שנבעה ממבוכה שלו על כך שברביבאי לא שיתפה פעולה ולא קמה כשביקש ממנה לקום כדי להמחיש בגופה שבכל זאת יש נשים במפלגת גנץ – לפיד.  הוא גם התנצל מיד, יאמר לשבחו. הבעיה היא שבדיחות כאלה בקונטקסט פומבי מקבעות מעמד נחות של נשים.

image

אבל הבעיה היותר גדולה – היא עצם הרשימה הגברית להחריד שהגנרלים הרכיבו במו ידיהם, שמהווה, יחד עם הרשימה הגברית של הליכוד, רגרסיה נוראית ביצוג הנשי בכנסת. במקום להתקדם אנחנו נסוגות לאחור. וזו תמונת מצב עגומה שאינה מקרית. כשהשמרנות והימניות והרפובליקניות מנצחות – יש נסיגה במעמדן של נשים. זו עובדה. כאן בגל"צ, במה בוער עם רזי ברקאי, על זה ועל כל העניינים הפוליטיים שעל סדר היום. להאזנה הקליקו על הציוץ:

image

image

image

ואם כבר אנחנו כאן, אז השבוע התפרסמו גם נתוני הלמ"ס על פערי השכר בין גברים ונשים:

image

אלה כמובן נתונים עגומים, שחושפים תמונה עגומה וארכאית של חוסר שוויון בתחום הדרמטי והמשפיע ביותר על רכיבי חייו של אדם, ובוודאי על עצמאותו: פרנסה. הכנסת הבאה שתהיה בה ירידה מפחידה ביצוג נשי, תחמיר את המגמה. גם בשל מחסור בח״כיות שפעלו נמרצות למען שוויון, וגם בשל הנראות הבוטה של הדרה ואפליית נשים שתציג לנערות ולילדות מודל שלילי, מיושן, ונטול צדק ושוויון.

image


ובחזרה לפוליטיקה. כאן, בערוץ הכנסת, בפרלמנט צהרים עם מזל מועלם. על נאום נתניהו, על הפאניקה והפחד של גנץ-לפיד מהביטוי הנורא שתי מדינות, על למה חייבים להצביע עבודה, וגם על הרגרסיה הנוראית בכל מה שנוגע ליחס לנשים ב"כחול-לבן." לצפיה הקליקו על התמונות ועל הציוצים:

image

image

image

image


נמאס מה"בלי ערבים". זו גזענות לשמה. אני אומרת זאת בכל מקום, וגם כאן, ברדיו קול חי, רדיו מסורתי וימני, עם אבי מימרן. מדברת על החלטת יו"ר וועדת הבחירות המרכזית לא לאפשר שידור חי של נאום נתניהו (לגמרי סבירה כשראה"מ מפקיע זמן שידור לצרכי הסתה, תעמולה ושקרים. לשמחתנו יו"ר ועדת הבחירות פטור גם משיקולים פוליטיים וגם משיקולי רייטינג וממילא ההחלטה תקפה לכל השחקנים במערכת הפוליטית). וגם על ההתנגדות החריפה שלי לפסילה גורפת של המפלגות הערביות, שימו לב לדיאלוג הזה בראיון, דיאלוג שיוצא לי לנהל כמה פעמים ביום:

אבי ממרן: עד כמה זה לגיטימי בעיניך, הרכבת קואליציה, אפילו צרה, שנשענת על מפלגה, או, או, או שתי מפלגות, ערביות, או אפילו על אחת מהן, קואליציה שהיא לא רובה ציונית. מה עמדתך לגבי העניין הזה?
אני: מה זה לא ציונית? המפלגות החרדיות גם הן לא ציוניות.
אבי ממרן: אה, נכון. אבל המפלגות החרדיות הן עם מסרים אחרים, בהשקפה.
אני:  זאת אומרת אתה מתכוון לערבים, בקיצור.
אבי ממרן: אני מתכוון לערבים, בואי נקרא לזה בשמו.
אני: אתה לא מתכוון ללא ציונים.
אבי ממרן: יכול להיות, כן... חידוד מעניין. קבלתי את ההערה, אצלנו לפחות הגברים ממושמעים.

אני: אז קודם כל  אני דוחה על הסף את הניסיון להפוך למוקצים מחמת מיאוס עשרים אחוז מהציבור בישראל, שהם אזרחיה הערבים. הם ערבים. ככה הם נולדו. הם אזרחים ערבים שווי זכויות, יש להם זכות לבחור, ויש להם זכות להיבחר. פסילה של מפלגה ערבית באשר היא ערבית, לא מקובלת עלי. אגב, ממילא אין סיכוי שימליצו על גנץ.  אין סיכוי שימליצו על רמטכ"ל שמתפאר במספר הערבים שהרג.

אבל הדה לגיטימציה הזאת מסוכנת. והיא לא נגמרת בדה לגיטימציה לערבים.  אחריהם כולם כבר הופכים בקלות לבוגדים ועוכרי ישראל.  השמאל, המרכז, התקשורת, אנשי ימין שכל חטאם הוא שהם לא יוצקים מים על ידיו של נתניהו, ותפיסתם היא שתפקידם לשרת את הממלכה ולא את המלך. המפכ"ל אלשיך, לדוגמא, שהוא גם ימני, גם חובש כיפה, וגם מינוי של נתניהו, וגם הוא כבר מוקצה. המשטרה, הפרקליטות, היועמ"ש. כולם מוקצים. צריך להזהר כשמוציאים קבוצה מהכלל, מיד אחריה תבוא עוד קבוצה, וזה מסוכן.


כאן ראיון ארוך לתכנית "הנבחרים" של דוד בן בסט ברדיו 'רדיוס', 100FM. דיברנו על חקירות נתניהו וכתב האישום, על ההכשרה המזעזעת של עוצמה יהודית, על למה להצביע למפלגת העבודה, וגם על החוק שאני הכי גאה בו – החוק להגבלת שכר הבכירים. לצפיה הקליקו על התמונה:

image

image

image


אין כאור השמש לחטא ולתקן. הכנסת אמנם מושבתת על פי חוק בשל פגרת הבחירות, והבניין כולו משועבד לצרכי ועדת הבחירות המרכזית, אבל חשבתי שנכון לבקש אישור חריג כדי לכנס את וועדת המשנה החסויה של הוועדה לענייני ביקורת המדינה שאני עדיין עומדת בראשה, כדי לאפשר לדו"חות בטחוניים של מבקר המדינה להמשיך ולהתפרסם באופן שוטף. דו"חות כאלה דורשים הכרעה של ועדת המשנה אלו חלקים מהם יותרו לפרסום ואלו חלקים יש להשאיר חסויים כי פרסומם יפגע בבטחון המדינה. הקוו שהוביל אותי בכהונה הזאת כיו"ר וועדה, הוא לשאוף לפרסם כמה שיותר, ולא להטיל חיסוי באופן אוטומטי. הנה ההודעה שיצאה בתום הדיון:

image


כמה מהמפגשים היותר מלבבים שהיו לי השבוע:

המכינות הקדם צבאיות, כמו שבטח כבר הבנתם, הן ציפור הנפש בעיני.  המקום שבו אנשים צעירים מתכיילים ומתכווננים לקראת השרות הצבאי והחיים האזרחיים אחר כך כאנשים חושבים, תורמים, ומודעים. אני נפגשת המון עם חניכי מכינות, מדברת אתם על האידיאולוגיה שלנו וחשיבותה, ורואה בזה חשיבות רבה. הפעם זה היה במקום כיפי במיוחד, בבית של ענת וארז מנשה, חברים ושותפים לדרך, שבתם נועה חניכה במכינת באר אורה. אחלה חברה.

image-20190307152019-1

image-20190307152019-2

image-20190307152019-3

וכאן, עם 600 תלמידי י"א-י"ב בתיכון מכבים רעות. על הבחירות, הדמוקרטיה, הסוציאל דמוקרטיה ותרגומה המעשי, למה להצביע למפלגת העבודה, ועוד תשובות להרבה שאלות חכמות של ילדים סקרנים וידענים.

image-20190307152048-4

image-20190307152048-5

image-20190307152048-6


גם אתם רוצים לפגוש אותי?

גבעת שמואל. שבת הקרובה, 9.3, בשעה 11:00 בבוקר, אתארח בשבתרבות עם העיתונאי  יואב לימור בגבעת שמואל. בואו, כל הפרטים כאן:

image-20190307152104-7

ירושלים. ביום ראשון הקרוב, 10.3, ב-12:00, אפגש עם מכינת חנתון בירושלים - במכון הישראלי לדמוקרטיה, פינסקר 4 ירושלים. פתוח לכולם.

ים המלח. בחמישי, 14.3 אדבר בכנס של התאחדות בעלי המלאכה לעסקים קטנים בים המלח. שימו לב, הרשימה ארוכה אבל זה לא פאנל. אני אנעל את רשימת הדוברים בסביבות שש וחצי שבע בערב. אם אתם גרים בסביבה תקפצו.

image

קריית אונו. בשבת הבאה, 16.3 בשעה 11:00 שבתרבות עם אבי בטלהיים בקמפוס קרית אונו:

image

אשדוד. וביום ראשון הבא (לא הקרוב), 17.3, בשעה 20:00 אתארח יחד עם יאיא פינק בפאב "זה" באשדוד. בואו, כל הפרטים כאן:

image


סודות מהמטבח: ככה כתבתי את רובו של עיתון סופשבוע הזה:

image


גם אתם מצטערים שלא יכולתם להצביע בשבילי בפריימריז, כשממש נאבקתי על מקומי מול כל הדילים וכוונות החיסול? אז בואו נעשה שזה לא יקרה. תתפקדו עכשיו, בשביל הפעם הבאה, ואם אתם כבר פקודים – פקדו אחרים שתומכים בי, בדרך שלי, במאבקים שלי, מזדהים איתי ורוצים לעזור לי ולחזק אותי. רוצים להתפקד או לפקוד אחרים? כתבו אלינו למייל hitpakdutshelly@gmail.com, עם מספר הטלפון שלכם, ואנחנו נחזור, או יותר פשוט, הקליקו והתפקדו עכשיו כאן:

image


שבת שלום,

שלכם,

שלי