הקואליציה החזקה של ביבי לא לקחה בחשבון את מרכיב הערכיות

23 ביולי, 2009
האזינו:
שלי בראיון לקרן נויבך ברשת ב' לאחר ההחלטה על דחיית ההצבעה על הפרטת הקרקעות:
"אני לא רואה בהצבעה הזאת עדות לחולשת נתניהו. אני חושבת שהיינו עדים לסיטואציה פוליטית וציבורית שאנחנו לא מכירים, שבה השטח מנצח, והצדק מנצח, והאידיאולוגיה מנצחת את התככים הפוליטיים. אני חושבת שהקואליציה הזאת, שיש לה רוב עצום בדרך כלל, לא לקחה בחשבון את מרכיב הערכיות. מי שהביא לדחיית ההחלטה זה אך ורק מטה המאבק של החבר'ה הצעירים שהוקם, על 17 ארגונים שמה שמאפיין אותו ומה שמקסים בו זה המגוון הפוליטי שלו, ממש פסיפס של כל החברה הישראלית - מהנוער העובד והלומד ועד בני עקיבא.
...
חוץ מכתבי הנדל"ן שהתעסקו בפיצ'פקס של הרפורמה, התקשורת לא התעניינה בנושא הזה ובחבר'ה האלה.
מדובר בכמה אלפי חבר'ה מכל רחבי הארץ שהבינו שהרפורמה הזאת היא חציית קו אדום ושזה בלתי אפשרי, שהקימו מטה מתוקתק עם דפי מידע שהגיעו לכולם, עם אתר אינטרנט מדהים, כתבו מיילים מדם ליבם לכל חברי הכנסת, ליד בתיהם של חברי הכנסת של מפלגת העבודה עמדו משמרות מחאה, הם הסתובבו בכנסת ביום ההצבעה. והחבר'ה האלה לא מקבלים כסף מאף אחד, הם פשוט נאבקים למען אידיאלים שהם מאמינים בהם.
אני כל פעם אומרת להם שמצד אחד אני נורא גאה בהם ומצד שני אני מתביישת שאנחנו המבוגרים לא יודעים לשמור בשבילם על משאבי העתיד, על משאב בסיסי כמו הקרקע והם באים להציל אותנו."


האזינו לראיון המלא: