לבייב המסכן מבקש תרומות, פייג' חדש שלי בפייסבוק, ועל השר לענייני עננים שרובץ בכורסא נים-לא-נים

30 באוקטובר, 2009
שלום לכולכם,
 
המיליארדר לב לבייב עושה מבצע הקש בדלת ומתרים את הציבור כדי שלא הוא יצטרך לשלוח יד לכיס ולתת כסף (שיש לו!) כדי לפרוע את חובותיו לפנסיונרים ולחוסכים. עד מתי ימשך התסריט הפרוע הזה שבו בעלי ההון מסרבים להכניס יד לכיס כדי לפרוע את חובותיהם? כנסו לראיון שלי בעניין בתוכנית מדד יומי ולעוד תקשורת. העלאת הנושא לדיון ציבורי נוקב היא הכי קריטית והיא גורמת למשקיעים המוסדיים לחשוב פעמיים לפני שהם מאשרים עסקאות רקובות. וחוץ מזה אל תשכחו שלבייב גם בונה לנו בית כלא פרטי.
 
ושוב דיווחים תלושים ומנופחים על רופא שמרוויח שכר גבוה, והתעלמות מהמוני העובדים העניים בסקטור הציבורי. אלא שהפעם זו הפעם האחרונה. הדו"ח הבא של הממונה על השכר כבר יהיה שונה לגמרי בזכות החוק שלי שנכנס לספר החוקים (בהתנגדות פעילה של שר הביטחון אהוד ברק, בתמיכה פעילה של שר האוצר יובל שטייניץ – תראו איזה עולם אבסורדי). בדו"ח הבא כבר יהיה סוף סוף דווח על כל העובדים, גם העניים, ולא רק על הקצפת, וחוץ מזה – לראשונה בתולדות המדינה – שקיפות מלאה של מערך השכר בצה"ל. כנסו להודעה לעיתונות ולנאום בן דקה במליאה.
 
פתחתי פייג' בפייסבוק, באדיבותו ובעזרתו של נועם פורר מתא דור חדש, מוזמנים להיכנס ולצרף את החברים.
הזכות לצאת לשרותים  החוק עבר עוד שלב ועבר בקריאה ראשונה במליאה, מקווה שהוא יטוס קדימה. כנסו לנאום במליאה, ולתקשורת.
הידעתם שכל המבצעים היפים של כללית רפואה משלימה הם על חשבון שכר העובדים? דיווח על דיון שיזמנו בועדת העבודה בנסיון לסייע ל-950 העובדים שמועסקים שם.
נזיפה לברק ולפואד. יו"ר הכנסת רובי ריבלין נוזף קשות בברק ובפואד על ההשתלחות שלהם בי בעקבות החלטת ועדת האתיקה שבראשותי לשלול מהם ימי שכר בשל היעדרות מופרזת.
כל עבריין יצטייד בילד ויזכה להגנה מפני מצלמות. קשים הם החיים לפעמים, כשצריך להשקיע אנרגיה במאבק על חוקים הזויים. כנסו לדוגמא חיה של אירוע לא נדיר כזה.
 
השַּׂר לעניָינֵי עֲנָנִים / רָבץ בַּכּורסא, נִים-לא-נִים, / הוא פיהֵק ושיהֵק וגיהֵק, / הוא עִלעֵל בָּעיתון – וציחקֵק / אחר-כך הוא הִבריש נעלָיו / ושִיֵיף בִּקפידה ציפּורנָיו /   ודָרש בִּמפורָש: "שוּם שיחות טלפון / אני לא מְקַבֵּל מֵעכשָו!" ... ואכן בָּרֶגע / שניתַן הָאוֹת, / ללא כל שְהִיות הם נָעַלו את הדלָתות, / ליֶתר ביטָחון הֵגִיפוּ תְּריס, סָגרוּ חלוֹן / והֵחֵלו להפריח באויר בועות / סבון. / בּועָה אחת קטנה / צָנחָה הַיְשֵר על התמונה / של בניָמין זאב, / חוזֶה המדינה...". שיר מקסים ששלחה לי אפרת שטרן מניר צבי. קראו את השיר בשלמותו.
 
שבת שלום,
שלכם,
שלי