אזהרה: זה הולך להיות מייל עם כמות חריגה של בשורות טובות

21 בנובמבר, 2009
שלום לכולכם,
 
איזו החלטה מדהימה ונהדרת של בג"צ, לבטל את הכלא הפרטי של לב לבייב! תשעה שופטים קבעו אחרי ארבע שנות דיונים ששלילת החירות של אדם חייבת להיות מופקדת בידי המדינה, ולא בידי בעלי הון. הנה התגובה שלי, הנה ראיון אתמול אצל אריה גולן, עוד קצת תקשורת וגם תזכורת למאבק שלנו בהפרטת הכלא לאורך השנים. מגיע לנו רגע של סיפוק, וגם ברכות לקבוצת העותרים לבג"צ, ובראשם ידידנו ושותפנו להרבה מאבקים, עו"ד גלעד ברנע. אתם מוזמנים לברך אותו.
 
הקץ לפיטורים בשיטת הדלת המסתובבת! עוד בשורה: החוק החשוב הזה שלי ושל חיים כץ מהליכוד מתקדם, קיבל תמיכת ממשלה ועבר פה אחד בקריאה טרומית. החוק ימנע תופעה פסולה ונפוצה של פיטורים חוזרים ונשנים של עובדים אחת לשמונה-תשעה חודשים, והעסקתם מחדש אחרי תקופה קצרה, רק כדי למנוע באופן מלאכותי יחסי עובד מעביד, ולהתחמק מתשלום פיצויי פיטורים וזכויות סוציאליות. כנסו לנאום במליאה, ולידיעה ב-Ynet.
 
איווט מתפרע. עוד שני נצחונות: גם בביומטרי נצחנו, וגם משרת היועץ המשפטי לא תפוצל. איווט ליברמן איבד עשתונות אחרי שזה נודע לו, ותקף אותי. זאת התגובה שלי שפורסמה, וסימה קדמון בידיעות מפרטת 

וחוק הזכות ליציאה לשרותים מגיע אל קו הגמר ועולה השבוע לקריאה שנייה ושלישית, למרות שהאוצר ממשיך להתנגד ולנסות לתקוע מקלות בגלגלי החוק. כנסו לידיעות בכלכליסט ובגלובס. 

קבלתי תעודת יושר… סקר שדרות למדד השחיתות: "...יש לציין כי מקרב עשרת האישים שהתנהגותם הציבורית נתפסת כישרה ביותר, רק אחת היא אשה, ח"כ יחימוביץ'…".

הו, הצביעות, הצביעות. אחרי מטח כזה של דיווחים אופטימיים, בכל זאת תרשו לי לשתף אתכם במשהו ממש מעצבן. יושבים ח"כים בועדת כספים, מקוננים על התמוטטות הישובים החלשים, מתחנפים לראשי הערים שבאים לדיון, כששבוע קודם הם הצביעו במו ידם בעד קיצוצים מטורפים בתקציבי הרשויות! אין גבול? כנסו לידיעה ב-nrg.

למה אנחנו משאירים את המאבק נגד עבודה בשבת לחרדים? חצי מליון איש עובדים בשבת אם הם רוצים או לא רוצים. לרוב זו הפרה ברוטאלית של חוק שעות עבודה ומנוחה, ועבדות לשמה. כנסו לראיון שלי בעניין בערוץ 2.

הסחבת כואבת. אלפי מובטלים מאבדים זכאות לדמי אבטלה רק בגלל שמשרדי הממשלה מתמהמהים בהוצאת התקנות בעניין, וגם גמלאות לילדים נכים מתעכבות מאותה סיבה. הנה השאילתות שלי לשר הרווחה יצחק הרצוג והתשובות (הסבירות) שקיבלתי.
 
מי אמר שנשים צריכות לרוץ עירומות בבדיקת מאמץ? יש דברים שאינם הרי גורל אבל בכל זאת חשובים. פנייה של אשה אחת אלי, טיפול שלנו, ורצון טוב של סגן שר הבריאות ידידי חה"כ ליצמן – הניבו פתרון למצב המביך הזה.

שבוע טוב,
שלכם,
שלי