עיתון סופשבוע של שלי

יש לי סטרטאפ לפוליטיקאים מושחתים מודאגים: תהיו ישרים

מסכנים הפוליטיקאים המושחתים ובראשם נתניהו. נמאס להם לפחד. הם יבתקו את שלשלאות הטרור שמונעות מהם להיות מושחתים! ארבעה חפים מפשע קיפחו את חייהם השבוע על מזבח המגדלים. אסון לאומי. ורק היזמים והקבלנים לא אשמים. הצעת חוק שלי הונחה השבוע. הארוע הבאמת מרגש של האירוויזיון  - רון גילרן העוזר שלי ובן זוגו ניצחו בתחרות התחפושות של התחרות וזכו בכרטיסי חינם לגמר! ואני הודעתי על זה בהתרגשות באמצע ראיון. ותמה סדרת משחקי הקץ שאני מעריצה שרופה שלה – סדרת ראיונות ותובנות על הסדרה – פוליטיקה, פמיניזם, כשפים ומלחמות.
22 במאי, 2019

image

לפני הכל - אם יש משהו כביר, יפה, ומעורר תקווה בשמאל הציוני – זה החלוץ – שם גג למכינות רבין ואחרות, ולעוד תוכניות כיפיות ומעוררות השראה שמיועדות לצעירים. אחת מהן היא "זרעי קיץ", שעוד מחזור שלה נפתח עכשיו להרשמה, והיא מיועדת לצעירות ולצעירים שכבר השתחררו. חמישה שבועות מסעירים, אינטלקטואלית וחברתית, שעשויים לשנות את חייכם ולהעשיר מאוד את המעגלים החברתיים שלכם. בקרו בדף של זרעי קיץ לקצת חוויות של בוגרות ובוגרים והירשמו כאן. מספר המקומות מוגבל, וזו תוכנית מאוד מבוקשת, שאני ממליצה עליה בכל פה (ואגלה לכם סוד: גם הבת שלי עשתה אותה). 
 

שלום לכם חברות וחברים,

 

מסכנים הפוליטיקאים המושחתים ובראשם נתניהו. נמאס להם לפחד. הם יבתקו את שלשלאות הטרור שמונעות מהם להיות מושחתים! עיקרי הנאום שלי בדיון על ניפוח והגדלת הממשלה: "...במסגרת המבצע להשמדת בית המשפט העליון והדמוקרטיה ישראלית כדי למלט ראש ממשלה מושחת מהכלא, עולים קולות בכי ונהי מכיוון מפלגות הקואליציה המיועדות, והם אומרים: לא יכול להיות שחבר כנסת או שר יסתובבו מאוימים מאימת החוק. לא יכול להיות, הם קובלים, שהם יצטרכו כל הזמן לחשוש שיתפרו להם תיק. שאולי חוקרים אותם, שאולי יש עליהם משהו.

למה לא? סליחה, למה שלא יהיו מאוימים מאימת החוק כמו כל אזרח רגיל? מה, אזרח רגיל חושב שהוא יכול לעבור על החוק כמה שמתחשק לו, לעשות כל עבירה פלילית, ואז תהיה לו עיר מקלט שהוא יוכל להיאחז בה בקרנות המזבח? מה כל כך נורא בלהיות מאוימים מאימת החוק, אם אתם לא אנשים מוסריים ששומרים על החוק ממילא?

יש לי סטרטאפ. לכל המושחתים שנורא נורא מודאגים כל הזמן שיתפסו אותם, ומתבכיינים שיש יותר מדי כוח לזרועות שלטון החוק. יש לי הצעה פשוטה מאוד, ותאמינו לי, היא תמיד עובדת: אל תהיו מושחתים. נורא פשוט. אל תיקחו ואל תתנו שוחד, אל תעשו עברות מרמה, אל תפרו אמונים, פשוט אל תעברו על החוק. מה כל כך קשה בזה? יהיה לכם הרבה יותר קל בחיים. אתם לא תצטרכו להתעורר בבוקר ולפחד שיתפסו אתכם. תחשבו על זה, זה סוג של סטרטאפ.

עולה גם טיעון אחר, מופרך לחלוטין, שמעיד על חוסר הבנה עמוק במהות הדמוקרטיה, והוא הטענה הכוזבת שהעם החליט שביבי זכאי. אז קודם כול, לא העם – זה 25% מהעם. שנית, העם שבחר בביבי האמין לדבריו שאין לו שום כוונה לחוקק חוקים פרסונליים שימלטו אותו מהכלא.

נחליט באסמסים. אבל מעבר לזה, נגיד שבאמת הייתה הצבעה על עצם השאלה האם נתניהו צריך לעמוד לדין. ובהצבעה הזאת, שאולי הייתה מתקיימת באסמסים, כמו בארוויזיון, העם היה מחליט שהוא זכאי. ככה עובדת דמוקרטיה? אנשים נותנים את הדין על מעשיהם הרעים על פי פופולריות? אז כדורגלנים לא היו עומדים למשפט, ומנחות טלוויזיה פופולריות לא היו מסתבכות עם מס הכנסה.

בכלל, בשביל מה אנחנו צריכים משטרה, בתי משפט? אפשר לבטל אותם ולהעמיד את הכול להצבעה באסמסים. תגידו לי, מאיפה עולה רעיון העוועים שהעם יכול להחליט מי ילך לכלא ומי לא? הרי זאת מהות הדמוקרטיה. זה שהעם שולח אותנו לכאן, לבית הזה, לא נותן לנו חסינות מפני כלום. בדיוק ההפך, אנחנו מחויבים להיות שומרי חוק יותר מכל אדם אחר, לא פחות מכל אדם אחר.

ולסיום, לאותם חברי הכנסת שימצאו את עצמם בתפקידי שרים לענייני כלום ושום דבר: אתם אפילו לא חלק מהמשחק. אתם המעות שמשלמים כדי למלט את ראש הממשלה מהדין. ואם לא מזיז לכם שאתם חלק מההשחתה הזאת, אולי יזיז לכם שאתם פשוט עושים מעצמכם צחוק. לצפיה הקליקו:

image


איזה אמיץ ח"כ מיקי זוהר! הוא החליט למרוד והגיש את חוק החסינות לפוליטיקאים עבריינים נגד רצונו של ביבי! וביבי התחנן – מיקי, אל תגיש, אל תגיש! ומיקי אמר – לא שם עליך ולא סופר אותך, מגיש! כאן בראיון אצל אמיר אבגי ביומן הצהריים של גל"צ, להאזנה הקליקו על הציוץ:

image


סאגת המבקר. בכאן ב', בקלמן ליברמן, על הבחירה הקרבה במבקר מדינה חדש: במי הייתי בוחרת אם היתה מתמודדת, במי אבחר כעת, ומה ניסינו לעשות לפני סגירת הרשימות. על כך שאנחנו נמצאים ברגע מאוד מכונן, קו פרשת מים ממש, בתולדות הציונות -אם אכן השינויים שזומם נתניהו להוביל כדי להציל את עורו יצליחו. מתייחסת גם לתמונה של סגן הרמטכ"ל היוצא האלוף במיל' יאיר גולן ושלי שפורסמה של עמית סגל. להאזנה על הראיון הקליקו על הציוץ של עמית:

image

כאן, ברשת 13, במטה המרכזי עם אילה חסון, בראיון שהחל בבשורה משמחת ומרגשת ביותר הקשורה באירוויזיון (ראו בהמשך עיתון סופשבוע), והמשיך בנושאים פחות משמחים: המתקפה על ביהמ"ש העליון, השעבוד של המו"מ הקואליציוני לחוק החסינות, ובשוליים גם על קצת פוליטיקה ומצב המפלגה. צפו:

image

על כל אותם עניינים גם בכאן ב', ביומן הערב, עם רן בנימיני ויגאל גואטה. להאזנה הקליקו על הציוץ:

image


על הקשר בין האסיר היפה ביותר בעולם, בר רפאלי, ונתניהו. "תראו את שני האנשים היפים האלה, שדיגמנו יחד לקמפיין של משקפי שמש. בר רפאלי המוכשרת, היפה המצליחה, שמגישה כעת בחן רב את הארוויזיון. 2.8 מליון עוקבים יש לה באינסטגראם, פי ארבע מביבי. דמותה מוכרת ואהודה מחוץ לגבולות ישראל, היא היתה זוגתו של לאונרדו די קפריו, מה לא.

אם היינו הולכים על פופולריות, רשות המיסים לא היתה מעזה לחקור אותה, ובטח שפרקליטות מיסוי וכלכלה לא היתה מחליטה להעמיד אותה ואת הוריה לדין פלילי על העלמת מס של מליונים. ולידה שותפה לקמפיין, הדוגמן ג'רמי מיקס, המכונה "האסיר היפה ביותר בעולם". הוא הורשע בעבירות אלימות: שוד, תקיפה, אחזקת נשק. ישב בכלא פעמיים.

כבר בכלא היה סופר פופולרי בשל יפיו, כשיצאה חיכתה לו קריירת דוגמנות מזהירה. לו יש 1.6 מליון עוקבים. פופולרי רצח. אם גורלו היה מוכרע בידי הציבור, על פי פופולריות, הוא לא היה יושב שניה בכלא... המשטרה שאוכפת את החוק ובתי המשפט ששופטים הם סלע יסוד של הדמוקרטיה בדיוק כמו בחירות דמוקרטיות. בלי זה ובלי זה אין דמוקרטיה.

בחירה דמוקרטית של הציבור לכנסת לא מעניקה לי (או לביבי) כרטיס חופשי חודשי למחוזות העבריינות, ולא, לא קיבלנו פסלון חסינות. בדיוק ההיפך. מוטלת עלינו חובה להיות עוד יותר נקיי כפיים. לפוסט המלא הקליקו (הצילום מתוך עמוד האינסטגראם של בר רפאלי):

image

image

image

image

image


image


ארבעה חפים מפשע קיפחו את חייהם השבוע על מזבח המגדלים: גיל חזאזי בן ה-51 מחדרה, הותיר אחריו אישה ושלוש בנות; סרגיי סמיונוב  בן ה-33, שהתגורר בישראל רק עם אשתו, ושהלווייתו התקיימה היום בבית העלמין בבאר שבע; יונתן סבג בן ה- 33 מאור יהודה, הותיר אחריו אח, אחות והורים, ונהרג למרבה הזוועה ביום הולדתו; ובן דקלו בן ה–22 מפרדס חנה, שהשתחרר רק לפני שנה משירות בחיל הים, שם היה חייל מצטיין. יהי זכרם ברוך

image

image

אחרי שהדברים האלה שלי התפרסמו, התקשרה אלי נרעשת יועצת התקשורת של הקבלן שבירו, כדי להעמיד אותי על "טעותי". "זה בכלל לא הוא", היא אמרה. הוא לא קשור. זו חברת המנופים. מסכן, תמחקי מהר את השם שלו."

ובכן, לא. לא טעיתי, וזו אם כל חטאת. אף קודקוד לא אחראי. היזם? מה פתאום, יש חברה מבצעת. החברה המבצעת? מה פתאום! יש לה קבלני משנה. קבלן המשנה? מה פתאום! זה ספק השרות שמספק את המנופים (עם בשר התותחים, המנופאים). אתם הבנתם את זה? כשהפרויקט משגשג – זה קרדיט ליזם. כשיש קטל – אין אחראים.

image

ראיון על כך עם אריה אלדד ובן כספית ברדיו 103FM, להאזנה הקליקו על הידיעה:

image

כאן, בקשת 12, בתכנית חסכון עם קרן מרציאנו:

image

וגם בגלצ, בתוכנית 24 היום השהיה, עם אפי בן אברהם. להאזנה הקליקו.

אחרי האסון, הנחתי השבוע הצעת חוק להגברת צעדי הבטיחות בתחום העגורנים. כולה מבוססת על ההסכם (שכמובן לא מומש) בין שרי האוצר, השיכון והעבודה והרווחה עם יו"ר ההסתדרות דאז אבי ניסנקורן. היא נועדה לחייב את הממשלה בחוק ליישם את הסעיפים שנוגעים לתחום העגורנים ושלא מומשו. פרטים בידיעה הזאת ובאלה שאחריה:

image

image

כאן, דיווח על עיקרי הצעת החוק במהדורת הלילה של חדשות ערוץ 20:

image

image


אם אתם רוצים לשמוע את נאום הברכה שלי לח"כ החדש (כחול לבן, אצל בני גנץ ב"חוסן לישראל"), חילי טרופר - שהוא איש חינוך ועשיה וגם איש חזון, ובכלל אדם מקסים שאני אוהבת ומעריכה – הקליקו כאן לצפיה:

image

לפני שנמשיך בעניינים משמחים ומשעשעים – מזמינה אתכם לפגוש אותי:

ביום שני, כנס של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ומכון התקנים הישראלי (סביב הקוד הוולנטרי למניעת הטרדה מינית במקומות עבודה) אגיע לברך בתחילת הכנס, בטוחה שגם בהמשך יהיה מעניין. הירשמו ובואו:

image

מחרתיים, יום שישי, אשתתף ב'קבלת שבת' במועדון צוותא, שתוקדש לסופר רם אורן, שגם היה המו"ל של שניים מהספרים שלי. כל הפרטים בהזמנה, הקליקו:

image


הארוע המרגש האמיתי שקרה לנו באירוויזיון. אני אוהבת אירוויזיון, מודעת לחשיבותו, וגאה על האופן המופתי שבו אורגן בארץ. אבל קרה משהו יותר דרמטי! ביום שבת בערב, שעות ספורות לפני הגמר, זכו העוזר הפרלמנטרי שלי, רון גילרן, ובן זוגו, חיים מסילתי – שני חובבי אירוויזיון מושבעים - בזוג כרטיסים חינם (!) למופע הגמר, אחרי שניצחו בתחרות התחפושות של הארוויזיון. כמובן שעבור שני חולי אירוויזיון מדובר בסערת רגשות ובהתגשמות חלום, לא פחות. רון התחפש לזמר הצרפתי מהשנה, בילאל חסאני, וחיים לקונצ'יטה וורסט, שניצחה עבור אוסטריה ב-2014.

כאן, ברשת 13 במטה המרכזי עם איילה חסון, אני לא מתאפקת ומדווחת בשידור חי על האירוע המסעיר. (ותודה לאיילה חסון ששיתפה פעולה וזרמה אתי לטובת הדיווח הדרמטי!). צפו:

image
image
image
image
image

image

וכאן פוסט שלי על הארוויזיון ומשמעויותיו. לקריאה הקליקו:

image


ובכן, תמה הסדרה משחקי הכס, שכידוע לכם הייתי אוהדת שרופה שלה. באופן כללי אני חובבת פנטזיה ומד"ב, ואת הספרים של ג'ורג' מרטין  קראתי שנים לפני שמישהו העלה על דעתו שזו תהיה סדרת טלוויזיה, אבל באמת, מאז באפי קוטלת הערפדים לא נהניתי כל כך מסדרה. היא היתה מלמדת ומאלפת, דומה להפליא למציאות הפוליטית פלוס בונוס של כוחות על טבעיים אדירים והפקה מפוארת, ופשוט עונג צרוף להימלט אליו גם בימים קשים. כאן בחדשות 12, עם אורן וייגנפלד במהדורה ראשונה, לפני שראיתי את הפרק האחרון ובלי ספוילרים:

image

וגם זה עוד לפני ובלי ספוילרים, בכאן 11, בכתבה של זיו רייף ל"השבוע", יומן ששי עם ירון דקל:

image
image

עדיין בלי ספוילרים גם בגל"צ, בחלקו השני של  הראיון ל 24 היום שהיה, עם אפי בן אברהם. הקליקו להאזנה:

image

ועכשיו זהירות! בדבר הבא יש ערימה ענקית של ספוילרים! עורך דסק החוץ והפרשן של חדשות 13 נדב אייל ואני, שני מעריצים של הסדרה, בפודקאסט של עיתון הארץ, בהגשת סגן עורך הארץ ליאור קונרד, בשיחה מהנה מאוד מאוד על הסדרה בכלל ועל הפרק האחרון בכלל. אז שימו אזניות והאזינו, אם לא התחברתם לזה עד היום נראה לי שיש סיכוי שזה יעשה לכם את זה. להאזנה הקליקו: 

image

image

ולכבוד ארועי הכס, התחלתי בהצגת הדרקונים שלי (כן, 25 שנים שאני אוספת בובות דרקון) באינסטגראם. הנה שניים, חמודים. הראשון חדש לגמרי, זה הדרקון של דיינריז שהפך לדרקון קרח, ואת השני קניתי לפני הרבה שנים בטולוז. ובכלל, היכנסו כבר לאינסטגראם ועקבו אחרי! הקליקו כאן.

image
image

ולסיום ברכות:
image


שבת שלום,

שלכם,

שלי