המדריך לגלקסיית הקרקעות המופרטות, וגם: פרילנסרים במצוקה, עורכי דין מנוצלים, ועובדי מדינה עניים

2 באוגוסט, 2009
שלום לכולכם,
 

רק כמה שעות נשארו לנו עד להצבעה על הפרטת הקרקעות, וזה הזמן לעשות את כל מה שעשיתם באופן כל כך מרהיב ומרגש עד עכשיו, ואפילו להוסיף עוד אקסטרה-מאמץ כדי למנוע את אם כל ההפרטות. הנה כמה הצעות לפעולה שכתבה מיכל בירן שלנו:


 

* ככל שפנייתכם אישית יותר כך האפקטיביות שלה מתעצמת באלפי מונים. חיתמו בשמכם המלא, הוסיפו כמה משפטים אישיים על עצמכם, ופנו פנייה מדויקת לנמען (אין טעם למשל לשלוח לח"כ שהצביע "נגד" מייל של "תודה שנעדרת מההצבעה"). אם אתם שולחים לקבוצות, נסו לשוות נימה אישית, ושימו את הנמענים האחרים ב"עותק מוסתר".


* בזירה הוירטואלית והלחץ הציבורי העקיף: נצלו את האפשרויות של פייסבוק וטוויטר, טקבקו את הכתבות הנוגעות לעניין, כתבו בפורומים ושלחו קישורים לכל החברים שלכם.


* מי שרוצה להשתתף בפעילויות מחאה נוספות מוזמן להתעדכן באתר של מטה המאבק.


* בתחום הלחץ הישיר על חברי הכנסת: לשימושכם: כאן תמצאו את כל המיילים והפקסים של הח"כים, מי שרוצה לשלוח גם הודעות טקסט ולעשות טלפונים מוזמן לשלוח מייל למיכל.


* בשלב הזה של המאבק הדגש העיקרי הוא לתבוע מהח"כים לא להסכים ל"פשרה" המגוחכת שבה קודם כל החוק יעבור ולאחר מכן, "אחרי החגים"... יעשו תיקונים בחוק.


* אם יש לכם קשר אישי, גם אם מרוחק למי מהח"כים זה הזמן לממש אותו.

* מפלגת העבודה - בישיבת הסיעה האחרונה כמעט כל חברי הסיעה הביעו התנגדות לרפורמה (למעט ברק ושלום שמחון) חזקו אותם ותבעו מהם להצביע לפי צו מצפונם.


* הבית היהודי - הזכירו להם להיזהר מהפשרה המדומה - ולהצביע נגד.


* ש"ס ויהדות התורה - אל תוותרו עליהם כל כך מהר... שלחו להם מכתבים והודעות טקסט, והזכירו את הצווי "והארץ לא תימכר לצמיתות".


* אופוזיציה - קדימה, מרצ, רביעיית מורדי העבודה וכו' - לחזק ולשבח אותם ולהדגיש את חשיבות הנוכחות בארץ ובמליאה ביום ההצבעה.


* הליכוד - יש  חברי כנסת מתלבטים בליכוד, ממניעים דתיים ולאומיים, דברו איתם שכנעו אותם, לפחות... להיעדר מההצבעה.


 

עד כאן דברי מיכל, והנה קצת חומר על הפרטת הקרקעות שיתן לכם כלים לשיחות, למיילים, לטוקבקים ולבלוגים: מדריך הטרמפיסט לגלקסיה – 16 שאלות ותשובות בעניין שכתב עבורכם נועם סגל, ראיון מצולם שלי בגלובס, "להפריט את אוויר המדינה" – טור משעשע על האבסוד שבהפרטה, וגם על וויסקי וסיגרים.


 

ובלי להסיח את הדעת מהמאבק המרכזי, נעבור ביעף על עוד כמה ענייינים:

 

לא עוד הסתרת העובדים העניים בשרות המדינההחוק שלי על הרחבת הדווח על השכר כך שיכלול גם עובדים רגילים וגם עובדים עניים ולא רק את קומץ מי שמשתכרים שכר גבוה - עבר בקריאה שניה ושלישית אחרי שנתיים של עבודה שהחלה בכנסת הקודמת. גם השכר בצה"ל, במוסד ובשב"כ יהיה גלוי בעקבות החוק. הנה גם כתבה בעניין.
פרילאנסרים, הם עובדים לכל דבר, אז למה הם לא נהנים מזכויות של עובדים? הנחתי עם עוד חכ"ים חוק חדש שנועד לתקן את העוול. כנסו לכתבה בוינט.
הפרת חוקי העבודה בתוך בתי המשפט. המאבק על תנאי העסקתם של העוזרים המשפטיים של השופטים – נמשך. הנה מכתב ששלחתי לשופטים.


 

בהצלחה לכולנו ותודה על הכל

שלכם,

שלי