רשימת העברייניות, משפחת עופר מבקשת מאתנו נדבות, ואני ברשימת מאה המשפיעים על כלכלת ישראל

13 בספטמבר, 2009
הי חברות וחברים,
 
הי חברות וחברים,
 

קבלו את רשימת העברייניות. רגע לפני שהתכוונו לשלוח את המייל הזה – מגיעה אלינו בשורה נוספת למאבטחים ממשרד המשפטים: הרשימה המלאה של חברות השמירה והאבטחה, מהבולטות ביותר, שמזומנות לשימוע לקראת אפשרות שלא יוארך רשיונן משום שהפרו זכויות עובדים באופן בוטה. כל זה תוצאה של עבודה מאומצת של שלוש שנים שלי ושל ערן גולן מקו לעובד מול משרד המשפטים.


גלקסיית מצנחי הזהב. 45 מליון שקלים הרוויח חיים רומנו בשנות עבודתו המעטות כמנכ"ל אל על, ולקינוח קיבל עם עזיבתו מצנח זהב שערורייתי של 18 מליון. וזה אחרי שבשנה האחרונה מירר את חיי העובדים בתביעה ל"התייעלות" (כלומר לקיצוץ בשכר ולפיטורים) כי "אין ברירה והחברה בקשיים". מתברר שאנחנו ממשיכים לחיות בגלקסיות נפרדות ובמוסר כפול. הנה ראיון שלי בעניין בערוץ 2 אצל בן כספית .


משפחת עופר מבקשת מאתנו נדבות. חברת צים של משפחת עופר, אחת העשירות שבמשפחות העולם, בקשיים. אחרי שהתעשרו עושר עצום, ברובו על חשבון משאבי המדינה – הם באים אלינו, אחרוני האזרחים, ומבקשים שניתן להם צדקה שתכפר על הטעויות הניהוליות שעשו. כנסו לראיון שלי בגל"צ אצל רינו צרור, ולראיון בדמרקר אצל צביקה זרחיה.


כבוד לאיתמר כהן. מעבר לחזירות המקוממת, המכנה המשותף לאל על ולצים, הוא העובדה שהכל נעשה על חשבוננו. החסכונות של כולנו מושקעים בחברות שבשליטתם. כשרומנו מקבל מצנח זהב – אנחנו משלמים. כשעידן עופר יוצא להרפתקה מגלומנית – אנחנו משלמים. איתמר כהן, פעיל חברתי וסביבתי, שהפנסיה שלו, כמו של כולנו – מושקעת אצל משפחת עופר, רוצה שיסבירו לו למה החברה לישראל של האחים עופר שפכה על חשבונו 500 אלף שקלים למימון סרט תדמית על עצמם כתגובה על "שיטת השקשוקה". איתמר כתב לי, אני כתבתי ליו"ר הרשות לניירות ערך, ותראו איזו מהומה ציבורית ותקשורתית הצלחנו לעורר, ואיזו חשיבה מחודשת בציבור שבדרך כלל מקבל עליו את הדין. כל הכבוד לאיתמר.


אז בטח כבר הבנתם שלצורך מימון ההתמודדות הפוליטית הבאה שלי לא אקח תרומה מהאחים עופר ודומיהם. אנחנו ממשיכים לעשות מעשה אובאמה (אם כי התחלנו לפניו...) לשכלל את השיטה שעבדה יפה במערכה הקודמת, ולגייס תרומות קטנות מהציבור הרחב למערכה הפוליטית הבאה. תוכלו לסייע בכתיבת מייל למכרים שלכם עם כמה מילים אישיות למה לדעתכם צריך לתמוך בי, ועם הפניה ללינק הזה שגם אתם מוזמנים להכנס אליו.


חברות כוח אדם גוזרות קופון על גב המטפלות הסיעודיות המנוצלות ועל גב הקשישים. הנה הצעת חוק שלי (שנתקלת, איך לא, בהתנגדות עצומה) והנה שני ראיונות שלי אצל קרן נויבך ברשת ב', שכמו תמיד עושה עבודה יפה ומבינה את השקפת עולמנו.


אני ברשימת מאה המשפיעים על הכלכלה בישראל של דמרקר (כנסו לראיון עם יעל דן בגל"צ על הנושא) וברשימת 50 הנשים המשפיעות במדינה של גלובס, ולא אעמיד פנים שזה לא משמח אותי, לקבל הכרה באפקטיביות שלי - כסוציאליסטית – ברשימות שמאוכלסות כמעט בלעדית בידי בעלי הון.


בתחתית המייל – אל תפספסו – מיכל מבקשת מכם עזרה.

שבוע טוב שיהיה לכם,

שלכם,


שלי

 

מיכל בירן מוסיפה: "כמו שרובכם בטח יודעים, שלי מקבלת מאות פניות כל יום ואנחנו עושים מאמצים אדירים כדי להצליח ולהשיב לכל הפונים. אנחנו ממש זקוקים לעזרתכם. מי שיש לו יום פנוי מדי פעם ויכול להצטרף אלינו ליום התנדבות אינטנסיבי בכנסת מוזמן לפנות אליי במייל".