עיתון סופשבוע של שלי

אל תיפול רוחכם

אל תיפול רוחכם
31 במאי, 2019

image


שלום לכם חברות וחברים,


אל תיפול רוחכם. לעיתים קרובות, דווקא מתוך ההרס והחורבן, מלבלבת תקווה חדשה.

נכון שהטקסט בפוסט למעלה היה תמצות מעודן של ההלם, התדהמה, הקבס, והחרדה לגורל המדינה, שאחזו לא רק בי, אלא בכל אדם שאכפת לו ושאינו מנותק כליל מהמתרחש כאן. מבחינתנו, עוד מסמר בארון המתים של הכבוד העצמי והאינטגריטי שלנו כמפלגה – ננעץ במו"מ שנוהל, כך התברר, עם נתניהו. התוצאות ניכרות במצבנו המזוויע בסקרים היום. תיכף אחלוק אתכם עוד רגעים ותובנות מהשבוע הזה, אבל חשוב לי לחלוק אתכם עוד משהו.

למחרת הלילה ההזוי הזה, שממנו התעוררתי במחשבה שיתכן שכל זה רק חלום בלהות היה – התנגן לי מחדש שיר חדש בלב. הבנתי את היתרונות. ראשית נבלמו והוקפאו מזימות הרשע להרס שלטון החוק ולמילוט נתניהו מהליכי משפט. שנית, קיבלנו סיכוי מחודש להילחם על לבו של הציבור.

ועוד יותר חשוב לי להדגיש: מצבה של מפלגת העבודה הוא תוצאה של שגיאות פוליטיות וגם מוסריות. זה לא אומר ולו לרגע שהאידיאולוגיה שלנו לא רלוונטית. בדיוק ההיפך. מתוך עלייתה של הלאומנות, הגזענות, האנטי ממלכתיות, הליברטריאניות – הערכים שלנו נחוצים למדינה כאוויר לנשימה.

אין מדוייקים מערכינו: סוציאל דמוקרטיה, ציונות שהיא אהבת האדם והארץ ולא שנאת האחר, שוויון בין כל הקבוצות, השבטים, הלאומים והמגדרים שחיים תחת כיפת השמיים הזאת, אתוס דמוקרטי עמוק, אמונה בשלום וגישה פרגמטית שאפשר גם אפשר להביאו תוך הכרה בכך שיש לנו מחוייבות עמוקה ואישית להגן על בטחון המדינה.

ברמה הפוליטית, מה שצריך להתרחש עכשיו: פריימריס לבחירת יו"ר המפלגה. יש לנו מועמדים טובים, אליהם יתכן שיצטרפו חדשים. אני יודעת שיש בכם לא מעטים שרוצים שאתמודד. אני לא מתכוונת לעשות זאת, כבר הסברתי לא פעם מדוע. זה לא אומר לרגע שאשב על הגדר. ברגע שנדע מי המתמודדים – אתמוך באופן פעיל במועמד/ת הטוב/ה מכולם. אדם פופולארי (כן! זה חשוב!) שיוכל להעצים את כוחנו; אדם שיש לי יסוד להאמין שפיו ולבו שווים, אדם שמגלם את ערכנו, ויש בו אומץ לב ומנהיגות.

60 אלף חברי מפלגת העבודה הם ציבור חכם ואידיאליסטי. רק כעת בחרתם רשימה מצויינת. סומכת עליכם שתבחרו יו"ר מצויין. ואם אתם עוד לא חברים, מוזמנים להתפקד כאן ועכשיו. יש סכוי לא רע שתוכלו לבחור כבר בפריימריס בעוד חודש.

מרגע שנסיים את העניין ההכרחי הזה - אסור לנו להיות מקובעים. חובה עלינו לחפש בכל כוחנו חבירות אפשריות. או למפלגת מרכז, או למר"צ, או כל רעיון יצירתי אחר. להתכתב עם המציאות ולהבין שבמצב הנוכחי הזה שבו יש חשש שהעבודה תימחק כליל, נגמרו ההתייפיפויות והעמידה על קוצו של יוד. להמשיך להילחם עם סכין בין השיניים ובאומץ על עקרונותינו, אבל לדאוג באופן פרגמטי שיהיה לנו בכלל מקום לעשות זאת. זו תהיה משימתו הכבירה של היו"ר שתבחרו בו.

אביא כאן כעת נאומים והראיונות שלי מהשבוע שחלף, ובהם התייחסויות נרחבות למשברי השבוע.

image

ראשית הנאום האחרון שלי במליאה בכנסת ה – 21, כנסת שאתבייש בה לנצח, ושתרשם לדראון עולם בהיסטוריה של מדינת ישראל ובהיסטוריה של כל הדמוקרטיות המערביות. בנאום אני גם מספרת לראשונה על ההצעה הבזויה שקבלנו מהליכוד, וגם: בהרבה מאוד מפגשים שלי עם אנשים צעירים, מכיניסטים, סטודנטים, תיכוניסטים, ש"שינים -אני מגנה בכל כוחי על המערכת הפוליטית, שבה ומדגישה שהשליחות הפוליטית היא שליחות נעלה, כל עוד משתמשים בה למימוש השקפת עולם. אבל הפעם, אוי הפעם, כל כך התדרדרתם צבועים שכמותכם..." לצפיה בנאום המלא הקליקו:

image

image

אתמול, ברשת 13, בתכנית החדשות עם יעקב אילון, משיבה על כל השאלות  של היום שאחרי:

image
image

"ואולי יכולת להציל את המדינה?" אתמול בגל"צ אצל אילנה דיין, סיפרתי על ההשתלשלות (מבחינתי) של התרגיל המסריח של נסיון החבירה מביבי. וגם אותגרתי בשאלה: "אבל אם באמת יכולת למנוע את החסינות, ואת פסקת ההתגברות, זה לא היה שווה את זה? השבתי: "אם הייתי יודעת שאני יכולה להושיע את עם ישראל מהתהליכים המפלצתיים והמסוכנים שאליהם מוביל אותנו האדם המשחית הזה, הייתי אומרת -  שיסקלו אותי באבנים, שאחשב מצורעת בקרב חברי, שהילדים שלי יכעסו עלי – אהיה מרטיר ואציל את המדינה. אבל כולם יודעים  שלא היתה דילמה כזאת! שהכל היה שקר ומלכודת! מי בכלל יחשוב שעל הדבר החשוב ביותר לביבי – שאין בלתו ולעזאזל המדינה – דווקא על זה הוא יוותר?!" להאזנה הקליקו:

image

בליל הארוע, באולפן חדשות 13, עם אילה חסון:

image

ובאולפן כאן 11, עם ירון דקל:

image
image

באולפן YNET, עם אלכסנדרה לוקש:

image

עוד קודם לכן, ברשת 13, בהעולם הבוקר, עם אברי גלעד וטלי מץ, לצד הפרשן יעקב ברדוגו. "סרט כזה של מערכת בחירות נוספת, חודשיים אחרי הבחירות, הוא מסוכן ממש ליציבות השלטונית, שלא לדבר על ההוצאה הכספית העצומה. הוא מכניס מדינה דמוקרטית ומערבית באופיה, לטלטלה שלא מאפיינת דמוקרטיות יציבות, ויש בזה סכנה מאוד מאוד גדולה. וכל הכאוס המטורף הזה, הוא למען אדם מושחת אחד, שמוכן להחריב את המדינה כדי לא להיכנס לכלא". לצפיה הקליקו:

image


אני מבטיחה לכם, שעשיתי מאמצים אדירים, לפני הקלעים ומאחוריהם, כדי שהנשיא ימליץ על אדם אחר, שהוא לא ביבי, להרכיב את הממשלה, מבלי ללכת לבחירות. 

image

image

image

image

ועל האבסורד הנורא שבמחשבה, שתוצאות הבחירות אומרות אך ורק נתניהו, למרות שהיו עוד אופציות רבות וטובות שמבטאות גם את החוק וגם את רצון העם, כאן, בנאום הזה במליאה:

image


פריימריז ליו"ר. בגלצ, בתכניתו של רינו צרור - על כל זה, וגם נשאלתי על הפריימריז במפלגת העבודה, השבתי: "ברור שאם יהיו בחירות לכנסת הולכים לפריימריז. בחירות לראשות המפלגה אך ורק בפריימריז דמוקרטיים ולא בתוך ועידה או מרכז; אנחנו לא יכולים להילחם על הדמוקרטיה אם בתוכנו אין דמוקרטיה." הקליקו להאזנה:

image

בערוץ הכנסת, בתכנית בוקר טוב כנסת, עם עידן קוולר:

image


בטח הבנתם כבר שאני חושבת ש"החלוץ" על מכינותיה תוכניותיה ומפעלותיה היא הדבר החשוב ומעורר התקווה ביותר שמתרחש היום בשמאל הציוני. אז ארשה לעצמי לשתף אתכם בסרטון So Low שכנראה רק חניכי ובוגרי מכינת רבין יבינו, וכמובן גם יתר אנשי החלוץ, ואולי גם ההורים שלהם, אבל הוא מצחיק גם למי שלא מבין. והכל לכבוד ערב של בוגרי המכינה על טפם, שנאספו לחגיגות ה-21 להקמתה של המכינה. מככבים: אור זמיר, שהייתה העוזרת הפרלמנטרית שלי והיום היא ראש מכינת רבין - אורנים, ואבא שלה, דני זמיר, המנכל הארצי של מועצת המכינות ומייסד המכינה.  לצפייה – הקליקו על התמונות:

image

image

image

image

image


ועוד כמה ציוצים על דברים שנראה כאילו התרחשו לפני אלף שנה:

image

image

image

image


והשבוע הזה התחיל ככה ככה, עם תחרות חתירה ארצית מעורבת לנשים ולגברים, שהפסדתי בה, אבל בכבוד! וגם היה כיף. הקליקו על התמונה שלי ושל שותפי לתחרות רם גולומביק המהולל, ותוכלו לצפות ממש בסוף המקצה שלנו:

image


שבת שלום, תהיו חזקים ואופטימיים,

שלכם,

שלי