רק כחול-לבן: ועדת השרים אישרה את "חוק הדגל"

1 בנובמבר, 2010
רונית מורגנשטרן, nrgמעריב
 
"חוק הדגל", המחייב את משרדי הממשלה והמוסדות הממשלתיים לרכוש את דגל המדינה ממפעלים בישראל, אושר היום (ב') בוועדת השרים לענייני חקיקה. 
 
לפני ההצבעה בוועדה, התקיימו מגעים לקידומו של החוק בין המציעים שלי יחימוביץ' (העבודה), ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) ומגלי ווהבה (קדימה), והתאחדות התעשיינים לבין משרד התמ"ת ומשרד המשפטים, בתמיכתו של שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר. 
 
יש לציין, כי בשנים האחרונות גורמים שונים, ביניהם גופים ממשלתיים, מוסדות ציבוריים, רשויות סטטוטוריות נהגו לרכוש את דגל הלאום באמצעות יבואנים ממדינות במזרח אסיה, סין, טורקיה ועוד. 
 
...
 
ח"כ יחימוביץ' הוסיפה: "בימי העצמאות האחרונים הוצפו הרחובות בעשרות מיליוני דגלים תוצרת סין על חשבון התעשייה הישראלית ועל חשבון עובדיה. החמור ביותר הוא שאפילו משרדי ממשלה והצבא מניפים דגלים תוצרת סין. זהו מצב בלתי נסבל שבו סמלי המדינה הלאומיים מיוצרים בידי עובדים זולים בסין. הדגל הוא סמל רב משמעות וברגע שהוא מיוצר מחוץ לגבולות המדינה תוך פגיעה בפרנסת עובדים ישראלים, משמעותו נפגעת ומטשטשת. החוק יעזור למתפרות ולמפעלי ייצור דגלים לשרוד ואף להעסיק עובדים רבים נוספים".