האתר שלנו בין חמשת הבלוגים החדשותיים הטובים בישראל! וגם על הגור שהבת שלי הצילה, על הכלא הפרטי של לבייב, ועוד

6 בנובמבר, 2009
שלום לכולכם,
 
מי רוצה לאמץ את פיצי. האם זה קיפוד? האם זה עכברוש? בבלוג שלי אני מספרת הפעם על גור החתולים הגוסס שהבת שלי מצאה ברחוב, אומץ, טופל, הבריא ושמן (ואפילו צולם בטעות לדמרקר, תיכף תראו את התמונה) – וכעת מחפש בית. בהזדמנות זאת אני מסבירה למה למרות אהבתי הגדולה לבעלי חיים אני לא עוסקת בזה כחברת כנסת, ונזכרת בממשלת גזירות נתניהו שהרעיבה אנשים וריחמה על אווזים.
 
נשמע הזוי אבל הכלא הפרטי הראשון בישראל כבר נבנה. והוא של לב לבייב! כעת מחכים להכרעת בג"צ בעניין. אני מזמינה אתכם לצפות בחלקים מדיון מרתק שהיה בשבוע שעבר, ביוזמתי, בועדת הפנים. בדיון אמרתי בין היתר: "הפרטת בתי הסוהר היא פסולה, מגונה, בניגוד לכל הגיון ובניגוד לכל אתוס בסיסי של מדינה ואחריותה על אזרחיה... גם לחסידי ההפרטה יש גבול.... גם הם לא יסכימו שצה"ל יופרט למשל... יש קו גבול שהמדינה אומרת בו, מערכת החינוך היא שלי, מערכת הבריאות היא שלי, הצבא הוא שלי. לא יתכן ששירות בתי הסוהר יהפוך לעסק פרטי". מיטיבי לכת מוזמנים לקרוא את הפרוטוקול המלא, אל תוותרו על האתנחתא הטראגי-קומית של דברי אברהם קוזניצקי - שותפו של לב לבייב בכלא הפרטי – שרוצה לחנך את האסירים ובאותה נשימה מצהיר שאין דבר שהוא יותר אוהב מלהרוויח כסף. לראות ולא להאמין.
 
האתר שלנו ברשימת חמישים הבלוגים הטובים בישראל! וברשימת חמשת הבלוגים החדשותיים הכי חמים והכי מעניינים! אתר mako של ערוץ 2 (קשת) כותב: "אחת מהמחוקקות הבולטות כותבת בבלוג על צדק חברתי, המאבק למען זכויות העובדים... לא משעמם שם לעולם... " כנסו לפוסט באתר.
 
הצעת חוק שלנו להפסקת אפלייתם של בתי ספר מקצועיים לעומת בתי ספר רגילים קבלה את תמיכת הממשלה ועברה בקריאה טרומית. הצעת החוק הוגשה ביוזמה של הנוער העובד והלומד, והיא מטפלת במצב המעוות שבו 4,000 בתי ספר של משרד החינוך פטורים מתשלום ארנונה, ומי כן משלם? כבשת הרש: 60 בתי הספר שבפיקוח האגף להכשרה מקצועית במשרד התמ"ת, המיועדים לבני ובנות נוער מהקשים והזנוחים בחברה הישראלית, אלה שלולא בתי הספר המקצועיים היו משוטטים ברחובות או אפילו מאחורי סורג ובריח.
 
וגם: כמעט חצי מהעניים בישראל עובדים. כנסו לראיון שלי בגל"צ אצל יעל דן, ובו אני מסבירה שהטרגדיה הכי גדולה היא שהמוני אנשים עובדים מבוקר עד לילה ונשארים עניים. העורך סירב לשדר טור שלי על קיצוץ בקצבאות הזקנה כי הנושא "לא סקסי" כנסו לנאום שלי במליאה על יום הקשיש; השליטה של נוחי במשק מדאיגה – אבל אל תתחילו לטפל בו דרך התעשייה ומקומות העבודה – תקשורת על דיון בועדת כספים; תגובות שלי שפורסמו ומשקפות את עמדתי בנושא ההרס המכוון של שלטון החוק שמבצע שר המשפטים יעקב נאמן (מינוי של איווט ליברמן, לא לשכוח). ו... יש עוד המון דברים, אבל אני לא רוצה להעמיס יתר על המידה...
 
שבת שלום ושבוע טוב,
שלכם,

שלי