1,155 הצטרפו ליוזמה "גם אני מיקי רוזנטל"

16 באוגוסט, 2009
מאת, יאיר טרצ'יצקי

המצטרפים התחייבו שאם יוצר שיטת השקשוקה יפסיד בתביעת הדיבה שהגיש נגדו עידן עופר, הם יתחלקו איתו ב-3.5 מיליון שקלים. בין המצטרפים: ח"כ שלי יחימוביץ', העיתונאי רביב דרוקר והשחקנית מיכל ינאי. היעד הבא: לחצות את רף ה-10,000

מי שלא רצה מיקי רוזנטל אחד, קיבל עכשיו 1,155 נוספים: היוזמה האינטרנטית"גם אני מיקי רוזנטל" חצתה את יעדה הראשוני. יותר מאלף איש כבר חתמו על הצהרות לפיהן יתחלקו עם יוצר "שיטת השקשוקה" בנזקי תביעת הדיבה שהגיש נגדו עידן עופר, אם יפסיד במשפט.

עידן עופר, שהיה ממושאי הביקורת של "שיטת השקשוקה", הגיש לפני כחודש תביעת דיבה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד רוזנטל ובמאי הסרט, אילן עבודי. לדברי עופר, הטענות שהועלו נגדו בסרט הינן מופרכות ויוצרות מניפולציה תקשורתית. בעקבות הגשת התביעה השיק אורי ענבר, מפיק סרטים לשעבר, את היוזמה "גם אני מיקי רוזנטל".

"מפה צריך לעבור לשלב הבא: המטרה היא לקפוץ כיתה", מסביר ענבר, "יש המון אנשים שמלבד ההצטרפות שלהם, הביעו נכונות לעזור ונרתום אותם. במקום ששלושה-ארבעה יתעסקו ביוזמה נדאג שיהיו שלושים, שיתאמצו לצרף אנשים במספרים גדולים יותר. היעד הקרוב זה עשרת אלפים. זה לא ספורט. המטרה היא שיהיה ציבור רחב שיבין ויצהיר שחופש הביטוי והחופש של עיתונאי לפעול בלי איום זה אינטרס של כולם. זה אמור להיות חשוב להרבה אנשים".

בין אלו שכבר הצטרפו ליוזמה ניתן למנות את יו"ר איגוד הבמאים לשעבר דורון צברי, יו"ר אגודת העיתונאים בתל אביב אבי פז, הפרסומאי אורן פרנק, השחקניות אסתי זקהיים ומיכל ינאי, העיתונאים דב גילהר, דורון גלעזר ורביב דרוקר, יו"ר מרכז אדוה ד"ר יוסי דהאן, הח"כ לשעבר מוסי רז, ח"כ שלי יחימוביץ' ונציב הדורות הבאים בכנסת לשעבר, השופט בדימוס שלמה שהם.