חמודה שלי, אמר השר, את צודקת במאה אחוז אבל על ה... שלי

24 במאי, 2009
השר חייך אלי חיוך אבהי. "חמודה שלי," הוא אמר. "את צודקת במאה אחוז" כאן הוא עשה אתנחתא קצרה, והוסיף בחיוך דק: "אבל על ה --- (הוסיפו את המלה החסרה) שלי. ממילא אני לא אחיה עד אז."
הוא שלח אלי מבט מהורהר והוסיף: "אולי גם את לא"
ואז שקע בשרעף יותר עמוק, נאנח ואמר: "רק פרס יחיה".
זה סיפור על השיעור הראשון שקבלתי בפוליטיקה כשהייתי ח"כית טריה, וגיליתי שהפרטת בתי הזיקוק באשדוד הפכה בהחבא לעיסקת נדל"ן.
הטרגי מכל הוא שהפרטת קרקעות בתי הזיקוק הייתה רק הירייה הראשונה לגרוע מכל, והוא "הרפורמה במקרקעי ישראל", סעיף מסעיפי חוק ההסדרים 2009-2010. מדובר בהפרטה הגדולה ביותר בתולדות המדינה. בעצם, במילים פשוטות, הפרטת המדינה כולה, ומכירת קרקעותיה שהיום הן בבעלות הציבור כולו – לידיים פרטיות. אני קוראת לכולכם להתגייס במלוא האנרגיה למאבק נגד אם כל ההפרטות. כנסו לבלוג שלי לקריאת הסיפור המלא על אותו שר, וכמובן כדי ללמוד הכל על מכירת המדינה.

הכלא הפרטי של לב לבייב. אנחנו מחכים בנשימה עצורה להחלטת הרכב תשעת שופטי בג"צ בעניין זה. בינתיים מצאתי לי פרטנר חדש בכנסת למאבק: ח"כ אריה ביבי מקדימה שהיה נציב שב"ס, מבין את העניין, ומתנגד בתוקף להפרטת שב"ס. הנה מכתב ובו גילוי על כך שהזוכה במכרז דורש עכשיו יותר כסףמהמדינה, ועוד מכתב ובו אנחנו דורשים לחשוף מסמך פנימי של שב"ס המראה כי בניגוד לטענות המדינה, הכלא הפרטי יקר ב-20% מהכלא של המדינה, וגם כתבה בכלכליסט בעניין זה.

מוניתי להיות יו"ר ועדת האתיקה של הכנסת. זה מינוי אישי של יו"ר הכנסת רובי ריבלין, וזה תפקיד מאתגר, מעין-שיפוטי, שאנהג בו באיפוק ובישוב דעת, וגם... בלי לעדכן אתכם. את חוק ההסדרים קיבלתם ממני במייל עוד לפני השרים ולפני העיתונאים, אבלהנה מקום שלא אוכל להעניק לכם את היתרון הזה - זו ועדה שדיוניה סגורים, והיא מפרסמת רק החלטות מוגמרות. הנה כתבה בעניין.

"משרדיכם הוציאו מכרזים שיספקו עבודה לפועלים סיניים במקום לעובדים ישראלים – 5,000 תיקי ציוד לחיילים, 60 אלף חולצות ומכנסיים לאסירים – אל תסייעו לסינים על חשבון התעשיה הישראלית והעובדים הישראלים." כנסולמכתב שלי לשר הביטחון ברק ולעוד מכתב לשר לביטחון הפנים אהרונוביץ'.

שבוע טוב שיהיה לכם,
שלכם,
שלי