מי אמר שאין רגעי סיפוק? עשר חברות שמירה נקראות לשימוע לקראת שלילת רשיון בגלל ניצול עובדים - בזכות העבודה שלנו

6 בספטמבר, 2009
שלום לכולכם,
מי אמר שאין רגעים של חסד וסיפוק. בסוף השבוע קיבלו עשר חברות שמירה ואבטחה זימונים לשימוע במשרד המשפטים. בהן חברת השמירה, הגדולה מכולן, שותפה פעילה בניצול המאבטחים. השימועים הם לקראת האפשרות שמשרד המשפטים לא יחדש את רשיון הפעילות שלהן, משום שעברו עברות רבות על חוקי העבודה וניצלו את השומרים ואת המאבטחים. הזימון הזה, יחד עם ההחלטה הרשמית שלא לחדש רשיון לחברות עברייניות – הם הישג משמעותי ביותר שלנו, תוצאה של עבודה עקשנית ומפרכת של שלוש שנים מול כל הגורמים הנוגעים בדבר, בשותפות עם "קו לעובד" ובראש ובראשונה עם עו"ד ערן גולן, חבר הנהלת "קו לעובד". כנסו לקצת תקשורת שהיתה בעניין, ולחלק מהשתלשלות המאבק שלנו.


זה הזמן להיזכר ביום טוב (טובי) דואק המאבטח שנרצח בפתח "חצי חינם" ב-30 במרץ 2007, שעה שניסה לגונן על המקום מפני שודדים חמושים, ורגע אחר כך גילו אשתו טובה ובנותיו מיטל, ענבל ולירן – שחברת השמירה שעבד בה לא ביטחה אותו כלל, ושהן נותרו חסרות כל. החברה נסגרה ונעלמה אחרי הרצח. בשעתו כתבתי על זה בבלוג שלי. עם כל הכאב שבדבר, נסיבות מותו והפקרתו של יום טוב היו כה מזעזעות, עד שאילצו בשעתו את משרד המשפטים להתייחס לתביעות שלי ושל ערן ברצינות רבה יותר, ועשרות אלפי מאבטחים יהיו חייבים ליום טוב ז"ל את שיפור תנאיהם.


ובהזדמנות לא חגיגית זאת, כנסו למכתב שלי לנשיא האוניברסיטה העברית, על הפרת זכויות המאבטחים באוניברסיטה.


גם לעורכי דין מגיע להתפרנס בכבוד. משרד התמ"ת משתף אתנו פעולה, והתובעת הראשית בתמ"ת מבקשת ממנהל בתי המשפט השופט משה גל – הבהרות בכל הנוגע לתנאי העסקתם (הבלתי הוגנים, שלא לומר בלתי חוקיים) של העוזרים המשפטיים בבתי המשפט.


שבוע טוב שיהיה לכם,

שלכם,

שלי