איתמר כהן ועמירם גיל בגל"צ: "המנהלים הבכירים ובעלי השליטה בכי"ל מחלקים זה לזה אופציות בסכומים אסטרונומיים ומשאירים לעובדים ולציבור רק פירורים"

8 בפברואר, 2010
האזינו:
איתמר כהן, פעיל חברתי ובלוגר ועו"ד עמירם גיל, מומחה לזכויות עובדים בדיני תאגידים, חברי החוג הכלכלי-חברתי וכעת גם בעלי מניות בחברת כי"ל, בראיון ב'מה בוער' עם רזי ברקאי בגלי צה"ל:
 
(כהן)
"כל אחד מאיתנו הוציא כמה עשרות שקלים על קניית מניות בכי"ל. אשתי ואני הוצאנו 70 ש"ח על 2 מניות... לכימיקלים לישראל יש היסטוריה ארוכה של יחסי עבודה ובעצם העובדים עצמם מתמרמרים על הבונוסים האלה, האופציות שבאות על חשבונם. במקום לחלק את הרווחים של החברה באופן הוגן עם העובדים הזוטרים וכלל בעלי המניות, המנהלים הבכירים וכלל בעלי השליטה מחלקים זה לזה אופציות בסכומים אסטרונומיים ומשאירים לנו רק פירורים."
 
(גיל)
"לא רק שהרעש הזה הוא רעש תקשורתי, הוא בהחלט מועיל. דווקא בארה"ב וגם במקומות נוספים בעולם רואים מגמה שבה בעלי מניות שהם לאו דווקא בעלי ההון הקלאסיים  - עובדים, בעלי קרנות פנסיה, משקיעים מוסדיים שיש להם הרבה מאוד כוח באים ומשתמשים בכוח הזה כדי להגיד משהו אחר - ההון הזה צריך להתחלק אחרת." 
 
* אסיפת בעלי המניות של כי"ל, בה יוחלט על מתן אופציות בגובה 14.8 מיליון ש"ח למנכ"ל כי"ל ניר גלעד, תתקיים ביום שני, 15.2.10
 
--
האזינו לראיון המלא: